Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Upravo stigoh sa odmora, a usput sam malo i pazario vinila... :listen

Za sada ovo, ostale slike sutra, prekosutra.

 

post-17126-0-35248400-1405020272_thumb.j

post-17126-0-23810100-1405020293_thumb.j

 

Kraftwerk je izuzetno oÄuvan, vinil mint mintova, kao da nije ni puÅ¡tan, omot se vidi da nije nov, ali ocena 5.

Nije bio džabe (kao većina ostalih ploÄa), ali mi nije žao sad kad sam ga ponovo pustio kod mene (naravno, presluÅ¡ao sam ga pre kupovine u prodavnici na 1200 MKII).

 

Još jednom se zahvaljujem zbrujic-u, a svima preporuka da obavezno svrate na povratku, za sitne pare mogu da se kupe fenomenalni vinili u fenomenalnom stanju.

 

Samo da dodam da sam većinu vinila platio od 1 - 2,5 eura, ali Kraftwerk ni u GrÄkoj nije džabe :)

Link to comment
Share on other sites

Upravo stigoh sa odmora, a usput sam malo i pazario vinila... :listen

 

Samo da dodam da sam većinu vinila platio od 1 - 2,5 eura, ali Kraftwerk ni u GrÄkoj nije džabe :)

 

ÄŒestitke za kupovinu :wave2

 

U kom su stanju ploÄe sa cenom 1-2,5 evra, koji žanrovi, Äija izdanja....? Pitam jer je to dosta povoljnije nego kod nas.

Može neki primer?

Link to comment
Share on other sites

Nemaju te te jeftine ploce puno mana,predpostavljam samo jednu : to sto su Grcke,a to su najgore ploce na svetu iz mog iskustva.Ipak hvala na preporuci za sledece letovanje, decu i zenu saljem u waterland a ja u vinilland.  :cheers

P.S.Kako stoje sa "ne grckim" izdanjima.Svojevremeno(1995) u jednom shopu u Atini je bilo dosta toga,Bregovic je imao kultni status,poseban prostor i titulu najprodavanijeg stranog izvodjaca

Link to comment
Share on other sites

Nemaju te te jeftine ploce puno mana,predpostavljam samo jednu : to sto su Grcke,a to su najgore ploce na svetu iz mog iskustva.Ipak hvala na preporuci za sledece letovanje, decu i zenu saljem u waterland a ja u vinilland.  :cheers

P.S.Kako stoje sa "ne grckim" izdanjima.Svojevremeno(1995) u jednom shopu u Atini je bilo dosta toga,Bregovic je imao kultni status,poseban prostor i titulu najprodavanijeg stranog izvodjaca

GreÅ¡iÅ¡, u pitanju su originalna izdanja kojima su uglavnom omoti malo zeznuti, dok su sami vinili unutra bili odliÄni.

Uzeo sam npr. Matt Bianco, originalno izdanje za 2,5 evra, ploÄa skoro pa mint, omot izuzetno oÄuvan. ZaÅ¡to je bila u kutiji gde je sve po 2,5 pojma nemam, ali definitivno treba odvojiti malo viÅ¡e vremena (ja nisam imao) i natenane "brljati" po kutijama, svaÅ¡ta može da se naÄ‘e. Naravno, svaki vinil može na licu mesta da se presluÅ¡a i ustanovi kvalitet.

PloÄe su podeljene po 2 kriterijuma.

Gore su izdanja sa "regularnom" cenom, razvrstana po izvoÄ‘aÄima ili pravcima u muzici, polovnjaci, ali i potpuno nove ploÄe, koje su izmeÄ‘u 20 i 30 evra, zavisno od izvoÄ‘aÄa, dok su cene polovnjaka razliÄite, shodno oÄuvanosti, izvoÄ‘aÄu, da li je raritetna,... Ima ih i po 70-80 evra...

Na podu su kutije gde su ploÄe razvrstane po ceni, 1 evro, 2,5 evra, 4,5 evra,... i tu je salata, pa treba vremena da se pogleda, ali svaÅ¡ta može da se naÄ‘e... GrÄka izdanja, originalni maksi singlovi, LP,...

Zbog nedostatka vremena sam presušao samo one koje su bile po regularnoj ceni, ove dole sam samo vizuelno pogledao i natrpao u kesu - par komada sam sinoć pustio za probu i definitivno se nisam zeznuo.

Ipak, moj je savet da se dođe ujutro, oko 10, odvoji 2-3 sata minimum i natenane sve pogleda i na licu mesta presluša.

 

InaÄe, na moju veliku žalost zbog Å¡kripca sa vremenom i nesnosne vrućine juÄe u Solunu, posetio sam samo ΖαχαÏίας, ostale nisam stigao.

Preporuka je parkirati se u podzemni parking tržnog centra Plateia koji se nalazi u ulici Tsimiski 43, ali se u parking ulazi sa gornje strane, što je bio mali zez, jer je u Solunu dosta ulica jednosmerno + bio radni dan i haos gužva. Parking je otrovno skup, ja sam za 2 sata platio 8 eura, ali na ulici nije bilo šanse da se nađe mesto (na ulici je nešto jefitinije).

Kad se izaÄ‘e iz tržnog centra levo, ulicom Tsimiski nekih 250-300 metara do peÅ¡aÄke džade Dimitriou Gounari, odmah levo i praktiÄno na ćoÅ¡ku je prodavnica ploÄa.

Link to comment
Share on other sites

Daklem, da rezimiram i neću više...

Svaka 1 evro ploÄa (kupio sam ih 10, sve maksi singlovi) je besprekorna, nijedna ne preskaÄe, bez Å¡uÅ¡tanja, puckanja, skoro pa kao nova (ovo se odnosi iskljuÄivo na sam vinil, omoti su kako koji). S obzirom da sam ih kupio na bum, bez presluÅ¡avanja, samo sa vizuelnim pregledom, prezadovoljan sam.

Ostalo sam slušao u radnji, tako da mogu da kažem da se kupovina završila i više nego uspešno, jedino što mi je sada, posle prospavane noći, žao što još neke naslove nisam uzeo, ali biće vremena.

Link to comment
Share on other sites

Upravo stigoh sa odmora, a usput sam malo i pazario vinila... :listen

Još jednom se zahvaljujem zbrujic-u,

 

Eto ti ga na - zahvaljuje se Zbrujiću a ja mu rekao da ode u Solun po ploÄe, i dao pet adresa  :plakanje

 

Ringe, uživaj u ploÄama! JoÅ¡ da si napunio gepek sa tim ploÄama od po 1 evro, mogao si da izvadiÅ¡ put  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Izvini Miloše, zaboravih... u pravu si, zahvala i tebi, iskrena.

RazmiÅ¡ljao sam da uzmem na metar, ali iskreno u Solunu je juÄe u podne bilo sigurno 40 stepeni, žena cima da se krene, ja grozniÄavo bistrim, ne znam gde ću pre da pogledam,...

Samo sam gledao da naÄ‘em Å¡to viÅ¡e onoga Å¡to mi se sviÄ‘a i da koliko-toliko posluÅ¡am i pogledam (da ne uzmem neku ploÄu koja je za Ä‘ubre).

Link to comment
Share on other sites

Vrsta muzike takodje odredjuje cenu.Dobru jazz plocu neces da kupis ni tamo jeftino,predpostavljam da bi sam sebe uhvatio kako se hvatam tamo najskupljeg,a pop 80-tih bude i ovde jeftin,bude ga na bezama u ceni od 100-300din, ima toga dosta sto stize kao otpad sa zapada ili iz "lot" kupovina iz klubova(narocito u maxi verziji),sto ne mora da bude lose ,samo treba dosta strpljenja.Ima takvo mesto i ovde u NS,uglavnom je klasika(pisao sam vec) ali je bilo i nesto pop-a,dosta probranog.Kupio sam par ploca koje imam na domacicama za male novce,holandska i  nemacka izdanja.Drugar redovno odlazi na nas buvljak i dosta tamo kupuje jeftino,dezinfikuje alkoholom kad dodje kuci i "vozi misko".Ko zapocinje kolekciju ili obnavlja sasvim OK,ja sam usao u fazu da zbog nedostatka prostora radije kupim 2-3dobre nego 10 "losih".Vredelo bi svakako odvojiti jedno prepodne sledece godine za Solun.U medjuvremenu vidimo se na berzama,nasa novosadska  je sutra,nadam se da ce biti malo zacinjena atmosferom Exit-a !

Link to comment
Share on other sites

Na današnjoj berzi Borko se pojavio sa starim džez naslovima u novom pakovanju, što nisam propustio

 

post-10033-0-70454200-1405191612_thumb.j  post-10033-0-93085000-1405191624_thumb.j

 

Svirka je preterana i o tome se nema šta puno reći. Ono što je ipak više moj fah je ko zna koji primerak ovog omiljenog albuma

 

post-10033-0-11864500-1405191671_thumb.j

 

KonaÄno engleski mint primerak...  :xmas

 

Provera koliko sam time dobio, meÄ‘utim, pokazala se Å¡okantnom: suzy izdanje je kupljeno novo, joÅ¡ kadgod, i danas se blista. I lepo i zvuÄi. Ali neko se tamo poigrao kanalima - na pesmi stairway to heaven npr. na originalu je gitara na levom, flauta na desnom kanalu, dok je vokal u sredini. Na naÅ¡em izdanju je sve to mahom na desnom kanalu, sem flaute koja je, ispostavlja se, zvonkija nego na originalu (a ne treba da bude jer to ustvari i nije flauta nego nekakva frula...) Obožavam ovaj sport, Äudima nikad kraja  ;-)

Link to comment
Share on other sites

Zakasnih malo danas pa me je to kostalo jednog japanskog izdanja Gary Burton quarteta-prodavac pozurio kuci,ali zato sa domacicama nije bilo lose 5 ploca sa akustoicnom gitarom od klasike do flamenca po 100dindzi i "Sit on it "Jimmy Smith u mint stanju bez cenkanja za 500(ne volim to kad ne uzimam vise ploca).Ploca je odlicnog zvuka bez i najmanjeg traga rtbeovskog puckanja,pa je preporucujem za kupovinu na domacem izdanju.Sto ne znaci da necu da se masim za novcanik za USA izdanje kad naleti-Odlicna produkcija,pa zasluzuje.Ako neko ima nek svrati na pivce da uporedimo.

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje, pri kupovini na Discogsu prodavcu se plaća cena + shipping ili samo cena a shipping se plati kada stigne paket? Takođe me interesuje koliko je vremenski potrebno da stigne paket u Srbiju pošto planiram da kupim nešto sa Discogsa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...