Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Moram ovde da se pohvalim da sam još jednu nevinu žrtvu naveo na podmukli porok vinildžijstva.

E, nek' si se pohvalio! :type

Eto, Buja je prezentovao plocu, naslo se tu jos par CD-a u narudzbenici.. Uslikacu kada budu stigli, da ne malerisem unapred.. I onako su samo CD i krenuli, plocu tek treba da posalju.. Obe.. ;-)

Veliki pozdrav Aleksandru, uz Cecino dobacivanje i otimanje za miša "pozdravi ga, nego šta nego Tehniks i Majls"

Ooo, hvala, pocastvovan sam.. :klanjanje Prenesi Ceci da odpozdravljam! Tekniks i Majls, no kako! :thumbsup2 Nego, reci jos i da cu morati malo da je davim kada (i ako) se budemo videli, da me uputi u dobre ploce (izdanja) funk-i/soul muzikice! K'o sto rece Buja gore, pomozite i ne dajte mi da se iskobeljam! :order

Link to comment
Share on other sites

Osnovno pravilo za berzu:Prevrces po plocama sve dok ne potrosis pare.Istog momenta-pravac vrata- "hit the road Jack" ,ono sto vidis kad love nestane po pravilu je da zaplaces sto si lovu vec potrosio...

P.S.I ja sam pao na Doorse ovog meseca u jednoj novoj "plocari".

Nisam odoleo da ne prelistam sve na berzi.. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Osnovno pravilo za berzu:Prevrces po plocama sve dok ne potrosis pare.Istog momenta-pravac vrata- "hit the road Jack" ,ono sto vidis kad love nestane po pravilu je da zaplaces sto si lovu vec potrosio...

P.S.I ja sam pao na Doorse ovog meseca u jednoj novoj "plocari".

Imam te Doorse, u pitanju je narezak sa digitalnih remastera. Meni se dopada kako zvuÄi, pozitivan primer da nije sve od digitalije za bacanje. :thumbsup2

ps. ...mada kažu da su izdanja Analogue Production sa analognih mastera na 45 rpm smrt...

Link to comment
Share on other sites

Dosad sam mislio da CD najbolje zvuci sa radia,odsad sa gramofona :-) Salim se nisam ni obratio paznju to o snimku.Zvuk je solidan.

Pazario sam jos dve nove ploce ovaj mesec,Coleman Hawkins/Milton Jackson-a i Lester Bowie (ECM) ne znam sta je bolje i sto se muzike i sto se zvuka tj. snimka tice.Lester Bowie-a me podseti da ti pustim kad dodjes.To mi je apsolutno prva ploca u zivotu koja od prve do zadnje sekunde nije zapucketala nijednom,ne garantujem da nece propuckati do tada.Snimak je brutalan,a muzika odlicna-otkacena skroz.Btw.slusao sam ga uzivo u Beogradu,sjajan jedan veseljak u belom doktorskom mantilu tom prilikom.

Link to comment
Share on other sites

Dosad sam mislio da CD najbolje zvuci sa radia,odsad sa gramofona :smile: Salim se nisam ni obratio paznju to o snimku.Zvuk je solidan.

Pazario sam jos dve nove ploce ovaj mesec,Coleman Hawkins/Milton Jackson-a i Lester Bowie (ECM) ne znam sta je bolje i sto se muzike i sto se zvuka tj. snimka tice.Lester Bowie-a me podseti da ti pustim kad dodjes.To mi je apsolutno prva ploca u zivotu koja od prve do zadnje sekunde nije zapucketala nijednom,ne garantujem da nece propuckati do tada.Snimak je brutalan,a muzika odlicna-otkacena skroz.Btw.slusao sam ga uzivo u Beogradu,sjajan jedan veseljak u belom doktorskom mantilu tom prilikom.

Dogovoreno... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

[he O-Zone Percussion Group - The Percussion Record

Clearaudio, 180gr LP

fantastican snimak . . .

102185.jpg

Harry Belafonte At Carnegie Hall K2HD

najbolje zvucece od svih CD izdanja

886978550323__1.jpg

huh,lebtehebo Panto :heat ..kazi bre sta jedes pijes u zadnje vreme,da zaobidjem to :1038: ..hudfakizalis=o zon percussion group? :loveface ..mozda bi bilo bolje da si zamoilo neke klince da ti u nekoj garazi otprase uzivo "dance of the devil" ili imitaciju "whola lotte love-a" :order .....Belafonte se slusa na LP,samo se nadam da si negde zaglibio slicno ko moj sin koji je u UK kao gastarbajter,pa je mislio da Belafonte "Banana Boat Song (Day-O)" nema sanse da se kupi u Bp-i da je to eskluzivni primat koji je zagarantovan samo za UK/USA korisnike,al sam mu pokazao link ovdasnje radnje,gde se od LP-a Belafontea moze napraviti i brana na Dunavu,ako bas neko oce :P

...ali svi mi imamo neke svoje greske,pokupljeno danas:LA4,zadnji put slusao ovo kod Franca(Kuzme) kad sam svojevremeno podizao svoj gram,i Aretha Franklin,perfektno ocuvano USA izdanje,kupljen za bagatelu,jedini feler je sto nema omot ...

post-9700-0-24118400-1356791084_thumb.jp

post-9700-0-51618200-1356791104_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Danas na berzi u Good Timesu, u onom separeu, lik sa cvikerima izložio gomilu ploÄa. Mislim da se Äovek zove Željko. Bilo kod Željka stvarno izvrsnih naslova (razni Grand Funk-si, Majls Dejvisi, Yngwiji, Metalike, progresiva, domaći rariteti itd.), ali su vinili bili u vizuelno dosta loÅ¡em stanju, svaki vinil koji sam pogledao jedva da je bio u G- stanju (ako se to stanje može nazvati G)... ÄŒovek je bio spreman na dogovor, ali... Da li je neko kupovao neÅ¡to kod njega i kakvi su utisci?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...