Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

oldideas.jpg

I? Kakvi su utisci? Po onome Å¡to sam Äuo na netu (Darkness) može se reći da se radi o sjajnom albumu. Htedoh reći jednom od boljih njegovih albuma, ali to bi znaÄilo da ima i loÅ¡ijih njegovih albuma, a to je već svetogrÄ‘e. Valjda će se uskoro pojaviti i u NS..

Link to comment
Share on other sites

I? Kakvi su utisci? Po onome Å¡to sam Äuo na netu (Darkness) može se reći da se radi o sjajnom albumu. Htedoh reći jednom od boljih njegovih albuma, ali to bi znaÄilo da ima i loÅ¡ijih njegovih albuma, a to je već svetogrÄ‘e. Valjda će se uskoro pojaviti i u NS..

Darkness je u bluzi maniru, netipÄnom za Koena (viÅ¡e za Dylana na poslednjim albumima, ili joÅ¡ bolje T. Bone Burnetta) i najbolja je pesma na albumu.

Pola albuma je uspavanka, Äak i prežvakavanje od ranije poznatih Koenovih tema, pa se teÅ¡ko može svrstati u ponajbolja njegova ostvarenja.

No, Koen je davno otplatio sve svoje dugove (ne znam za dugove ljubavnicama i bivšim ženama), pa se i album uzima kao poklon, odnosno - ne gleda mu se u zube.

Link to comment
Share on other sites

I? Kakvi su utisci? Po onome Å¡to sam Äuo na netu (Darkness) može se reći da se radi o sjajnom albumu. Htedoh reći jednom od boljih njegovih albuma, ali to bi znaÄilo da ima i loÅ¡ijih njegovih albuma, a to je već svetogrÄ‘e. Valjda će se uskoro pojaviti i u NS..

Nisam jos dobio, narucio sa sa Cohenovog sitea LP w CD. Ali sam ga slusao par puta na spotify i svidja mi se i nije jedan od boljih ali nije ni los.Bolji je posle par slusanja a tuzan kao i sve zadnje od njega. A i volim Cohena tako da nisam puno razmisljao.

Link to comment
Share on other sites

Koje naše izdanje?Kol'ko znam, nema ex ju izdanja Aqualung-a.

GrÄka izdanja su, generalno, za izbegavanje a sam Aqualung je vrlo problematiÄna ploÄa.Nabavi englesko izdanje, naravno a ako se dobro sećam i francusko i nemaÄko mogu da prodju.

Bolje od svega toga je da skineÅ¡ 40th anniversary special edition, remaster fenomenalno zvuÄi.

http://www.hhv.de/in...anguage&lang=en

Link to comment
Share on other sites

...Aqualung-a.

GrÄka izdanja su, generalno, za izbegavanje a sam Aqualung je vrlo problematiÄna ploÄa.Nabavi englesko izdanje, naravno a ako se dobro sećam i francusko i nemaÄko mogu da prodju.

imam nemacko izdanje Aqualunga(plavo/bela Chrysalis opcija) svira za prvu ligu,skoro mi se drugar resavao GB izdanja ("zeleni" Chrysalis)..hteo sam da ga zadrzim sebi..GB je bio uzas zivi,ploca je bila jedva koriscena,tanko,muljavo... :P ostavio svapsko izdanje.. :xmas

Link to comment
Share on other sites

imam nemacko izdanje Aqualunga(plavo/bela Chrysalis opcija) svira za prvu ligu,skoro mi se drugar resavao GB izdanja ("zeleni" Chrysalis)..hteo sam da ga zadrzim sebi..GB je bio uzas zivi,ploca je bila jedva koriscena,tanko,muljavo... :P ostavio svapsko izdanje.. :xmas

Ja sad imam zeleni Chrysalis njemaÄko izdanje i zvuÄi korektno, manje viÅ¡e.No, imao sam pet ili Å¡est primeraka (ili stoÅ¡est) Aqualung-a i ako se dobro sećam(verovatno sam sve pomeÅ¡ao), najbolje mi je zvuÄao engleski, plavo beli.Meni je Aqualung uvek problematiÄno zvuÄao, tanko i suvo.I sam Anderson nikad nije bio zadovoljan zvukom.

Koja je razlika, inaÄe, izmedju tih zelenih i plavo belih izdanja?Å ta, ova zelena su ranija?

Ovaj rimaster povodom Äetrdesete godiÅ¡njice stvarno odliÄno zvuÄi, viÅ¡e ne razmiÅ¡ljam o nabavci boljeg vinilnog primerka.Obavezno ga skini.

Link to comment
Share on other sites

Ja sad imam zeleni Chrysalis njemaÄko izdanje i zvuÄi korektno, manje viÅ¡e.No, imao sam pet ili Å¡est primeraka (ili stoÅ¡est) Aqualung-a i ako se dobro sećam(verovatno sam sve pomeÅ¡ao), najbolje mi je zvuÄao engleski, plavo beli.Meni je Aqualung uvek problematiÄno zvuÄao, tanko i suvo.I sam Anderson nikad nije bio zadovoljan zvukom.

Koja je razlika, inaÄe, izmedju tih zelenih i plavo belih izdanja?Å ta, ova zelena su ranija?

Ovaj rimaster povodom Äetrdesete godiÅ¡njice stvarno odliÄno zvuÄi, viÅ¡e ne razmiÅ¡ljam o nabavci boljeg vinilnog primerka.Obavezno ga skini.

"zeleni" je stariji od tih "plavo/belih"..teorija kaze da ono sto je starije,trebalo bi da zvuci bolje....jok...ostaje igra u vidu lutrije,na kakav primerak naletis (matrica?)

@Bujo,mogu da skinem taj 40th edition,verovatno cu i da uradim,ali,gde to u mojoj varijanti gde koristim jedan obican laptop (dediciran samo na "skidanje"),prikljucen na amplifikaciju,bez ikakvog externog dac-a,ima sanse da parira gramofonu u opciji koji ja trenutno koristim :D ?..fun baby je u svakom slucaju data nekim tehnoloskim mogucnostima danasnjice,i koristimo se istim,obilato :1038: ,to je jedno... :xmas

:cheers

Link to comment
Share on other sites

E, onda je za tebe ovo izdanje.

http://www.whatrecor...items/57342.htm

Ja sam u ozbiljnoj dilemi da l' da pravim phono preamp ili da naruÄim taj box set.

Kad bi barem prodavali samo ploÄu, odvojeno.

(nabavi Lampuceru, zlu ne trebalo)

:) jbga dobar je taj Aqualung meni kakav jest,nisam siguran da ti remasteri i sl idu na dobrom tragu..booklet bih voleo da imam..nemo samo da bude kao slucaj sa "exile on main street"..ako se nadje neki neobjavljeni snimak,ajd..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...