Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Verujem da jeste, moj ćale Äak nije ni Äuo za njih.Ipak, ovo je obiÄno, njemaÄko izdanje u vg to ex stanju, dostupno nama, obiÄnim smrtnicima.Da je neki first press pa joÅ¡ i da razumem ljude koji se neodgovorno odnose prema svojim bubrezima.

Eto, internet je i ploÄe uÄinio dostupnijim.Sedamdesetih ne bih ni saznao za tu ploÄu.Ovako sam je mogao prepoznati i kupiti.

A mogao bih je i naruÄiti , ako mi je baÅ¡ stalo.

Dobra svirka!

Gentle Giant je Tapestry Records reizdanje.Nova je i dobro zvuÄi.

Sve u svemu, nova grafiÄka karta će morati da saÄeka.

Link to comment
Share on other sites

Clark Hutchinson, moj APSOLUTNI favorit nad favoritima, jedva sam ih skupio, Gestalt mij e bilo najteze da izbunarim, Retribution je najkomercijalniji album pa ga jos i moze naci, dok prvi A = MH2 i treci Gestalt jedva na jedvite jade... DERAM je prvo izdanje... :klanjanje:klanjanje:klanjanje:thumbsup2:thumbsup2:thumbsup2:thumbsup2

Jos jednom SVAKA CAST...

Link to comment
Share on other sites

U okviru akcije "Ocistimo Srbiju" , jedan akcijas je sa deponije meni prodao direktno sledece sto je iskopao u smetlistu : Ray Charles (dbl hits) Exile One - hits revised 1, Marvin Gaye '82,Gladys Knight iz '80 ,Billy Ocean - Love Zone ,11 love songs Misa Marjan ,Let the music Scratch ,Hit News ,Rappin' ,Breakin'. Ne znam na koju foru ploca moze biti sjajna ako je izorana losom iglom.

Link to comment
Share on other sites

Evo ja ću :grin: . Kolega Aoxomoxoa sigurno poznaje Frisco Sound, ne zove se on ovim Äudnim imenom tek tako :wink: . I avatarom potvrÄ‘uje :crno-na-belo .

Prvi, istoimeni, ,,Moby Grape'' iz 1967.godine je klasik, malo remek-delo (možda i veliko :roll: ). DoduÅ¡e, CD format nije pravi naÄin za upoznavanje ovog albuma. Moja ploÄa je ko zna koja kopija po redu i solidno je izrezbarena, ali muzika je ovde ipak zadržala duÅ¡u. DoduÅ¡e, ovo je moje iskustvo. DosadaÅ¡nje. Verujem da se može naći i solidno CD izdanje, ali ja sam ipak pre za dobro oÄuvanu ploÄu.

SliÄnu, vrlo uoÄljivu razliku sam primetio i kod Country Joe & Fish, joÅ¡ jedne velike Frisco grupe 60-tih :facehearts . MeÄ‘utim,CD format za albume ove grupe nikome ne bih preporuÄio, ako želi da Äuje kako to stvarno treba da zvuÄi. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Eh,kolega Aeroplan,potpuno se slazem sa Vama.Nema veceg zadovoljstva izvaditi plocu iz omota,staviti je na gramofon i cuti kako se igla spusta na prvu brazdu ploce.Ploca iz sedamdesetih,zvuk iz sedamdesetih,i tu je i atmosfera iz sedamdesetih.Na zalost,prodao sam ploce i gramofon koji mi je pruzao velika zadovoljstva (kombinacije baze,rucke,zvucnice), i prodao dusu novom formatu(iz zivotnobitnograzloga).Ostalo je secanje na predivan deo mog zivota.Pa,blago meni,kad u sesdesetim imam cega lepog da se setim.

Link to comment
Share on other sites

Eh,kolega Aeroplan,potpuno se slazem sa Vama.Nema veceg zadovoljstva izvaditi plocu iz omota,staviti je na gramofon i cuti kako se igla spusta na prvu brazdu ploce.Ploca iz sedamdesetih,zvuk iz sedamdesetih,i tu je i atmosfera iz sedamdesetih.Na zalost,prodao sam ploce i gramofon koji mi je pruzao velika zadovoljstva (kombinacije baze,rucke,zvucnice), i prodao dusu novom formatu(iz zivotnobitnograzloga).Ostalo je secanje na predivan deo mog zivota.Pa,blago meni,kad u sesdesetim imam cega lepog da se setim.

Lepo receno ali nikad nije kasno .Ja sam posle 15 godina ponovo na gramofonu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...