Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Ajd da i ja malo pokazem diskice ne samo ploce,Ruski licencirani cd-i direct from Moskve,stiglo pre par dana tek jutros preuzeo.

Ako već imaš nekakvu vezu sa Moskvom, bolje da si pojurio nešto ovako: http://www.juno.co.uk/labels/Lilith%2BRussia/vinyl/

pa da nam javiÅ¡ jesu li braća jeftinija na matiÄnom tržiÅ¡tu i mogu li da nam to poÅ¡alju, makar gasovodom.

Link to comment
Share on other sites

Ajd da i ja malo pokazem diskice ne samo ploce,Ruski licencirani cd-i direct from Moskve,stiglo pre par dana tek jutros preuzeo.

kako se cuju ta licencna izdanja? Je si li uporedjivao sa originalima slucajno da vidis kako zvuce?

Znam svojevremeno dok je PGP radio licencna CD izdanja da su dobijali kao matricu obican audio CD a ne nesto bolje, i naravno takva izdanja se jako lose cuju u odnosu na originalna.

Uspeo sam da cujem par izdanja od PGP i nisam se odusevio zvukom

Da ne pricam u prazno da navedem albume

Dire Straits - MOney For Nothing

Thin LIzzy - Dedication

JIm Hendrix - Cornerstones

Link to comment
Share on other sites

Ako već imaš nekakvu vezu sa Moskvom, bolje da si pojurio nešto ovako: http://www.juno.co.uk/labels/Lilith%2BRussia/vinyl/

pa da nam javiÅ¡ jesu li braća jeftinija na matiÄnom tržiÅ¡tu i mogu li da nam to poÅ¡alju, makar gasovodom.

Ovo su novi momenti,od kada datira ova ruska diskografska kuca (ubaceno u bookmarks) ,pazi ladno izdali Can,moracu da ga zamolim da mi pogleda ove naslove mada me je par puta zvao da idem sa njim za Rusiju i da odemo na ogromnu berzu ploca i diskova u Moskvi ,jbg-a treba se skupi dobra lova za to,a na ove diskice gledam kao nekad na kasete nisu neke kinte a sasvim su solidno uradjeni.

Link to comment
Share on other sites

kako se cuju ta licencna izdanja? Je si li uporedjivao sa originalima slucajno da vidis kako zvuce?

Znam svojevremeno dok je PGP radio licencna CD izdanja da su dobijali kao matricu obican audio CD a ne nesto bolje, i naravno takva izdanja se jako lose cuju u odnosu na originalna.

Uspeo sam da cujem par izdanja od PGP i nisam se odusevio zvukom

Da ne pricam u prazno da navedem albume

Dire Straits - MOney For Nothing

Thin LIzzy - Dedication

JIm Hendrix - Cornerstones

Nisam jos nesto konciznije preslusavao upravo sam se bacio na jurnjavu za solidnim cd playerom pa ce pasti slusanjac na tenane,pustao sam Dianu Krall preko komp-a rekao bih da je zvucno sasvim dobro odradjen npr nesto poput nekadasnjih bugara,posebno me iznenadilo sto par njih cak ima i booklete sa textovima (White Stripes,Cowboy Junkies),sto se mene tice sasvim sam zadovoljan narucio sam mu za sledecu turu jedno 40 komada da mi donese tacnije napravio sam ooogggggrrromman spisak interesovanja pa na sta naleti jer to je trenutna rasprodaja diskova.A kad smo jos u prici oko kvaliteta znas li neki kvalitetan softver koji bi mogao da obradi i da uvid u kvalitet snimka,te kako razaznati naj snimak. :cheers

Link to comment
Share on other sites

галија - ни рат ни мир (одломци из трилогије) 1987-1991 пгп 1991

Link to comment
Share on other sites

Prinove:

Heitor Villa-Lobos - 12 Etudien, 5 Praludien - Narciso Yepes, gitarre (1972) [RTB 2230011]

2290.jpg

Johann Sebastian Bach - Toccata & Fuge d-moll BWV 565 - Helmut Walcha (1962/1987) [RTB 240184]

00099eb4medium.jpg

Inace, snimak je iz 1962 god, ali je digitalno remasterovan 1987 - dakle u pitanju je josh jedna "digitalna ploca" - radjena sa digitalnog mastera... Ineteresantno je da ove RTB ploce imaju iste omote kao i DG CD-ovi.

Roxy Music - Greatest Hits (1975) [RTB LP 5919]

roxymusicgreatesthits18.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...