Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Big Star - #1 Record, Stax/Ardent 1972./2009. reis.

Ne znam Å¡ta se to dogodi pa odjednom svi poÄnu o neÄemu iz proÅ¡losti priÄati kao o krucijalnoj, a retko pravedno vrednovanoj, stvari.

Tako sam u poslednje vreme već nekoliko puta Äitao hvalospeve na raÄunu Big Star-a.

Da se razumemo, ova ploÄa je uvek bila OK, ali uticaj koji joj se danas (I mean - DANAS, ovih dana) pripisuje na muziku koja je doÅ¡la posle je, IMO, preteran. Ova, a ni ona sledeća ploÄa, nema snagu milestone ploÄe. To, naravno, nije dovoljan razlog da ne iskoristim podatak o niskoj ceni vinilnih reizdanja (thanks ras) :ruganje

Pojedini albumi banda The Byrds... to je već druga priÄa (videti period 1966-68 / to je nekoliko godina pre predmetnih albuma) :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam Å¡ta se to dogodi pa odjednom svi poÄnu o neÄemu iz proÅ¡losti priÄati kao o krucijalnoj, a retko pravedno vrednovanoj, stvari.

Redovno se deÅ¡ava. Zar nisi i sam priÄao pre par meseci o Sonicsima?

Verovatno je uzrok baš pojava reizdanja.

Uzgred, (ako je taÄan) podatak (sa Wiki) da je drugi album prodat u 20000 kopija u vreme izdavanja zvuÄi zaprepašćujuće.

Verovatno je najÄešće citiran sluÄaj ove vrste (odnos tiraž/uticaj) ipak Velvet Underground.

To, naravno, nije dovoljan razlog da ne iskoristim podatak o niskoj ceni vinilnih reizdanja...

PreporuÄujem ovde: http://www.juno.co.uk/artists/Big+Star/

Korektne cene muzike i Å¡to je joÅ¡ važnije - Å¡ipinga. IsporuÄuje se odmah, putuje 6-7 dana, ako nema zadržavanja na carini.

Pojedini albumi banda The Byrds... to je već druga priÄa (videti period 1966-68 / to je nekoliko godina pre predmetnih albuma) :ruganje

Voljeni albumi.

Uticaj Big Star i The Byrds, kako ih ja vidim se raÄvaju, odnosno razilaze.

Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo, ova ploÄa je uvek bila OK, ali uticaj koji joj se danas (I mean - DANAS, ovih dana) pripisuje na muziku koja je doÅ¡la posle je, IMO, preteran.

Slažem se, odliÄni albumi - tu spora nema, ali se njihov uticaj dramatiÄno preuveliÄava.

Link to comment
Share on other sites

Redovno se deÅ¡ava. Zar nisi i sam priÄao pre par meseci o Sonicsima? Verovatno je uzrok baÅ¡ pojava reizdanja.

Ma znam, ali ja za te Sonicse, pre toga, nisam ni Äuo :roll: A, ni sad ne znam mnogo o uticaju istih na ono Å¡to je doÅ¡lo posle (mislim, ovaj mini-rivajvl nije to, zar ne?)

Verovatno je najÄešće citiran sluÄaj ove vrste (odnos tiraž/uticaj) ipak Velvet Underground.

S pravom!

PreporuÄujem ovde: http://www.juno.co.uk/artists/Big+Star/ Korektne cene muzike i Å¡to je joÅ¡ važnije - Å¡ipinga.

Kasno. Britanski amazon je, isto, u ovom sluÄaju, vrlo povoljan.

Voljeni albumi. Uticaj Big Star i The Byrds, kako ih ja vidim se raÄvaju, odnosno razilaze.

Jednom mi moraÅ¡ ispriÄati ovo viÄ‘enje "stabla" popularne muzike. Opet ćemo doći do pitanja kako je Kraftwer "izrodio" hip-hop :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Hteo si reci: "kupi knjigu", ili na nekom od ovih google linkova mogu i procitati objasnjenje?

Neka ti neko pokloni, Å¡to bi je kupovao :D

Nisam siguran da ima pojaÅ¡njenja na nekom od tih linkova. Namera jeste bila da skrenem pažnju na knjigu (Äak ne ni tebi posebno, verujem da znaÅ¡ za nju, ili si je Äitao).

Iskreno verujem da je Å¡etnja po ovoj knjizi daleko plodonosnija nego Å¡etnja po aktuelnim godiÅ¡njim/decenijskim listama. Na dobrobit Äitaoca/ sluÅ¡aoca.

U knjizi su inaÄe sabrani tekstovi koje je Žikica Simić objavljivao u raznim pisanim medijima u periodu od oko deset godina.

ÄŒlanci obuhvataju pisanije o pojedinim zaboravljenim, nepoznatim kao i onim liÄnostima i bendovima koji su poznati Å¡iroj publici i svi oni su na neki naÄin obeležili istoriju r'n'r muzike, kao i recenzije pojedinaÄnih albuma iz tog perioda (od sredine devedesetih do u vreme objavljivanja).

Čak i onima koji su te tekstove pratili redovno i upoznati su sa sadržajem, knjiga predstavlja posebnu vrednost - sve sabrano na jednom mesto ona (knjiga) dobija gotovo enciklopedijski karakter.

Btw - vinil zvuÄi sjajno!

Link to comment
Share on other sites

U Mungosu su se iznenada pojavile gotovo sve ploÄe Kraftwerka, izdanja iz 2009. Kao lik iz conspiracy theory programiran da kupi lovca u raži kad kod naleti na knjigu, tako i ja moram da kupim The Man Machine:

Ako vam nešto fali na ovom omotu u pravu ste, međutim to što fali je na unutrašnjem omotu:

A ako vam nije dosta, uz ovu ploÄu ide i Äitava slikovnica iliti booklet sa desetak strana sliÄica:

Ostae uglavnom imam, osim Autobana kojeg nije bilo, ali naruÄen je i stići će za koji dan, pa da konaÄno kompletiram i kraftwerk na vinilu :plakanje U meÄ‘uvremenu sam se poÄastio i albumom Computer World, da ne Å¡trÄi meÄ‘u originalima. I on ima lepu slikovnicu:

Vinil novine zakljuÄujem sa neÄim sasvim drugaÄijim:

post-2463-128510952305_thumb.jpg

post-2463-128510952321_thumb.jpg

post-2463-128510952334_thumb.jpg

post-2463-128510952347_thumb.jpg

post-2463-128510952361_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

U Mungosu su se iznenada pojavile gotovo sve ploÄe Kraftwerka, izdanja iz 2009. Kao lik iz conspiracy theory programiran da kupi lovca u raži kad kod naleti na knjigu, tako i ja moram da kupim The Man Machine:

The Man Machine2.JPG[/attachment]

A ako vam nije dosta, uz ovu ploÄu ide i Äitava slikovnica iliti booklet sa desetak strana sliÄica:

Computer World_slikovnica.JPG[/attachment]

Vinil novine zakljuÄujem sa neÄim sasvim drugaÄijim:

:plakanje

Nice!

Link to comment
Share on other sites

Ima jedna radnjica u Beogradu, kad se od SKC-a krene prema mamutu, ne znam kako se zove ni ulica ni radnja, meÄ‘utim tamo vazda ima dobrih bluz i džez cedeova, a ponekad se naÄ‘e i koja ploÄa. U sredu sam bio tamo i kupio ove albume:

James Harmana, Charlie Musselwhitea i Ronnie Earla sam imao na nekim rezancima kupljenim davno ispred SKC-a, meÄ‘utim prvi album Madeleine Peyroux nisam imao prilike ni da Äujem ranije i - mnogo sam propustio. To joj je ubedljivo najbolji album, sluÅ¡am ga kao blesav... Sixteen Horsepower takoÄ‘e nisam ranije Äuo. Neopisiva muzika. Ako mora da se svrstava, svrstalo bi se meÄ‘u bluz ali neki potpuno uvrnut.

post-2463-128510952374_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nice!

zaboravih da dodam - ovaj digital mix 2009 iako ga je radio Ralf Hutter je zvuÄno inferioran ne samo u odnosu na ameriÄki LP iz 1993. koji je mislim najbolje izdanje ovog albuma, već usudio bih se da kažem i odnosu na jugotonovo izdanje koje posedujem. Nekako mu fali Å¡irine. Ali nijansa je u pitanju i bolje i takav Autoban nego nikakav. A biće i slikovnica :plakanje

Link to comment
Share on other sites

zaboravih da dodam - ovaj digital mix 2009 iako ga je radio Ralf Hutter je zvuÄno inferioran ne samo u odnosu na ameriÄki LP iz 1993. koji je mislim najbolje izdanje ovog albuma, već usudio bih se da kažem i odnosu na jugotonovo izdanje koje posedujem. Nekako mu fali Å¡irine. Ali nijansa je u pitanju i bolje i takav Autoban nego nikakav. A biće i slikovnica :plakanje

Koko

Ima toga jos ?

Link to comment
Share on other sites

@Koko,

da li ti mislis na jedan pasaz iz Kralja Milana? Od SKC-a do Mamuta u Knez Mihajlovoj ide se ulicom Kralja Milana, tako da ne mislis na nesto drugo?

Ne znam kako se zove ulica, tu je pre bila skupština srbije. Parkiram u masarikovoj, pa krenem prema mamutu, pa negde posle pet minuta ima izlog sa omotima cedeova, uđeš u taj pasaž i - tu si.

Koko

Ima toga jos ?

Ima, da. Pored ova dva, prodao je i Autoban, i te albume je naruÄio dok sam ja bio tamo, zato kažem da Äekam ploÄu. Tako da je momentalno u prodaji Electric Cafe, Radio-Activity, Trans Europe Express i dva dupla - The Mix i Tour De France, i jedan Frank Sinatra. I reÄe da Äeka joÅ¡ dvadesetak novih izdanja. Nije znao taÄno da mi kaže Å¡ta će sve doći, tako da će biti raznih iznenaÄ‘enja... :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Sixteen Horsepower takoÄ‘e nisam ranije Äuo. Neopisiva muzika. Ako mora da se svrstava, svrstalo bi se meÄ‘u bluz ali neki potpuno uvrnut.

:plakanje ..jbga odkada lajem ja za njih :D ..nastavak ti je Woven Hand,ako mozes nabavi dvd

http://www.amazon.de/16-Horsepower-Live ... 813&sr=8-6

to je zadnja inkarnacija 16 Horsepower-a,sa Woven Hand su postali malo filigranskiji na snimcima,ali uzivo je razvaljotka prva liga gde ti nije jasno u prvom momentu da li si zalutao u rusku tajgu ili se nalazis medju kaubojima i kopacima zlata :D ..Eugene je faca..

post-1799-128510952387_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...