Jump to content


Preporuka za dv kamkorder


zoran68

Recommended Posts

Molio bih za savet za kupovinu,jer se jako lomim Panasonic ili Sony do 400€,znaci ista mi treba za kucnu upotrebu ali ipak da ne bude neki shit,od mnogih sam nacuo da se Sony jako lose snalazi u uslovima smanjene svetlosti....ajte par saveta pozeljno iz iskustva..hvala

Link to comment
Share on other sites

I ja sam se dvoumio pre 3 godine izmedju sonija panasonika i samsunga do 700 eura i uzeo sam Sony HC 40 E koji me odliÄno služi.Kad sam sve kamkodere uporedio video sam da soni daleko najviÅ¡e nudi i kvaliteta i funkcija, a Å¡to se tiÄe kvaliteta snimka pri loÅ¡em osvetljenju on je viÅ¡e nego dobar

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Sony ima kvalitetniju optiku od svih, i jako ulaze u razvijanje tehnologije kamkordera. Svakako uzmi Sony-a iz novije serije, jedino su canon kamere bolje, ali za ozbiljnu treba izdvojiti vise novca. Ja sam snimao pri slabom svetlu i sa sony, i panasonic, i sharp, i nekim canon-om, i sony se najbolje snasao. Ali ako hoces ozbiljno snimanje pri losem svetlu, to neces postici sa bilo kojom kamerom ispod 1000-1500 eura.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

@lukaluka ''Sony ima kvalitetniju optiku od svih, i jako ulaze u razvijanje tehnologije kamkordera."

Kakva je ovo dezinformacija...

Sony koristi stvarno kvalitetnu Leica optiku i ulaze u razvoj, ali to ne znaci da su ostali losiji.

Imao sam prilike da testiram par kamera (jedna od njih je i Sony HC96) i gledaj zanimljivosti, Panasonic GS500 je imao najkvalitetniju optiku.

Jednostavno ne sme se reci eksplicitno ovaj proizvodjac ima najkvalitetniju optiku, jer sve to zavisi od modela. Postoji naravno velika cetvorka: Canon, Panasonic, Sony i JVC koji su lideri u DV camcorderima i ubedjen sam da mogu da naprave sta god pozele, samo je stvar koju ciljnu grupu gadjaju, pa su im i modeli takvi. Veliki je raspon cena a modele treba porediti u istom cenovnom rangu. Svaka kamera ima i prednosti i mane, samo je stvar sta vi zelite od nje.

Pre svake kupovine treba se informisati na mestima kao sto je ovo: http://www.camcorderinfo.com/ratings.php' rel="external nofollow">

Link to comment
Share on other sites

Leica optiku koristi Panasonic,a i zanimljivo je da od tehnike nikad nebiram marku ureÄ‘aja već ureÄ‘aj koji zadovoljava moje potrebe i konfor u odreÄ‘enoj cenovnoj klasi a Å¡to se tiÄe kamkodera u vreme moje kupovine je bio za klasu ispred konkurencije

Link to comment
Share on other sites

Sony koristi Karl Cajs optiku.

Najiskrenije se izvinjavam za moju dezinformaciju, hvala na ispravci.

Napravio sam gresku u zaru, jer mislim da generalno ocenjivanje po proizvodjacima nije dobro.

Sve je to biznis i veliki proizvodjaci pre svega gledaju da zarade. Izbacuju napredne modele u klasama kad im opadne zarada. Onda se resenja (modifikovana) iz profi modela mogu naci i u nizim klasama. Canon je najbolji primer za to. Posle nekoliko modela od pre 2-3 godine, "potrosacke klase" koji su realno bili losiji od Panasonica GS500 (testirao sam je) i GS300, izbacuju hit poput HV20.

Koliko vidim da Sony i Panasonic sada forsiraju modele sa HDD a Canon je izbacio HV30 (opet) miniDV ali i HF10 sa internom memorijom 16GB...

Treba kupovati modele koje veliki proizvodjaci izbace kada se trude da stignu (prestignu) konkurenciju.

Svi su oni solidni i nema tu neke prevelike razlike (ustvari svaki proizvod ima ciljnu grupu). Moj kum je presrecan sa Sony HC96 (apsolutno mu zadovoljava sve potrebe) iako je (u USA) mogao za malo vise para da nabavi GS500.

Generalno se moze reci da pre kupovine treba definisasti kakva vam kamera treba i kako ce te je koristiti, pa onda gledati sta je najbolje u cenovnoj klasi vaseg budzeta.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Da puhnem prašinu sa ovog treda. Dakle pitanje iz naslova, valjda su se pojavili noviji modeli.

Naravno, prvenstveno mi je bitan snimak i ponaÅ¡anje u razliÄitim uslovima, zatim solidna memorija i trajanje baterije. Imao sam priliku da koristim neki Sony koji me nije oduÅ¡evio snimkom na uobiÄajeno sobno svetlo. TakoÄ‘e nije mi se svidelo to Å¡to je snimao na one dvostrane mini dvd-je: na snimku se sluÅ¡alo startanje mehanizma i okretanje dvd-a. Å ta odabrati u vezi ovog, da nema taj noise? Kako se ponaÅ¡a kamera sa hard diskom?

Usput molio bi i preporuku za neki foto aparatÄić.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...