Jump to content


Vista Audio - Made in Serbia


zek

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

U specifikacijama DAC-a pishe da podrzava samo sampling frequency od 48Khz!

Ovo znaci da nema nishta od moguceg bitperfect playback-a

Meni se to i dopalo: to znaci da nema driver-a, da je u pitanju klasican USB Audio, po standardu, i da ce da radi na svakom mogucem OS-u.

Sto se tice sampling-a, ovaj... ti imas neke fajlove na disku koji su izvorno semplovani na vise od 48kHz-a? :wink: Gde to uopste nalazis? Ripujes DVD-Audio diskove, sta? Objasni, ako mozes, zasto ti treba vise od 48kHz-a, tj. koja je prednost toga u odnosu na DAC koji interno dize rezoluciju?

Link to comment
Share on other sites

a ja nikako da povezem sta je to...

Znaci, to je eksterna zvucna kartica, koja ima coax i opt out? I kaci se na usb port? Ima li jos nesto sto treba da znam....tj...isplati li mi se menjati moju audigy ls za to? :wink: Ja bih npr direktno vezao opticki izlaz sa te spravice na opticki ulaz u pojacalo...

Link to comment
Share on other sites

Da je u pitanju Austrija ili NemaÄka, dovoz-prevoz, ne bi bio problem, US bi teoretski isto mogao da se odradi jer i tamo imam Äoveka (naÅ¡ zastupnik - dealer) ali znajući da i tamo ima 50 saveznih država i nije sve tako jednostavno, bolje ne bih komplikovao sebi život, nisam siguran da sam spreman da preuzmem takvu vrstu odgovornosti...

Link to comment
Share on other sites

DAC ti je Digital to Analog Converter. sa jedne strane dovedes digitalni signal (ulaz) i iz njega vodis audio signal (izlaz-stereo). na ulazu se koriste koax ili opt a na izlazu obicna.

mene samo interesuje jedna stvar: kako zvuce ovi uredjaji? licno mislim da necu dobiti nista jer je meni amp od kompa udaljen vise od 6m tako da dugi interconekt mi stvara brum

Link to comment
Share on other sites

Integrisana na motherboardu najverovatnije ima ali nema izvedeno na backplaneu. Pogledaj navodilo za uporabo osnovne ploce. Mora da ima neke pinove sa kojih se uzima signal i vodi na cinch. Chaintek ima opcioni adapter. Ali svako ko se malo razume moze da napravi isto.

Link to comment
Share on other sites

za integrisanu mislim da ima ali je ne koristim. na yamahi nema sigurno. ali ja sam pristalica misljenja da racunar nikada nece biti izvor zvuka. to se da videti u raspravama na forumu ali eto mozda nekada budem uzeo neki DAC i neku zvucnu sa SDPIF-om pa promenim misljenje.

PS.

sad proverih i integrisana ima. ako neko kupi ovaj DAC neka kaze rezultate pa da vidim. 20$ je smesna cifra

Link to comment
Share on other sites

ali ja sam pristalica misljenja da racunar nikada nece biti izvor zvuka. to se da videti u raspravama na forumu ali eto mozda nekada budem uzeo neki DAC i neku zvucnu sa SDPIF-om pa promenim misljenje.

PS.

sad proverih i integrisana ima. ako neko kupi ovaj DAC neka kaze rezultate pa da vidim. 20$ je smesna cifra

Link to comment
Share on other sites

Možda bi čovek hteo 44.1?

A mislite da to ne moze? Mislim, to valjda zavisi od cipa unutra, kapiram da on ima maksimum, ali trebalo bi da moze da radi i na manje, samo je fora jer nije direktni delilac... Uh...

A je'l neko proverio to, moze li na 44.1kHz, ili samo je ovo samo razmisljanje?

Link to comment
Share on other sites

A mislite da to ne moze? Mislim, to valjda zavisi od cipa unutra, kapiram da on ima maksimum, ali trebalo bi da moze da radi i na manje, samo je fora jer nije direktni delilac... Uh...

A je'l neko proverio to, moze li na 44.1kHz, ili samo je ovo samo razmisljanje?

Link to comment
Share on other sites

ima cipova koji podrzavaju vise rate-ova, ali to nije slucaj sa ovim.

npr neki novi sound blasteri mogu i 44.1, ali ovi jeftiniji cipovi ne mogu. Srecom pa postoje softverski resampleri koji to rade na malo srecniji nacin. Nema nista od bit perfecta, ali za te pare...

Poz

Link to comment
Share on other sites

A mislite da to ne moze? Mislim, to valjda zavisi od cipa unutra, kapiram da on ima maksimum, ali trebalo bi da moze da radi i na manje, samo je fora jer nije direktni delilac... Uh...

A je'l neko proverio to, moze li na 44.1kHz, ili samo je ovo samo razmisljanje?

Mozda je formulacija u mom prvom postu bila pomalo nesrecna, ali mi se cini da sam sasvim precizno naveo zashto je 48Khz problem...

Upravo kako su Ozzy i Cheda napisali, DAC podrzava samo sample rate od 48KHz. Ovo znaci da ce on bez problema reprodukovati i 44.1 Khz (i npr. 32Khz, 22.5Khz i sl), medjutim ce se ulazni signal interno resample-ovati na podrzanu ucestalost (tj. 48Khz). Ovo nije najidealnije reshenje zbog cestog korishcenja inferiornih resample algoritama i moze se donekle izbeci korishcenjem kvalitetnog software-skog resampler-a u nekom od media player-a.

Inace, uobicajni uzrok ovog problema je nepostojanje dodatnog oscilatora koji bi omogucio native 44.1Khz playback.

Pozdrav :wink:

Link to comment
Share on other sites

Mozda je formulacija u mom prvom postu bila pomalo nesrecna, ali mi se cini da sam sasvim precizno naveo zashto je 48Khz problem...

Upravo kako su Ozzy i Cheda napisali, DAC podrzava samo sample rate od 48KHz. Ovo znaci da ce on bez problema reprodukovati i 44.1 Khz (i npr. 32Khz, 22.5Khz i sl), medjutim ce se ulazni signal interno resample-ovati na podrzanu ucestalost (tj. 48Khz). Ovo nije najidealnije reshenje zbog cestog korishcenja inferiornih resample algoritama i moze se donekle izbeci korishcenjem kvalitetnog software-skog resampler-a u nekom od media player-a.

Ma skroz jasno, ja sam ispao glup u drustvu... Navika od racunara da, cim se neko zali na frekvenciju uvek hoce VECU, ne manju :wink:.

USB audio podrzava, koliko ja procitah, i 44.1k i 48kHz. Ajde, bacicu pogled ima li neko drugo resenje, mada za $20 ovo i dalje nije losa ponuda :wink:. Znam da smo gledali nesto da pravimo na poslu, da vidim sa kolegom koji je on cip hteo da trosi, ima li taj podrsku za vise frekvencija.

Link to comment
Share on other sites

http://www.diykits.com.hk/Pc%20Link.htm

PoruÄen preko E-dućana, videćemo kol'ko koÅ¡ta kad stigne - cca 50E :wink:

U pitanju je adapter koji je Xitel razvio za Sony, a ovi su ga bundle-ovali uz jaÄe MD modele i u slobodnoj prodaji je koÅ¡tao cca $100. Ovde je prepakovan u bolji kvalitetniji box (Sonijev je ružan i plastiÄan) i dodat je coax out. Ista stvar se prodaje za 2x ili 3x veće pare na drugim, "audiofilskim" mestima, recimo:

http://www.cryo-parts.com/pclink.html

http://www.aegophile.com/products/usbspdif.htm

.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...