Jump to content


Vista Audio - Made in Serbia


zek

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply
Da razjasnim nesporazum., ovaj adapter ne resampluje digitalni signal. Ako ga hranite sa 44.1/16 preko USB, on daje 44.1/16 na izlazu. Ko ne veruje, neka ga prikljuci na risiver koji ima displej frekvencije signala na digitalnom ulazu :wink:
Link to comment
Share on other sites

Onaj Harman Kardon sam video u nekom hrvatskom HiFi magazinu (starom ) i onda je kostao 120 Funti. Sada je za ove pare pravi "bargain" i trebalo bi ga nabaviti cisto da se proba, nije neki gubitak i ako ne ispuni ocekivanja. Sigurno ce se pojaviti i bolji ali cisto sumnjam jeftiniji. Ima li neko mogucnosti da organizuje nabavku, drugara tamo koji bi nam kupio i poslao ili mogucnost placanja nekim elektronskom karticom, pa preuzimanje postom da se organizujemo grupno.

Inace jedno cisto teorijsko razmisljanje:

Ako na PCu imamo muziku ( nekomprimovanu, nevazno kako dobijenu, downloadovanu ili prebacenu sa CDa) i ovu muziku uvedemo (preko daca ) u amplifikaciju to bi moralo dobro da zvuci. Izbacili smo uticaj transporta i dalji kvalitet (vernost) zavisi od DACa i amplifikacije+ zvucnika. Da li gresim ili gresim?

Link to comment
Share on other sites

Ne ripujem muziku u neki komprimovani format. Napravim image CDa. Time se izbegnu greske koje donosi nekvalitetan transport, jeftin DA konvertor, jitter i dr. Znaci CD je preslikan na HD ( moze i download jer licno smatram da ce se muzika u buducnosti tako prodavati). Sada treba taj image sa HDa proslediti amplifikaciji. Da bi se izbegla zvucna kartica, USBom ( sto je ustvari serijski intefejs) se ti bitcici ( bajtcici) posalju pojacalu (ako ima digitalni ulaz) ili preko DA konvertora. Znaci ceo HiFi smo sveli na amplifikaciju.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sad malo popricao sa kolegom.... Prvo, taj DAC koji vi pominjete koristi CS8405A, koji je "zastareo", zamena je CS8406 na 192kHz. Oba ne daju analogni, vec samo digitalni izlaz, koliko ja vidim.

Ovo sto mi gledamo ima analogni izlaz. Razlog zasto sam mislio da mozda podrzava i nize frekvencije je TI-ov PCM2902 i PCM2704, koji bi, vise-manje, bili single-chiip resenje to gproblema. Cip direkt prima USB, a ima i S/PDIF i analogni izlaz, cak, koliko se secam, moze i da ima varijabilni izlaz, digitalno kontrolisan. Jedino sto ne znam je kako zvuci.... Ali da, moze i 32kHz i 44.1kHz i 48kHz. Cena cipa je bila oko 5 USD...

Ajde, smoricu ga da vidim ima li sanse da se nesto napravi, pa cu javiti. Ili mozda ovde da napravimo neku kombinaciju?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sad malo popricao sa kolegom.... Prvo, taj DAC koji vi pominjete koristi CS8405A, koji je "zastareo", zamena je CS8406 na 192kHz. Oba ne daju analogni, vec samo digitalni izlaz, koliko ja vidim.

Ajde, smoricu ga da vidim ima li sanse da se nesto napravi, pa cu javiti. Ili mozda ovde da napravimo neku kombinaciju?

Link to comment
Share on other sites

Ako vec ima mogucnosti da se nesto uradi, daj da se uradi muski. Kopirati kineske proizvode od $20 nema nikakvog smisla.

Pazi, uz duzno postovanje kvaliteta i zelje za necim boljim, ovo nije ono sto je nama ovde trebalo, i za sta smo originalno poceli da se jurimo. Ono sto smo mi hteli je :

- Mogucnost da se zakaci na nas Linux NAS server kao audio device. Znaci, mogucnost da radi pod BILO KOJIM OS-om. Ovo je limitiralo ulaz na onaj predvidjen USB Audio standardom, znaci ili 44.1kHz ili 48kHz.

- Mogucnost za 44.1kHz jeste bila bitna, zato smo i gledali ove cipove, i zato sam i ocekivao vise od ovoga sto su momci nudili.

- Napajanje je jos uvek nereseno, da li preko USB-a, ili externo, ili ostaviti mesto za bateriju... To tek treba da se smisli.

- Ozbiljno se razmisljalo, bar u tom nasem fiktivnom projektu, o metalnoj kutijici, zbog izolacije od spoljnih smetnji.

- Nama treba samo pristojan kvalitet, spaja se na neki kucni zvuk, ili na nasu office muziku koja je prilicno jadna, a u najboljem slucaju nece otici dalje od nekog entry-level hi-fi-a. Ovakva sprava, uostalom, treba, pre svega, da sluzi za slusanje realno losih mp3-ojki tako da neki besan kvalitet i nije presudan. 95%+ vecine mp3-ova koje bilo ko ima je na 128k. Znaci, resenje za neku siru upotrebu.

Ovo je bio, i jos uvek je, projekat za internu primenu. Ako neko bas zeli jedan takav mogu da probam da popricam sa kolegom koji se time igra vise od mene oko toga da li bi se dala napraviti i veca serijica, za neku kao prodaju... Za pocetak nam treba jedan-dva da prvo cujemo kako zvuci, pa cemo onda videti za to da li uopste vredi nuditi :). Bilo koja bolja i kvalitetnija resenja bi zahtevala neko konkretno ulaganje a ne nas par koji se ovde igramo u slobodno vreme... Mozda, ali mozda, ako bi ove prodali u nekoj vecoj kolicini bi mogli da vidimo da se pocne ozbiljno baviti time i da se napravi neki malo bolji projekat, pored ovog osnovnog. Ali to je sve jos uvek samo teoretska mogucnost.

Link to comment
Share on other sites

Verovao ili ne to mi je podvalio kolega koji je trebalo da lemi ovaj prvi projekat. Onda smo ga malo modifikovali da se spaja preko I2S busa, a ne preko S/PDIF-a, dobro napajanje i sl. - i nazalost dosli do zakljucka da bi ga mogli napraviti ali da bi kostao par stotina evra minimum, a u "kako treba" varijanti verovatno oko hiljadu (dobra kutija, torusni trafo i generalno dobro napajanje, kvalitetne komponente...). :wink:

Za sada nam je plan da napravimo ove jevtine, a taj skulji kad budemo imali para... Cak smo razmisljali da, ako ovi jevtiniji ispadnu dobro da probamo da prodajemo preko neta (ili u zemlji, ako nadjemo nekog zainteresovanog) par komada dok se ne skupi za pravljenje ovih skupljih. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ovakva i slicna tema se proteze kroz vise mesta na forumu pa bih molio moderatora da sve to skupi u jednu npr USB DAC. Posetioce foruma samo da obrate paznju na sledeci citirani moj post u temi DAC pitanja (SAMOGRADNJA):

Transport je mrtav!

http://www.headphone.com/products/headp ... ro-dac.php

http://www.stylos-sys.com/usb_en.htm

http://www.onheadphones.com/product-rev ... -eb01.html

_________________

Ako zelis pobediti ne smes izgubiti

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...