Jump to content


Vista Audio - Made in Serbia


zek

Recommended Posts

Evo joÅ¡ jednog uspeÅ¡nog sunarodnika koji radi cevna pojaÄala i prodaje ih po "belom svetu" (Äitaj - Amerika).

Cena njihovog integralca i84 za naše tržište je $650, a može se nabaviti preko Trafomatica.

InaÄe firma sarÄ‘uje sa Trafomaticom jer upotrebljavaju njihove trafoe u svojim ureÄ‘ajima.

http://www.vista-audio.com/

a evo i recenzija

http://www.vista-audio.com/AA_review_i84.pdf

http://www.positive-feedback.com/Issue3 ... io_i84.htm

P.S. Veoma zanimljivo za one koji vole cevke, a i cena je O.K. (niža je nego u Americi).

P.P.S. Evo i pisma vlasnika firme gos. Borisa Šašića

Pojacala se proizvode u Srbiji i mi imamo dogovor sa Trafomaticom da obavlja sve aspekte maloprodaje (ukljucujuci servis u garantnom i vangarantnom roku).

Cena za srpsko trziste je dinarski ekvivalent US$650,00.

Hvala na interesovanju,

Boris

post-134-128510535452_thumb.jpg

post-134-128510535481_thumb.jpg

post-134-128510535452_thumb.jpg

post-134-128510535481_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Ova firma ne samo da ima ovaj slatkis od cevasa, nego imaju i zanimljiv interconect, kao i USB DAC i to za 22$.

Da li se to sve moze pazariti kod nas, ako moze eto mene sutra vec u Trafomatic-u za taj DAC - 22$ i interconect - 14$

Ludilo!

Link to comment
Share on other sites

Pa vredi te pare samo sto ima digitalni izlaz. Pa ti nakaci dac koji hoces na njega. Ovako moras da platis oko 50 evra za najosnovniju karticu koja ima digitalni izlaz. Meni bas to treba kako bi laptop pretvorio u kako tako prihvatljiv izvor muzike.

Znaci samo to se vec isplati, a dobijes jos i vise, zar ne.

Ko ce da se angazuje oko tog daca, pa da narucimo?

Poy

Link to comment
Share on other sites

Pise da ima:

Evo sa prilozenog sajta:

Connect the USB Sound Box to your PC and enjoy MP3 tunes on an outboard amplifier.

-Plug and play installation

-Built-in stereo output with headphone amplifier

-Play music or movies on your PC and send Dolby Digital or DTS surround Sound data (pass-thru DD/DTS) to your decoder/receiver/amplifier

-Dolby Digital out (S/PDIF pass-through)

-DTS digital out (S/PDIF pass-thhrough)

-USB powered

-Lightweight, portable

-Digital optical cable, USB cable and software DVD player included

Poz

Link to comment
Share on other sites

Ahhh, pa ondak bezveze... ne znam Å¡ta bih sa tim. Ja mislio (ili taÄnije: nisam mislio :wink: ) da je to DAC... Imam izlaz na DVD ROM-u i mislim da imam i neka SPDIF (or whatever) podeÅ¡avanja za zvuÄnu karticu za digitalni izlaz ali poÅ¡to PC ne koristim kao izvor za sluÅ¡anje muzike, bar ne dok se skroz ne nauÄim da radim sa Ubuntu-om (7.04 FF) i iz-pre-u-FLAC-ujem kolekciju audio CD-a... Ma nema veze, forget it.

Ono cevno pojaÄalo je s druge strane, lep mamac ali poÅ¡to jedan SET amp imam, a drugi Äeka da ga već konaÄno opraÅ¡im i povežem interno komponente, preskoÄiću. Sa tim parama mogu da zapoÄnem reÅ¡avanje izolacije krova i poÄnem spremati svoju sobu za sluÅ¡anje muzike u potkrovlju...

Link to comment
Share on other sites

nisi razumeo, to i jeste dac. Ima analogni izlaz (preko dac-a) ili spdif koji preskace dac. Meni treba ovo drugo posto bih hteo da eventualno koristim externi dac.

Ja sam rekao da 22 dolara vredi samo digitalni iylay a ovde imas i ceo dac. Malo sam konfuzan

Poz

Link to comment
Share on other sites

nisi razumeo, to i jeste dac. Ima analogni izlaz (preko dac-a) ili spdif koji preskace dac. Meni treba ovo drugo posto bih hteo da eventualno koristim externi dac.

Ja sam rekao da 22 dolara vredi samo digitalni iylay a ovde imas i ceo dac. Malo sam konfuzan

Poz

Link to comment
Share on other sites

Samo manja napomena...

U specifikacijama DAC-a pishe da podrzava samo sampling frequency od 48Khz!

Ovo znaci da nema nishta od moguceg bitperfect playback-a :wink:

Veoma je moguce da koristi neki od AC97 compatibile DAC-ova (nadam se samo da nije neki od loshije zvucecih).

Naravno, za cenu koshtanja, ovo nije nikakva (narocita) mana...

Pozdrav :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...