Jump to content


Čišćenje ploča


zbrujic

Recommended Posts

Ma, nije 'o glavu' da bude sticky, al' bila bi dobra fora, a možda i korisno.

Mogli bismo, jednom prilikom, da uporedimo lepak i tvoju "mokru" metodu.Cenim da bi se "mokra" bolje pokazala.Kasnije, kad napravim UZK, moći ćemo da napravimo ultimejt test!

Koliko sam pohvatao, ni ti ni ja nismo motorizovani, a nemamo ni permis de conduire, pa će po svojoj prilici do nekog showdown-a doći na tvom terenu, jer sam svakodnevno poslom u Beogradu.

Plus, meni je kud-i-kamo lakše da u džep stavim LencoClean nego da kod mene izvodimo ritual "njuškanja lepka" (sa sve posledicama po zdravlje).

E, sad, Å¡to se audio-restauracije tiÄe, to je već malo zahtevnija ceremonija koja traži zvuÄnu kartu sa odliÄnim analognim ulazom.

UZK je (po meni) utopija...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

3500 dolara je previÅ¡e za nas obiÄne smrtnike (zato imamo lepak :rolleyes:), ali, za nekoga ko je u sistem uložio, recimo, 20000+ dolara, to je ekvivalentno kupovini jedne komponente, CD plejera, na primer.JoÅ¡ ako ima ozbiljnu kolekciju ploÄa i zna koliko je bitno da ploÄe budu Äiste, takav neki ÄistaÄ postaje smislena investicija.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Ja sam se otvorio za ovo:

S_WASH_SYS__58982__06182009125946-315.jpg

Iako kad se uzme u ruke razocaravajuce izgleda obzirom na cenu, moram priznati da funkcionise odlicno. Cak uklanja i masnoce i otiske prstiju. U prvoj turi sam ocistio 20-ak polovnih ploca koje su mi nedavno stigle u poprilicno prljavom stanju. Rezultat je bio bolji od mojih ocekivanja. Sva prasina i masnoca je skinuta, otisci prstiju takodje oprani, a povratio se i sjaj vinila. Samo jedna ploca je imala par zalepljenih mrvica koje sam morao manuelno da skinem. U drugoj turi sam ocistio jos 20-ak vinila koje sam vec cistio ranije (obicnom cetkom za ciscenje vinila plus fina krpica za skidanje masnoca i otisaka) i koji nisu bili prljavi, ali me zanimalo ima li nekog cujnog rezultata. Na vecini ploca nije bilo neke razlike, ali na par vinila su se visoki malo "popravili" i zvuk dobio na definiciji.

Ako bi trebalo naci primedbe, to je sto su krpice namenjene za susenje vec posle nekoliko vinila prilicno mokre, tako da treba uzeti jos ovih krpica za vece sesije pranja. Drugo je sto uputstvo preporucuje jednu dozu tecnosti (3 kapice) kao dovoljnu za 40-50 vinila, dok je moja procena vise negde oko 25 komada. Mozda kad su manje prljave ploce moze i vise.

Posto je meni trebala neka ovakva sprava, a da ne kosta bubreg, prilicno sam zadovoljan pokazanim. Probao sam lepak, i pranje nekim tecnostima, i ovo je do sada dalo najbolji rezultat.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se otvorio za ovo:

S_WASH_SYS__58982__06182009125946-315.jpg

Iako kad se uzme u ruke razocaravajuce izgleda obzirom na cenu, moram priznati da funkcionise odlicno. Cak uklanja i masnoce i otiske prstiju. U prvoj turi sam ocistio 20-ak polovnih ploca koje su mi nedavno stigle u poprilicno prljavom stanju. Rezultat je bio bolji od mojih ocekivanja. Sva prasina i masnoca je skinuta, otisci prstiju takodje oprani, a povratio se i sjaj vinila. Samo jedna ploca je imala par zalepljenih mrvica koje sam morao manuelno da skinem. U drugoj turi sam ocistio jos 20-ak vinila koje sam vec cistio ranije (obicnom cetkom za ciscenje vinila plus fina krpica za skidanje masnoca i otisaka) i koji nisu bili prljavi, ali me zanimalo ima li nekog cujnog rezultata. Na vecini ploca nije bilo neke razlike, ali na par vinila su se visoki malo "popravili" i zvuk dobio na definiciji.

Ako bi trebalo naci primedbe, to je sto su krpice namenjene za susenje vec posle nekoliko vinila prilicno mokre, tako da treba uzeti jos ovih krpica za vece sesije pranja. Drugo je sto uputstvo preporucuje jednu dozu tecnosti (3 kapice) kao dovoljnu za 40-50 vinila, dok je moja procena vise negde oko 25 komada. Mozda kad su manje prljave ploce moze i vise.

Posto je meni trebala neka ovakva sprava, a da ne kosta bubreg, prilicno sam zadovoljan pokazanim. Probao sam lepak, i pranje nekim tecnostima, i ovo je do sada dalo najbolji rezultat.

Gde si kupio tu spravu i koliko kosta, mozda bi i :wave2 ja kupio

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se otvorio za ovo:

S_WASH_SYS__58982__06182009125946-315.jpg

...

Posto je meni trebala neka ovakva sprava, a da ne kosta bubreg, prilicno sam zadovoljan pokazanim. Probao sam lepak, i pranje nekim tecnostima, i ovo je do sada dalo najbolji rezultat.

Je li reÄ o Knosti rec. cleaner-u ili nekom drugom, knosti-like, ÄistaÄu? (Knosti sam video u nekoj sivoj boji)

Anyway, probao sam Knosti i iznenađuje me boldovano.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...