Jump to content


Hi-Files 18 u prodaji od srede (04. jul 2007.)


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Da, da, Hi-Files postaje sve bolji!

Prosli broj mi je nekako bio razocarenje, vise se ni ne secam zasto, ali ovaj vec ima neku tezinu. Ovde pre svega mislim na odlican doprinos M.Milosevica casopisu. Dva odlicna, prava, informisana testa sa licnim stavom, sa tezistem gde i treba da bude: na slusnom testu! Kod drugih recenzenata je ovaj odnos skoro uvek obratan - 2/3 na ( (spoljni) tehicki opis - 1/3 zvuk..

Test kablova je takodje veoma dobar, iako se oseti upravo ono sto je Ljuba rekao, da im je bilo neprilicno da grobare neke kablove iako je izgleda trebalo. Ali ko cita izmedju redova, ionako ce shvatiti sta su babe a sta zabe :banana Za svaki broj bi trebalo smoci snage i organizacije za jedan ovako ambiciozniji uporedni test, ali po mogucnosti sa "Milosevicevskim" usima i stilom pisanja!

Ostatak je prepun raznih testova i svako ce naci nesto za sebe. Cini mi se da sam uzivao jedno 2-3 sata citajuci ovaj broj.

Jako mi je drago da casopis ipak nekako napreduje.

ps

Ja bih bez problema prebacio Pregled trzista na web, a citaoce uputio na internet adresu.

Odatle bi svakako imali linkove na direktan kontakt, itd, a dragocen prostor na skupom papirnom izdanju iskoristio za jos tekstova.

Mozda neki intervjui, npr sa nekim domacim konstruktorima? Kad je npr Dayens vec toliko prisutan (ne smeta mi), bilo bi dobro intervjuisati Dobrina i iscediti njegovu filozofiju za citaoce? Ali pritisnuti ga, ne onako 'politicki korektno" :lol:

Pa onda tako redom sa svakim + dobre fotografije sa lica mesta.. Odatle puno svi citaoci mogu da saznaju o audiju.

Takodje bi bilo dobro, u svakom broju, preneti utiske o nekim egzoticnijim uredjajima - Hi End stvarima - a svako ko prati forum zna da se tu i tamo kod nekog pojave neke hot stuff koje obavezno treba cuti, bez obzira sto se ne kupuju kod nas u prodavnici. Padaju mi na pamet TVC predpojacala ili onaj Altmann DAC.. Grupno slusanje par proverenih usiju i onda se izrodi neki tekst. Fali tako nesto!

Uglavnom imamo neku konfekcijsku klasu, treba prosiriti "frekvencijski opseg" u visinu i dubinu! Ovo bi bilo prosirenje gornjeg opsega..

Mozda bi se moglo i uvesti rubrika tipa "u poseti kod citalaca", gde bi se predstavlili pojedini zanimljivi licni sistemi i "filozofije" (i ljubav) koje stoje iza njega. U glavi imam Kujin sistem npr. Ovo bi casopisu dalo jos jednu dublju notu, i utisak da iza svih ovih uredjaja i stoje neke zelje i pravi ljudi (community, hobby..), kao i da se ove stvari zapravo ZIVE, a ne kratoktrajno konzumiraju na nekakvim "testovima". Tako bi se izbegao utisak potrosackog dajdzesta, bezivotne plastike, koji ponekad osetim. Ono, "vynil finish".

Tj, trebalo bi malo ovog bogatog soka sa foruma presuti u casopis! To je fenomenalan izvor informacija i inspiracije za nove teme, a stalno u stvari imam osecaj da ova dva medija zive svoje neke potpuno odvojene zivote.

Ljubo, posmatraj naravno ovaj moj post samo kao neki otvoreni tok misli, brainstorming, jer ne zelim nista da kudim. Hi Files je vec sad sasvim dobar u datom kontekstu. Mozda bi ga ovo odvelo na stepenicu vise (i prosirilo krug citalaca :lol:

puno pozdrava svima

Link to comment
Share on other sites

Ljubo,

dopao mi se tekst "Neprekidna arija" o Dinicevom zvucniku. Jedino sto je meni ostalo nejasno je, ko je proizveo zvucne jedinice. U tekstu je navedeno da je domaca proizvodnja u pitanju, a navedeno je takodje da se ASD bavi "proizvodnjom zvucnickih kutija i visokokvalitetnih kablova za napajanje". Ne pominju se jedinice.

Da li jedinice proizvodi niska fabrika zvucnika, ASD ili neko treci?

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

Pregledao sam novi broj Hi Files-a i veoma sam zadovoljan. Pravi evropski casopis. Imam sve brojeve od prvog, i mogu reci da je casopis sve bolji.

Ipak, imao bih nekoliko dobronamernih predloga.

Ja sam vec ranije stavljao primedbu da casopis treba da pocne da izlazi svakog meseca, ili ako to ne moze, da se bitno poveca broj strana. Sve ovo zbog toga da bi zadovoljstvo koje nastaje citanjem casopisa bilo cesce ili trajalo bar malo duze. U ovom slucaju, casopis procitam od korica do korica za dva do tri dana, i tu je kraj. Opet dva meseca cekanja.

Na sve to je Ljuba odgovorio da je to za sada nemoguce, niti jednomesecno izlazenje, niti bitno povecanje broja strana.(mislim da zagrebacka Hi Fi Media ima preko 100 i kusur strana.)

Zbog svega ovoga ja bih predlozio da se glomazni cenovnik, koji u casopisu zauzima dragocenih 14 do 16 strana stampa kao dodatak na obicnom novinskom papiru i kao dodatak ubacuje u casopis. Time bi se dobilo da se oslobodi 14 do 16 strana u kvalitetnoj stampi za nesto drugo, a stampanje cenovnika na jeftinoj hartiji bez ikakvih fotografija bi bilo krajnje jeftino. Mogao bi cak i da se prosiri sa cenama televizora, LCD i plazma ekrama itd. Cenovnik je ipak samo informacija i ne bi mu smetala novinska hartija. I vuci siti i ovce na briju. Na kraju krajeva tako sam i u ELTIM-u dobijao cenovnik i tehnicke informacije o uredjajima za SONY stampan na novinskoj hartiji, dok su sami prospekti bili u luksuznoj stampi.

Ako ovaj predlog usvojis Ljubo, duzan si mi sestomesecnu pretplatu za casopis! :banana

Ovo zadnje je naravno sala.

Sitna primedbica bi bilo i to da se cenovnik ne azurira dovoljno. Nema cena za Marantz, Primare niti je ubacen ceo asortiman za Cambridge Audio. Nema odavno cena za CD Azur 840C, a prodaje se u Beogradu odavno, i po znatno nizim cenama nego u Evropi. Mozda su dobili i CD Azur 740C. Mora neko to vise da prati.

U svakom slucaju, samo napred.

Zelim celoj raedakciji i saradnicima puno uspeha u daljem radu i sve bolji casopis.

Pozdrav, Miroljub

Link to comment
Share on other sites

Nema cena za Marantz, Primare niti je ubacen ceo asortiman za Cambridge Audio. Nema odavno cena za CD Azur 840C, a prodaje se u Beogradu odavno, i po znatno nizim cenama nego u Evropi. Mozda su dobili i CD Azur 740C. Mora neko to vise da prati.

Pozdrav, Miroljub

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Miroljube,

i mi smo primetili da je krajnje vreme da uradimo nesto sa pregledom trzista. Porazgovaracu jos sa dizajnerom da vidimo sta je najpametnije, da li da stampamo u dve boje, pa na nesto tanjem papiru. Ne bi smo isli na previse jeftin papir.

Stvar je tehnicke prirode, jer da bi smo isli na drugaciji papir za poslednja dva tabaka, casopis vise ne bi mogao da ide na klamovanje (heftanje) vec bi se lepio. Tako da sa jedne strane ustedis, a sa druge potrosis vise para i dodje otprilike na isto :listen

Bice uskoro i LCDova i plazmi.

Primare je tek stizao u Srbiju kada smo pravili casopis.

Za Cambridge nisam dobio cenovnik.

Marantz ce biti uskoro.

Link to comment
Share on other sites

Evo moram i ja da pohvalim novi broj.

Propustio sam nekoliko prethodnih, jer sam "digao ruke" od ovog Äasopisa poÅ¡to je kvalitet tekstova bio, za neke moje parametre, blaga katastrofa. Nisam hteo da se javljam i da kudim, jer je sama ideja pokretanja i održavanja u životu audio-Äasopisa u Srbiji poduhvat vredan respekta sam po sebi.

Ovo sada deluje mnogo bolje, u svakom smislu.

Preterivanje je medjutim već uporedjivati Hi-Files sa WHF ili HFC, još je dalek put dotle, ali ako bude bilo više para, i u redakciji više autora kao recimo Milan Milošević, taj cilj je sve bliži.

Na dobrom ste putu, good luck.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Miroslav mislio na klasican inserter, a ne na razlike u stampi na tabacima samog casopisa. Broj tabaka za casopis je isti, kao i sama stampa, s tim sto se u casopis dodaje inserter (kao one Maxi akcije i slicno) koji je pregled trzista i izradjuje se u budzet varijanti...

Link to comment
Share on other sites

Htedoh reci Miroljub :listen

Pozdrav Miroljube,

i mi smo primetili da je krajnje vreme da uradimo nesto sa pregledom trzista. Porazgovaracu jos sa dizajnerom da vidimo sta je najpametnije, da li da stampamo u dve boje, pa na nesto tanjem papiru. Ne bi smo isli na previse jeftin papir.

Stvar je tehnicke prirode, jer da bi smo isli na drugaciji papir za poslednja dva tabaka, casopis vise ne bi mogao da ide na klamovanje (heftanje) vec bi se lepio. Tako da sa jedne strane ustedis, a sa druge potrosis vise para i dodje otprilike na isto

Link to comment
Share on other sites

JuÄe pozajmio Äasopis zbog tri teksta: Ecstasy II, kablovi i Onkyo CDP. Neću ga kupiti jer nisam video nikakav napredak u odnosu na druge brojeve.

Ecstasy II posedujem sa zadovoljstvom, pa me interesovao test. I napisan je baÅ¡ kako treba. Ne bih niÅ¡ta dodao ni oduzeo. OdliÄno.

Posle ovog testa Onkyo 7555, drago mi je da ga nisam uzeo. IznenaÄ‘ujuće kritiÄno.

SliÄno iznenaÄ‘enje sam doživeo Äitajući test VDH interkonekta. Bio sam siguran da će on biti apsolutni pobednik grupnog testa, ali...neÅ¡to se kod vas momci promenilo :listen

ÄŒitajući Audioquest King Cobra test pomislio sam da bi baÅ¡ tako ja napisao Älanak ali o Diamondback kablu. ZnaÄi to je to.

Na kraju ovog testa postadoh srećan što sam pazario Timijev kabl za 30e. Mada bi voleo da sam mogao sve te interkonekte da probam na svom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Iz tvojih reci, ne vidi se bas da se casopis nije promenio.

Al' da si stekara, jesi. Pa ne kosta HF 2000 din pa da ti je frka da izdvojis te pare.

Za 200din ne mozes vise nista da kupis u srbiji... Pa iole bolja pljeskavica kosta 250din! Jedno pice u bilo kom boljem kaficu je toliko. Jedna iole pristojna vecera je koliko i trogodisnja pretplata na HF...

Ja domace casopise ne dajem nikome na citanje. Kad mi neko trazi, kazem, izvini, dao sam... OK, razumem sto je frka kupiti strani casopis od 800-1000-1200 din, ali stekovati se za sto - dvesta dinara, e to samo srbi mogu.

Problem je sto prosecan srbin ceni samo one proizvode koji mogu posle da izadju kroz zadnjicu... Sve ostalo je preskupo!

U ovo se naravno ne racunaju papirnata "ostvarenja" iz kojih se vidi da su i "poznati" ljudi koji umeju da tuguju, zaplacu i ostalo :blah:cry::D

To se prodaje ko blesavo!

Juèe pozajmio èasopis zbog tri teksta: Ecstasy II, kablovi i Onkyo CDP. Neæu ga kupiti jer nisam video nikakav napredak u odnosu na druge brojeve.

Ecstasy II posedujem sa zadovoljstvom, pa me interesovao test. I napisan je baš kako treba. Ne bih ništa dodao ni oduzeo. Odlièno.

Posle ovog testa Onkyo 7555, drago mi je da ga nisam uzeo. Iznenaðujuæe kritièno.

Slièno iznenaðenje sam doživeo èitajuæi test VDH interkonekta. Bio sam siguran da æe on biti apsolutni pobednik grupnog testa, ali...nešto se kod vas momci promenilo :listen

Èitajuæi Audioquest King Cobra test pomislio sam da bi baš tako ja napisao èlanak ali o Diamondback kablu. Znaèi to je to.

Na kraju ovog testa postadoh sreæan što sam pazario Timijev kabl za 30e. Mada bi voleo da sam mogao sve te interkonekte da probam na svom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Ako covek ne uvidja upotrebnu vrednost casopisa, ne mora da kupuje, ne treba ga zbog toga napadati valjda. A taj post je ocigledno neka vrsta protesta, on zeli da kaze da su mu se svidela samo tri teksta - moraju svi tekstovi da mu se svide da bi kupio.

Znaci, od sada da radite samo onako kako vam on kaze, pa ce kupiti.

Link to comment
Share on other sites

Ljubo,

veoma mi se dopao poslednji broj casopisa, polako ali sigurno HiFiles napreduje. Nisam imao pojma o firmi ASD i zaista mi je bilo prijatno iznenadjenje da procitam tekst o njoj i njenim proizvodima. Moram reci da mi se posebno dopao nacin pisanja gospodina Milosevica (test Onkyo CDP-a), vidi se da covek ima iskustva i bacio je teziste na najbitnije segmente. Test koji je napravio je stvarno odlican. Jedina ispravka koju bih uputio jeste da se spominje promena rezima rada filtera kod plejera i kako je to bilo neisplativo pre nekoliko godina. Sony je jos 1996. na modelu CDP-XA50ES ubacio varijabilni digitalni filter (to su nasledili i kasniji modeli kategorije 5x ES sve do XA555ES) sa, koliko se secam, 9 rezima rada (kasnije smanjeno na 4-5). Promene rezima rada filtera su uzrokovale nezne promene zvuka u podrucju iznad 20 KHz, ali se proizvodjac ogradio izjavom da je moguce da se, sa nekim vrstama muzike, te promene nece ni primetiti. Inace, prosta zamena kablova je davala daleko vece rezultate nego promena rezima rada filtera.

Link to comment
Share on other sites

Ljubo,

Jedina ispravka koju bih uputio jeste da se spominje promena rezima rada filtera kod plejera i kako je to bilo neisplativo pre nekoliko godina. Sony je jos 1996. na modelu CDP-XA50ES ubacio varijabilni digitalni filter (to su nasledili i kasniji modeli kategorije 5x ES sve do XA555ES) sa, koliko se secam, 9 rezima rada (kasnije smanjeno na 4-5). Promene rezima rada filtera su uzrokovale nezne promene zvuka u podrucju iznad 20 KHz, ali se proizvodjac ogradio izjavom da je moguce da se, sa nekim vrstama muzike, te promene nece ni primetiti. Inace, prosta zamena kablova je davala daleko vece rezultate nego promena rezima rada filtera.

U tekstu nije ni rečeno da su promene bile neisplative nego da su uglavnom bile hardverske ili rezervisane za skupe mašine (obrtanje faze, na primer). Naravno, Onkyo nije ni prvi koji je primenio varijabilne digitalne filtere u ovom modelu.

Link to comment
Share on other sites

U tekstu nije ni reÄeno da su promene bile neisplative nego da su uglavnom bile hardverske ili rezervisane za skupe maÅ¡ine (obrtanje faze, na primer). Naravno, Onkyo nije ni prvi koji je primenio varijabilne digitalne filtere u ovom modelu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...