Jump to content


Hi-Files 18 u prodaji od srede (04. jul 2007.)


Ljuba

Recommended Posts

Poštovani ljubitelji dobrog zvuka i slike,

osamnaesti broj magazina Hi-Files je u prodaji od srede, 04. jula.

U osamnaestom broju

Tema broja

- Vrste kablova

Razglednica

- Audio Plus, Novi Sad

- Technomax, Beograd

- Megastores Electronica, Beograd

- Sonus Faber Elipsa, Zagreb

Testovi

- Test interkonekcijskih kablova

- LG BH100

- Electrocompaniet PC-1

- Opera Seconda

- B&W 685

- Elac FS127

- Onkyo DX-7555

- Dayens Ecstasy II

- KEF iQ7

- ASD Aria

- Harman/Kardon AVR 245

- Mission e3 cinema

Muzika

- Manic Street Preachers

- CD recenzije

Film

- Grindhouse

- DVD recenzije

post-45-128510524279_thumb.jpg

post-45-128510524279_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Ali bruka na sta lici naslovna strana jednog "renomiranog" casopisa!!! Nije mi jasno samo zasto nisu mogli da uzmu tu istu fotku koju ste vi stavili na naslovnu i da je i oni upotrebe???

WHFCOVER%20JULY07.jpg

Nego, jel mozemo barem nesto da saznamo sto se tog player-a tice, kakva je slika, na cemu ste testirali, odakle vam diskovi i tako?

Link to comment
Share on other sites

Diskove smo pozajmili od Treceg Sveta iz Sava Centra.

Slika je fenomenalna, kao i zvuk.

Pola sata nisam mogao da skinem pogled sa ekrana dok sam gledao King Konga.

Procitaces detaljan tekst, nas fotograf ga je odlicno testirao i opisao.

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam danas u Koratu novi HF.

Lepo izgleda, posebno mi se svidja test kablova i LG HD playera. Nisam jos seo da citam, ali takav test kablova niko do sada nije odradio na ovim prostorima, a kada kazem niko, tu mislim i na cuveni Trend i njegov A+V dodatak...

Grupna fotka, slicice svakog kabla posebno, evidentno je da ste zaista to testirali i potrudili se.

A svidjaju mi se i reportaze iz ovih novih mega marketa!!! Super su uradjene, vidi se sve sto bi prosecnog kupca zanimalo!!!

Ne zive svi u BGD, pa je lepo da covek vidi sta ga ocekuje kada se zaputi iz neke "sugubine" donje u BGD u subotu pre podne da kupi neki HF!

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljam tekst o Onkyo cd player-u,najzad je neko napisao u Älanku viÅ¡e od dve reÄenice o tehniÄkim detaljima ureÄ‘aja.

Jedan predlog za buduće brojeve;Å¡ta mislite o testu "koliko su bitni kablovi" gde bi ste na dobrom poznatom sistemu menjali interkonekt i zvuÄniÄke kablove od onih koji dolaze uz uredjaj pa recimo 20e/m,50e/m itd.

Link to comment
Share on other sites

Desetak recenica po kablu, plus u zakljucku ispadose svi kablovi dobri. Sticem utisak da i nije bas tezak urednicki posao u Hi Files-u.

Ali kako mi se svidjaju konektori na Audioquest-u...

C B covece, ajde priznaj da si obecao da ces kupiti primerak Hi Files-a pre nego sto su ti pustili da cujes 803... :)

Link to comment
Share on other sites

U mom primerku, na kraju, u rubrici pregled trzista, bi na prvom mestu trebao da bude pregled AV risivera. Medjutim, bar kod mene, AV risivera nema u pregledu.

Mozda bi se ovo dalo resiti tako sto bi ubacili to i na sajt casopisa?

Link to comment
Share on other sites

Nije to samo u tvom primerku, i u ostalim je, sad da li je to slučajno zaboravljeno ili je namerno izbačeno, zna Ljuba da objasni.

Ima ga u spisku na pocetku, tako da je verovatno slucajna greska. Strane idu redom, tako da je, najverovatnije, do greske doslo pri prelomu, a ne u samoj stampariji.

Inace, sad citam, clanak o B&W 685. Kaze, na dnu drugog, i onda u trecem stupcu, "Finis je i dalje od vinila, a primerak koji smo mi dobili na test bio je u takozvanoj boji crnog pepela". Primerak na fotografiji je vidno svetle boje, a "ash" je inace drvo koje se kod nas zove jasen. :)

Link to comment
Share on other sites

Prvo moram da priznam da sam veoma srecan sto ste svi danas pohrlili da kupite casopis.

Razlike izmedju interkonekta su vise nego ocigledne, ali su se svi na testu solidno pokazali.

Ruku na srce, bilo bi mi veoma zao da sahranimo neki kabl samo zato sto se ne uklapa u nas sistem.

Sto se tice tabela sa AV risiverima, dobro ste primetili.

Bili smo pri kraju preloma casopisa i jednostavno nam je nedostajalo dve stranice, tako da sam morao da pribegnem kompromisu i da ih izbacim za ovaj broj. Nadam se da ne smeta puno.

Dodali smo i tabelu sa AV procesorima i visekanalnim pojacalima, ali eto... desava se... usled dezorijentisanosti urednika :)

Link to comment
Share on other sites

Bili smo pri kraju preloma casopisa i jednostavno nam je nedostajalo dve stranice, tako da sam morao da pribegnem kompromisu i da ih izbacim za ovaj broj. Nadam se da ne smeta puno.

Moze ovde, ili na sajt? Cisto informativno, za pocetak... mada ja i dalje mislim da bi bilo interesantno da se na sajtu napravi neka varijanta, sa sve mogucnostu da oglasavaci sami update-uju podatke? Tako da bude uvek aktuelno...

Link to comment
Share on other sites

Ne, slucajno sam video kad sam izlazio, nije bas vidno izlozen, stoji ispod staklenog pulta, a i bio sam malo razocaran sto nemaju CM1 barem.

By the way Ljubo, vidi sa Koratom da malo vise paznje posvete casopisu, nekakav stender bi bio lepo resenje, da stoji u izlogu kraj vrata, pa se lepo vidi spolja a opet mozes i da dohvatis casopis iznutra, bez problema!

Jos nesto,

daleko da bilo koji srpski casopis moze da bude idealan, ali mislim da HF definitivno vise ne zaostaje za popularnijim stranim casopisima, poput recimo onog What Hi-Fi?

A tek ako se uzme u obzir njihova zarada i ova nasa domaca beda... mi smo mega carevi za njih, sto bi rek'o blesavi Rambo...

Uvek se mora gledati kompletna situacija! Za jak casopis ili bilo koji drugi proizvod, potrebno je i vrlo jako trziste sa ozbiljnim trgovcima. Bez toga nema nista!

Link to comment
Share on other sites

....japanci....

e sad ga i ti pretera... a otkud znas kakve casopise imaju u recimo Tunguziji ili Finskoj... ili na Marsu.

Ovde pricamo o onome sto prosecno obrazovan srbin - "haj-fajista" moze da razume. Japanski ovde zaista retko ko govori, pa mi se nekako cini da se treba zadrzati na onome sto nam je kako tako dostupno! :banana

Link to comment
Share on other sites

....japanci....

e sad ga i ti pretera... a otkud znas kakve casopise imaju u recimo Tunguziji ili Finskoj... ili na Marsu.

Ovde pricamo o onome sto prosecno obrazovan srbin - "haj-fajista" moze da razume. Japanski ovde zaista retko ko govori, pa mi se nekako cini da se treba zadrzati na onome sto nam je kako tako dostupno! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Na prvo citanje mi se jako svidja test i opis Opera Seconda zvucnika. Bas profi.

Rubrika Razglednica je takodje dobra. Narocito mi je zanimljiv opis prodavnice Audio Plus u Novom Sadu. Pre oko mesec dana vozim ja Strazilovskom i odjednom mi zapadne za oko izlog... Brzo nadjem mesto za parking, uparkiram se, udjem, poslusam uz pomoc ljubaznih ljudi unutra i nakon otprilike nedelju dana kupim sprave. Opisana je bas u skladu sa stvarnim stanjem, jedino sto kroz opis ne moze da se oseti specifican miris tehnike.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...