Jump to content


Sony CDP-X55ES


Sonichammer

Recommended Posts

Pozdrav, da li neko zna fabricku oznaku optickog pick-up-a za junaka ove teme, i gde moze da se kupi - po mogucnosti original! Takodje da li neko zna nekog dobrog majstora u Beogradu koji bi uspesno i brzo odradio potreban servis a da pri tome plejer ostane u tehnicki i vizuelno nepromenjenom (idealnom) stanju.

Nije neka hica ali treba da se odradi pa ako nesto znate, molim za komentar.

Pozdrav, dole potpisani. :bounce

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se setim napamet tacne oznake lasera ali trebalo bi da je neki KSS27x (mozda 270). Oni postoje iskljucivo kao originali. Preporucujem ovlasceni Sony servis Input kod Sava centra, vlasnik je Darko Zeravljev, fantastican lik. Na licu mesta Vam moze proveriti da li imaju laser negde na stoku u Evropi. Inace, taj model je star nekih 18 godina i prilicno je mala sansa da se nadje laser, a njegova cena je verovatno oko 120-150 EUR (ukoliko je navedeni KSS27x).

Link to comment
Share on other sites

Kad stignem kuci reci cu ti tacno. Imam tabelu sa oznakama za sve sony esprit cd plejere. Cinjenica da ces tesko naci, ali dacu ti dva sajta koji obicno ih imaju. Jedan je u Nemackoj (Esen), nesalju u Srbiju, dok drugi je na Tajvanu. Nisam ni pitao da li salju jer bi postarina bila skuplja od lasera koji su obicno oko 100 dolara.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se setim napamet tacne oznake lasera ali trebalo bi da je neki KSS27x (mozda 270). Oni postoje iskljucivo kao originali. Preporucujem ovlasceni Sony servis Input kod Sava centra, vlasnik je Darko Zeravljev, fantastican lik. Na licu mesta Vam moze proveriti da li imaju laser negde na stoku u Evropi. Inace, taj model je star nekih 18 godina i prilicno je mala sansa da se nadje laser, a njegova cena je verovatno oko 120-150 EUR (ukoliko je navedeni KSS27x).
Link to comment
Share on other sites

Drugari hvala na odgovorima, Videofreak - cekam listu :o , ako laser postoji u Nemackoj - problem je resen. Poseticemo i Darka, player je vlasnistvo mog kuma pa neka se dogovaraju.

Hvala svima jos jedom i ako neko ima nesto da doda, tu sam da procitam. :o

P.S.

E da, dajte molim Darkov telefon i adresu...

Link to comment
Share on other sites

Ha, da ne verujes isti kao za moj KSS_271A. Dzabe zoves Darka licno ga znam nije uspeo da mi nadje laser. Poslacu ti sajtove gde sam ga ja nasao. Ako nadjes neku drugu kombinaciju javi.

Sajt sa spiskom SONY CD plejera i oznaka lasera:

http://www.thevintageknob.org/SONY/sony ... picks.html

Sajtovi sa Laserom KSS-271A:

http://www.ersatzteil.justone-schnepel. ... _sony.html

http://www.vcdpickup.com/SONY.htm

Srecno, Nemci ne salju u Srbiju, a sa Tajvana postarina kosta ko CD plejer.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Nisam najsigurniji u pouzdanost informacija na navedenom site-u....

Naime, pored toga shto je to jedino mesto na web-u gde se navodi da je u datom player-u KSS-271A, imaju dvoumljenje oko npr. X33ES za koga je utvrdjeno da poseduje 270A (a ne 272A).

Podatak da se u player-u iz naslova nalazi 270A sam pronashao na barem dva (nezavisna) mesta + jednoj izjavi vlasnika uredjaja.

Ipak, pre narucivanja pickup-a pozeljno je za svaki slucaj ako je ikako moguce zaviriti ispod "haube" i utvrditi koji je laser u pitanju, kako nebi doshlo do skupe greshke.

Pozdrav :bounce

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...