Jump to content


Vicevi


ninja

Recommended Posts

Zaista jeste obavljen, na majmunima.

Ljudi se, ipak, drugaÄije ponaÅ¡aju.

Našao bi se, već, neko da mazne bananu, kad niko ne gleda.

Nasao bi se neko, ali bi vecina bila sasvim zadovoljna da se tokom posla bori sa kolegama (divide et impera), da bi ostatak dana provela u nekom shopping mall-u, troseci tesko zaradjen novac na nesto sto im sustinski ne treba.

Sto rece Douglas Adams (parafraza): "Robovlasnistvo je bilo neefikasan sistem - stalno je neko morao da tuce robove, a i onda nisu radili Bog zna kako, ili bi umrli. Onda je izmisljen novac, pa sad svak' sam sebe sutira u..."

Link to comment
Share on other sites

Ovo je klasican experiment koji pokazuje kako nastaje sujeverje. Znaci samo poslednja recenica je izmenjena. Naci cu i referencu i postovati.

PS

Mislim da je

Пол Вацлавик: Колико је Ñтварно Ñтварно? (пометња : дезинформација : комуникација : један анегдотÑки увод у теорију комуникацијеNolit 1987, ali mi nije knjiga pri ruci da proverim

Link to comment
Share on other sites

Kaze svekrva snaji koja je upravo dosla s posla:

- „Tvoje vršnjakinje kada dođu s posla, još mogu raditi i u polju i po kući, a ti samo kukaš kako si premorena od posla i izlezavas se!“

Na to će snaja:

– „Vaše vršnjakinje već odavno leže na groblju, a ja vam nista ne prigovaram!!“

Offtopic: Dobronamerni apel za moderaciju : U par navrata mi je obrisano par crnjaka.Verujem da na forumu ima ljubitelja istih pa bi bilo lepo da se kriterijumi malo rastegnu i u tom smislu....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...