Jump to content


Vicevi


ninja

Recommended Posts

OtiÅ¡ao Crnogorac u neku islamsku fundamentalistiÄku zemlju. Prilikom Å¡etnje gradom uhvati za stražnjicu neku pokrivenu ženu i uhapsi ga Å¡erijatska policija za Äuvanje moralnih i vjerskih vrijednosti. Dovedu ga kod kalifa i on, kad je Äuo Å¡to je ovaj uÄinio, kaže:

- Dovedite Jusufa!

Dođe Jusuf... baja, 2.5 metra visok, 150 kila, sve mišići! Kalif kaže: Jusufe, ovog da karaš do zore!!!

Crnogorac krene kukati, te kako će ženi i familiji na oÄi, bolje da ga odmah ubiju, ovo-ono, kad uto uvodi policija drugog tipa.

- Å to je taj uÄinio? - upita kalif.

- Krao je nešto na tržnici! - odgovoriše ovi.

- Dobro, njemu odsijecite obe ruke - reÄe kalif. Stavi Jusuf njih dvojicu pod miÅ¡ku i taman da krene, kad dovode trećeg.

- Å to je s ovim? - upita kalif.

- Psovao Alaha i Äinio sranja u džamiji.

- E njemu odsijecite i ruke i noge.

Stavi Jusuf i njega pod miÅ¡ku, kad dovedoÅ¡e Äetvrtog.

- Å to je taj uÄinio?

- Pobio ljude i djecu.

- E njemu odrežite i ruke i glavu - reÄe kalif.

Uzme sve njih Jusuf pod mišku i krene, kad će Crnogorac: Jusufe, brate, jesi zapamtio koga treba da karaš?

Link to comment
Share on other sites

Haso otišao napolje da nacepa drva...

PoÅ¡to je bilo mnogo hladno, ubrzo mu se ruke smrznu i on otrÄi u kuću da se ugreje.

Fata to vidi i kaže mu: - "Daj ba Haso stavi ruke meni izmedju nogu, ugrejaće se udmah."

Haso tako uradi i stvarno, ruke se ugrejaÅ¡e zaÄas.

Ponovo on izaÅ¡ao da cepa drva, al' opet ista svar. OtrÄi on u kuću, stavi ruke Fati izmedju nogu i one se opet brzo ugreju.

Opet on izadje da cepa drva i opet ista svar...

UtrÄao on u kuću da stavi ruke Fati izmedju nogu, a Fata dreknu:

- "Pa, dobro Haso, hoće li se tebi ikad uši smrznuti!"

Link to comment
Share on other sites

Kupio Mujo polovni motor od prijatelja, a motor u savrsenom stanju."Kako si

ga ovako dobro odrzavao?""Vrlo jednostavno,cim sam vidio da se sprema

kisa,namazao sam ga vazelinom i nema hrdje" . Mujo prihvati njegov savjet.

Iste noci, pozove ga djevojka na veceru kod njenih roditelja, ali ga upozori da njeni imaju stroga pravila:

ko za vecerom progovori rijec, mora ici prati sudje.

Veceraju oni tako u potpunoj tisini, Muju dosadno,pa poce da vata

djevojku. Tisina! Poseksaju se, al-svi i dalje sute. Mujo predje na

njenu sestru-tisina. Poseksa se i sa njom-opet tisina.

Kad odjednom-sijevnu munja: skonta Mujo da bi mu mogao pokisnut motor pa iz dzepa izvadi tubu vazelina.

Na to brat ustade od stola i rece:

-"Ja veceras perem sudje."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Osim za jelo, "hleb" se u srpskom jeziku koristi i za izražavanje najrazliÄitijih osećanja:

- Bes: "Jebem ti lebac, kasniš pola sata!"

- Iznenađenje: "Leba ti, al su ih nabušili!"

- Molba: "Dodaj mi pivo, leba ti..."

- U komparaciji, kao superlativ: "Ta voli k....... više nego leba da jede."

- Za izražavanje teškog materijalnog stanja: "Nemam ni za leba."

- Zbunjenost, neznanje : "Taj... mangan, jel to nešto što se maže na hleb?"

- Nepravda: "Izvuko sam ga iz ******. Ja njega hlebom, on mene kamenom."

- Kod manipulacije: "Daj narodu hleba i igara, i nama će biti do jaja."

- Pri neželjenoj, ali neophodnoj radnji: "Otišo, siroma, u Valjevo, trbuhom za kruhom."

- Kod prekora lenjosti: "Ustaj, somino! Nema leba bez motike!"

- Za izražavanje simpatije: "Taj Radomirov mali ti je dobar ko lebac!"

Link to comment
Share on other sites

Bolji Život, Srećni Ljudi i sliÄna PorodiÄna Blaga su državno sponzorisan “ćuti i trpi†lifestyle.

  • RadiÅ¡ u raspaloj državnoj firmi “ćuti i trpiâ€
  • Å ef te **** u dupe “ćuti i trpiâ€
  • “Okružen si ovim ceo dan (vidi sliku dole) “ćuti i trpiâ€
  • Nema alkohola koji bi ti pomogao da pipneÅ¡ svoju ženu, žena popila sav alkohol “ćuti i trpiâ€
  • Plata kasni, privatizacije nema “ćuti i trpiâ€
  • Sin a.k.a. veÄiti student a.k.a. primer uspeÅ¡nog neuspeha “ćuti i trpiâ€
  • ÄŒerka jaÅ¡e svakog dripca asfaltarskog, nikako da se uda “ćuti i trpiâ€
  • ŽiviÅ¡ sa tastom i taÅ¡tom “ćuti i trpiâ€
  • Deda izlapeo ne seća se gde je ćup “ćupi i trpiâ€
  • KomÅ¡iluku si glavna inspiracija za traÄ kafenisanje “ćuti i trpiâ€
  • Rodbina u inustranstvu puna para, rado bi pomogli, ali nemaju para “ćuti i trpiâ€
  • Pas odbija da umre “ćuti i trpiâ€
  • Odustao si od svih snova, nada i želja, redovno igraÅ¡ loto nadaÅ¡ se trojci “ćuti i trpiâ€
  • Nikako da se sve zavrÅ¡i vraćaju te u život u repriznom programu svake dve godine. “ćuti i trpiâ€

165817_4368230444873_2006893079_n.jpg

slika dole

Link to comment
Share on other sites

fraim_1.jpgfraim_2.jpg

Naim Fraim £525 base + £325per shelf

star2.gifstar2.gifstar2.gifstar2.gifstar2.gif

How much? Ouch! A five shelf Naim Fraim (as reviewed) totals a decidedly steep £1,825. Everything speaks of very serious intent to maximise sound quality, with exceptional attention to detail. A double Fraim forms the base, each level above having a triangular wood veneered shelf with chunky alloy uprights, spiked at the bottom and with metal cups in the top surface. Additional knife-edged metal cups then locate three ball bearings on which a hefty 10mm glass plate actually supports the components themselves.

The Fraim has a notably wide dynamic range alongside attractively sparkling top-end detail, and deep, clean and authoritative bass. There's a slight softening to transients too, which many will find appealing, as it ensures the sound stays away from harshness or aggression. Expensive, but probably worth the investment for top quality components, the Fraim provides a very seductive blend of aesthetic and sonic performance.

HI-FI CHOICE/September/2002

Link to comment
Share on other sites

Sedi seljak na kamenu i Äuva ovce.

Kad, doleti avion, zakaÅ¡ljuca i prisilno se spusti na livadu popraćen belim ÄiÄinim pogledom.

Pilot izaÄ‘e, popravi kvar, pogleda ÄiÄu, a on joÅ¡ uvijek bijelo gleda u avion.

Shvata pilot, ne vide to seljaci svaki dan.

PriÄ‘e on ÄiÄi:

- ÄŒiÄa, znaÅ¡ li Å¡to je ovo?

- Znam, kako ne bi' znao.

- Hoćeš da te provozam malo?

- Pa, može.

UÄ‘u oni u avion i polete. Pilot odluÄi da ÄiÄi pokaže malo akrobacija. Uradi jednu pa pita:

- Ha, ÄiÄa, Å¡ta kažeÅ¡?

- Ovo sam oÄekiv'o.

Pilot gleda, nije mu jasno. Ali pokazaće mu on malo jaÄu akrobaciju.

- ÄŒiÄa, Å¡ta sad kažeÅ¡?

- I ovo sam oÄekiv'o.

Pilot si misli Ma on mene zajebava. Å to on, Äoban jedan, oÄekivao ove akrobacije.

Sad ću ja njemu pokazati pravu akrobaciju. I izvede on petlju.

- ÄŒiÄa, Å¡to sad kažeÅ¡?

- E, ovo nisam oÄekiv'o!

Pilot zadovoljan, sleti.

Na zemlji pita ÄiÄu:

- ÄŒiÄa, neÅ¡to mi nije jasno, kako to da si prve dve akrobacije oÄekivao, a ovo poslednje nisi?

- Pa, prvi put sam oÄekiv'o da ću se upiÅ¡ati - i upiÅ¡'o sam se.

Drugi put sam oÄekiv'o da ću se usrati - i usr'o sam se.

Ali, sine, nisam oÄekiv'o da ćeÅ¡ mi sve to jednom sasuti za vrat!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prvi dan je provela pakujući svoje stvari u kutije, sanduke i kofere.

Drugi dan je pozvala radnike iz agencije za selidbu, koji su odvezli njene stvari.

Treći dan je sela za divni sto u sali za ruÄavanje, po poslednji put, uz upaljene sveće, laganu muziku, sladeći se s nekoliko Å¡kampi, kavijarom i bocom Chardonnaya.

Kad je zavrÅ¡ila s jelom, obiÅ¡la je svaku prostoriju i stavila nekoliko ljuski od Å¡kampa, premazanih kavijarom, unutar Å¡upljine svake garniÅ¡ne od zavesa (one Å¡uplje aluminijske cevi). Na kraju je oÄistila kuhinju i otiÅ¡la.

Odmah posle, njen ex-muž je stigao sa svojom novom dragom; sve je bilo perfektno uredjeno, miriÅ¡ući na Äistoću. Kasnije, malo po malo, kuća je pocela smrdeti. Njih dvoje su pokuÅ¡ali sve: Äistili, prali i ventilirali kuću. Svaki otvor za ventilaciju je bio proveren ne bi li sluÄajno otkrili ostatke crkotina, a i tepisi su bili oÄišćeni parom. Dezodoransi su bili postavljeni na sva mesta u kući. Agencija za uniÅ¡tavanje Å¡tetoÄina i insekata je postavila plin u sve vodovodne instalacije na nekoliko dana, za koje vreme je par morao napustiti kuću, i uz to je morao skupo platiti postavljanje novog debelog tapisona od vune.

NiÅ¡ta nije pomoglo. Ljudi su ih prestali posećivati. Radnici agencija za popravke i održavanje su odbili nastaviti daljnji rad na kući ... Kućna pomoćnica je dala otkaz. KonaÄno, ne mogavÅ¡i viÅ¡e podnositi smrad, odluÄili su se preseliti. Nakon mesec dana, smanjivÅ¡i vrednost kuće za 50%, joÅ¡ uvek nisu uspeli naći kupca za "smrdljivu kuću". Å to viÅ¡e, vest se

proÅ¡irila, pa ni sami predstavnici agencija za nekretnine u dotiÄnom mestu viÅ¡e nisu odgovarali na telefonske pozive. Na kraju su morali podići veliki bankovni kredit, kako bi kupili novu kuću.

BivÅ¡a supruga je nazvala muža da ga pita kako je. On joj se požalio na muke koje ima s kućom. Ona ga je strpljivo sasluÅ¡ala i rekla da oseća Äežnju za bivÅ¡om kućom i da je spremna odreći se jednog dela koji joj pripada nakon razvoda po zakonu, u zamenu za kuću. Uvidevsi da bivÅ¡a supruga nema pojma o odvratnom mirisu u kući, on se odmah složio s cenom koja je iznosila oko 1/10 od stvarne vrednosti kuće. Ali, uz uslov da ona potpiÅ¡e ugovor istog tog dana. Žena je pristala i za

manje od jednog sata, njegovi advokati su joj uruÄili dokumente na potpis. Nedelju dana kasnije, Äovjek i njegova ljubavnica su, uz zluradi osmeh, promatrali radnike kako pakuju njihove stvari, kako bi ih preselili u njihovu novu kuću ...

... UkljuÄujući i garniÅ¡ne za zavese...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...