Jump to content


Techno_amp by boraomega


fixxxer

Recommended Posts

Posle godinu dana sklapanja, Techno je konachno sklopljen.

Radjen je po shemi i nacrtu plochice boreomega-e.

Zashtita izwedena sa uPC1237, pcb by Vinko :lol:

Par tehnikalija:

trafo 300VA, 2x27VAC, 2 gretza paralelno spojena, swaki gretz za po jedan kanal ampa, elektroliti 2x6800uF po kanalu (Nichicon), DC napon u toku rada ampa je negde oko 2x36V, u izlazu ON MJL21193/94, 2 para po kanalu, driveri ON MJE15030/31, malo silverd mica, styroflex, wima mkp kondica, posrebreni RCA i buksne za zwuchnike..Hladnjaci ''deklaratiwno'' 1KW, zashtita sa uPC1237, u napajanju ozichenje 2.5mm2...

Qtija, plastificirani Al, plus duplo dno od celika 3mm...Swe u swemu ima ga negde oko 12-13kg ziwe wage :thumbsup2. Kao detalj, da spomenem i cenu. Izashlo je oko 300e u totalu, mada, to je relatiwna stwar, s'obzirom da je dosta delowa i ''dobijeno''. Mislim da sam ishao sa komponentama optimalan odnos cena kwalitet. Nisam se zaletao po swaku cenu da jurim egzotichne delowe ( sa kojima cena moze da ode i do 500e), ali nisam bash ni hteo robu sa police iz bilo koje radnje (tu bi mozda proshao i sa 100-tinak eura)...

To je werowatno dobra west za one koji bi mozda i shtedeli na delowima, jer swa je prilika da je amp fantastichno konstruisan, te ne bi trebalo da bude welike razlike u zwuku (setite se samo Vinkove priche o Studio-u, koji je odradjen sa prosechnim delowima, a koji sjajno zwuchi).

Bias-iran na skromnih 75mA po paru izlaznih, moram da primetim da se fino greje. Korishcen A17 profil iz Mehatronike...Obratite paznju, jer im karakteristike sa grafika beze za bar 50%...Pokushao sam u prwi mah malo optimistichki da nateram bias na 100mA po paru, ali to sa owim hladnjacima,nazalost, nije izwodljiwo (a po specifikaciji bi trebalo da jeste), iako je hladnjak termichki spojen sa ostatkom qtije... Sledeci Techno ce ici sa wecim hladnjacima (preteklo je dosta delowa + 2 pcb-a) :lol:

Ono shto se prwo oseti prilikom ukljuchiwanja owog ampa je sjajna dinamika. Snage mu ne fali ni malo, ima je u rezerwi i wishe nego dowoljno...Trenutno slusham Techna na Wherfadle Diamond 9.1, koje sam jedino do sada chuo u bgb-u u paru sa Denon PMA1500AE, pa je to i jedini amp sa kojim mogu direktno da ga poredim. Mozda sam prewishe subjektiwan, ali moram priznati da je Techno za koplje ispred... Jednostawno ima wishe detalja, dosta je mirniji u wishim i rekao bih definisaniji u nizim delowima spektra. Bas je izuzetno precizan i 'utegnut'....Wrlo prijatan zwuk, koji ne zamara ni posle wishechasownog slushanja! Sigurno je i da Diamondi nisu u klasi sa amp-om, ali za sada zadowoljawaju...

Josh jednom koristim priliku da se zahwalim Bori na nesebichnoj podrshci tokom gradnje pojachala, i da mu chestitam na sjajnom dizajnu! :lol::lol:

Takodje, teshko bih slozio amp bez pomoci Bobana i Vinka, koji su dosta pomogli izmedju ostalog i u nabawci ''kritichnih'' delowa! Hwala! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 301
  • Created
  • Last Reply

Odlicno uradjeno, svaka cast :thumbsup2 .

"Kakvi" su oni posrebreni konektori? Cini mi se da njih ima samo u Elementi.

Kutija mi lici na moju za MPA :lol:. Gde si je radio?

Bolje hladjenje bi bilo (bar tako kazu) da si hladnjake eloksirao u crno. Samo je problem gde to uraditi. Da li si busio otvore za hladjenje na donjoj ploci, da vazduh moze da struju preko hladnjaka?

Pozdrav

Darko

Link to comment
Share on other sites

Shta da radim, pazario sam zadnja 4 Nichikona u Silkenu...Trebalo je da ide josh po 6800, ali kao shto rekoh nije bilo :lol:. Bio sam wec na kraju ziwaca da ponowo jurim elkose. Vec se swe bilo razwuklo, tako da shta je tu je, moze uwek da se doda! Owo je, po meni, prihwatljiwa wrednost, s'obzirom da je sigurno bolje nego da su Jamiconi od po 10000uF :lol:

Bojan

Link to comment
Share on other sites

Ciao fixxxer , sve je to lepo , samo si omano temu . Napiši malo teksta , onako kako spada , malo fotki i guraj to u onaj konkurs već jednom .

Ako nemaš dovoljno fotki lepo ga rasturi , pa slikaj , pa ponovo sastavi i tako .

PS fora je kako si "stisno" mali tranzistorćiÄ na ladnjak . Guraj to u konkurs pa da već jednom poÄnem da pravim to pojaÄalo po uputstvu , sve sa slikama iz novina .

:thumbsup2

PSS po onoj narodnoj da ne laje kera radi sela nego radi sebe , ja forsiram to pojaÄalo da bih se moglo poÄeti raditi na nekim adekvatnim kutijicama ( zvuÄnjaci i to ) .

PSSS poÅ¡to je onaj Å¡to je skupljao informacije od celog foruma za transformatorÄić pa je posle nagario ( ne vidim ga viÅ¡e ) , a pri tom Äak ni komÅ¡inici nije hteo da kaže niÅ¡ta , ne ostaje mi niÅ¡ta drugo nego da zamolim Älana foruma SFLAZAR ako bi on hteo da napiÅ¡e po neku o tom .

napisao , proÄitao , prekontrolisao dva puta ,

Rade

Link to comment
Share on other sites

Brawo, odlicno je ispalo........, swiđa mi se kako si naprawija kutiju i raspored u njoj, kompaktno, swe 5!!!

Ne brini za elektrolite, njih mosh zaminit kad te volja......, pa 4x6800 ti i nje bash malo,

Grijat se mora, 75mA po paru i nije mala mirna struja......,

Winko :o:o:o:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...