Jump to content

Ortofon 2m Bronze ili Black - mogu i alternative

Hifi_Daydreaming

Recommended Posts

11 minutes ago, Hifi_Daydreaming said:

Jako bi voelo da probam Hana EH cartridge

Posalji Slobi mejl, sa upitom za zvucnice, pa ce ti poslati pregled svih zvucnica iz ponude, sa pratecim cenama (izmedju ostalih i za Hana zvucnice). Dosta toga ima i odmah na stanju. Takodje racunaj na ozbiljne rabate, po cemu je Sloba narocito poznat, uz vrhunsku susretljivost i poslovnost. Saradjivao sam sa dosta njih koji imaju "usminkane" ponude sa sve cenama, sajtove, hvalospevi na sve strane... Medjutim Slobi nisu ni do kolena, kada je poslovnost u pitanju, i na kraju krajeva, trenutna dostupnost artikala.

37 minuta ranije, Hifi_Daydreaming said:

Ovako se plasim da kupim Black posle svih losih komentara na netu. Ali eto ti si mi probudio opet zelju za tom glavom, pogotovo sto si imao iskustva sa svim glavama od Ortofona.

Nemoj pogresno da me razumes,ne kazem da je Black sveti gral medju MM glavama. Samo sam izneo svoje iskustvo u poredjenju sa Bronzom i misljenja sam da ona ne zadovoljava karakteristiku odnos cena/kvalitet.

Ja sam vec imao Bronzu,pa kako deli isto telo sa Black,kupio sam samo iglu,koja me je kostala 330e uGrckoj,po odbitku poreza.

Da bi Black svirala kako treba,moraju se svi parametri dovesti do savrsenstva,narocito VTA,sto je poprilicno pipav posao.

Mislim da si do sad dobio dovoljnu količinu informacija u vezi Ortodon Black zvučnice, kao i alternativnih rešenja. Za slušanje iste odnosno alternative bih ti preporučio da kontaktiraš na PP vlasnike dobre volje koji bi u svojim sistemima možda najbolje približili ono zbog čega hvale svoj izbor.