Jump to content


Zasto si hi fi manijak


tode

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Filozofija visoke vernosti kod mene ima Å¡iri znaÄaj od same reprodukcije zvuka (muzike).Primenjujem svuda i uvek kad god mogu da to izdržim vremenski i finansijski u materijalnim i nematerijalnim sferama (npr poslovni odnosi , vaspitanje dece itd) ... znaÄi ako bi dalje zakljuÄivali ispadne da sam ja generelano manijak, a ne samo hi fi manijak :blah

E sad ta muzika je ipak priÄa za sebe, jer ako pogledate pisane istorijske tragove muzika je imala magijsku moć ...danas u eri erozije svih vrednosti (mp3 ???) mi hifiliÄari delujemo smeÅ¡no većini "praktiÄara" , mada mnogi od njih Äesto u zavetrini razgovora u 4 oka, priznaju da je ovo (hi fi) skoro bolje od seksa" ... mislim da je to neÅ¡to Å¡to mnogi ne razumeju ali osećaju da je lepo i pri tome vide velike izdatke i zamke i prosto se ne usudjuju da krenu tim putem ...

Meni liÄno taj trenutak opuÅ¡tanja od 6:30 do 7:00 i od 16:30 do 17:30 uz kaficu "ekspreso" znaÄi jedan moment, treptaj u kome zaboravljam sve teÅ¡ko i tmurno i punim baterije za dalje ...

Pozzzdrav !

Link to comment
Share on other sites

Za pekaru i slicno uopste nije dobar odgovor. Ajde da se drzimo pekare, koliko ima ljudi ovde koji kupuju u pekarama a koliko koji posecuju HiFi forume? Velicina ciljne grupe. Dalje, pekare se razlikuju a ovo su isti forumi, isti ljudi ucestvuju, iste teme, cak je i dizajn foruma isti. I dalje ne razumem. :blah

Link to comment
Share on other sites

Za pekaru i slicno uopste nije dobar odgovor. Ajde da se drzimo pekare, koliko ima ljudi ovde koji kupuju u pekarama a koliko koji posecuju HiFi forume? Velicina ciljne grupe. Dalje, pekare se razlikuju a ovo su isti forumi, isti ljudi ucestvuju, iste teme, cak je i dizajn foruma isti. I dalje ne razumem. :blah
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

eto odavno jos kad sam bio mnogo mladji , cesto sam razmisljo o tome , zasto smo tu ? cuo sam mnoge odgovore ali zapravo izgleda da niko nema neki konkretan , jedni kazu da je to bozija volja ja se pitam zasto mu trebamo mi 65000000000 nesavrsenih bica kad je on sve to sto kazu da jeste ? drugi nude prizemniji odgovor tipa tu smo da produzimo vrstu , a zasto? kome treba nasa vrsta? nama bi bilo najbolje bez nas , itd ,itd , elem ako imate kakvu ideju , bujrum....

Link to comment
Share on other sites

eto odavno jos kad sam bio mnogo mladji , cesto sam razmisljo o tome , zasto smo tu ? cuo sam mnoge odgovore ali zapravo izgleda da niko nema neki konkretan , jedni kazu da je to bozija volja ja se pitam zasto mu trebamo mi 65000000000 nesavrsenih bica kad je on sve to sto kazu da jeste ? drugi nude prizemniji odgovor tipa tu smo da produzimo vrstu , a zasto? kome treba nasa vrsta? nama bi bilo najbolje bez nas , itd ,itd , elem ako imate kakvu ideju , bujrum....

Link to comment
Share on other sites

eto odavno jos kad sam bio mnogo mladji , cesto sam razmisljo o tome , zasto smo tu ? cuo sam mnoge odgovore ali zapravo izgleda da niko nema neki konkretan , jedni kazu da je to bozija volja ja se pitam zasto mu trebamo mi 65000000000 nesavrsenih bica kad je on sve to sto kazu da jeste ? drugi nude prizemniji odgovor tipa tu smo da produzimo vrstu , a zasto? kome treba nasa vrsta? nama bi bilo najbolje bez nas , itd ,itd , elem ako imate kakvu ideju , bujrum....

Link to comment
Share on other sites

Do vraga, pa u svemu postoji konkurencija. Novi forum se bori na razne nacine da dobije sto vise korisnika, a onda sto skuplje proda banere firmama koje postavljaju lepe slike koje pak loze nas (u gornjim porukama lepo objasnjeno), pa onda nas ima vise a cene banera skacu jos vise sto postaje preveliki trosak onima koji to placaju koji pak kasnije podizu cene uredjaja u svojim radnjama sto mi narado ali sa zadovoljstvom placamo, a sto je jos bolje, onda mi radimo ko konjine sve vise i vise kako bi bilo vise para za uzivanciju, ali ima manje vremena, pa se onda namece pitanje cemu sve to? Valjda nam je to u genima, tezimo progresu, pa upravo je i lepota u tome, a kad shvatis sve ovo, svet vise nije ruzno mesto, u tome je sve lepota zivota i onda pustis omiljenu muziku i kazes koga briga.

p.s. ovo njesra stvarno ne treba citati, trosi vreme.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Sebe ne svrstavam u Hi-Fi manijake (joÅ¡ uvek), ali definitivno volim da sluÅ¡am kvalitetnu muziku na kvalitetnim ureÄ‘ajima, zato Å¡to smatram da se tek tada može imati kompletan doživljaj onoga Å¡to je kompozitor i izvoÄ‘aÄ hteo.

Posle dugo vremena sam ponovo sklopio svoj entry level sistem i jedva Äekam da ga pustim u pogon (fale kablovi) i prepustim se uživanju.

Kao i većinu okolina na mene gleda kao na Äudaka koji lupa gomile novca u tehniku, ali to mi je zadovoljstvo koga, nadam se, neću morati da se odreknen (iako, kakvo vreme ide, sve postaje Äupavije u pogledu finansija).

Ipak, ovo jeste u neku ruku porok, bitno je samo ne zabrazditi duboko, onda postaje opsesija.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...