Jump to content

Hi-Files Show 2023

Ljuba

Recommended Posts

Dve i po pesme. Sedecki. I mozes gore procitati da nemam apsolutno nikakve sumnje da to zvuci super u krstenoj prostoriji, ne moze open baffle tako.. Niti imam ista protiv AI. Sve napisano gore. 

Zvuk je bio bukvalno prikriven. Visokih nema, tupi. Srednji i bas (ono sto ga ima) mumlaju. Bukvalno baci cebe preko sistema, i pusti, to je kompletan dozivljaj. Drugi dan tj. nedelja, rano popodnevlje, tada sam obitavao. Nisam jedini sa istim zakljuckom. 

• Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neverovatno je da je čovek ovako tačnoznalisao, pričao bajke o kablovima i sl i sa ovim telefunken sistemom i zvučnicima na zidu. Ajd sto tačnoznališe, ali način komunikacije je ispod svakog nivoa. Uobrazenost i nadmenost je tu od prvog dana. Upasti na temu i vređati članove, spustanje nivoa foruma na nivo reality da ne pričam. Da moderacija nije zauzeta već bi odavno popio ban. Ko si bre ti da nekome kazes da je gluv k'o top, svako ima drugi par ušiju i pravo na svoj izbor sta mu se sviđa. Odakle ti pravo da ti nekom nesto sudiš???.

Mora li svaka lepa stvar da se ogadi jer neko ima neki svoj problem neresen u životu pa dođe da se istresa na forum. 

Pohvala za organizaciju, @Ljuba svaka čast. Ogroman trud, logistika, priprema...sve.

Pohvala za izlagače, bukvalno sve, od prvog do poslednjeg. Iz grešaka se uči,biće bolje i uvek može bolje. Za iduću godinu da imate u vidu da ipak uradite izolaciju soba na neki način jer se u par navrata čula muzika iz susedne sobe.

Svako je predstavio svoj sistem kako može i kako smatra da treba. Nekome se dopada jedno, nekome drugo. I to treba poštovati.

Radujte se što imamo bar ovaj sajam svake godine.

Manje više zadovoljan sam sajmom. Kao i uvek potenciraju se numere koje izvlače najviše iz sistema. Ono što izaziva sumnju je kako se ti preskupi sistemi snalaze sa kompleksnijim muzičkim sadržajem. Nisam proveo previše vremena po sobama, ali nečuh ništa od klasike pogotovu ozbiljnije sastave poput simfonijskog orkestra. Ženina primedba je, nema ni metala :)

Prvi put na sajmu. Mogu reci bas je prijalo, sledeci put obavezno oba dana, nije mi se islo u nedelju, taman sam zaseo u DAgostino sobi, kad svirase kraj. Mozda najbolji utisak ostavili veliki Fyne Audio zvucnici u Linn sobi, neverovatno kako se dobro culo sta odakle svira. Tu sam se i najduze zadrzao.  Mali Elac sa ribonima kod Sime, da se zapitas odakle taj bas dolazi i iznanadjenje neki domaci zvucnici, BIOS cini mi se, na prvom skroz na kraju, drveni finis, prelep zvuk ne znam kako bi ga drugacije opisao, bas ostavilo utisak.

Svaka cast organizatoru, retko dobra prilika da se cuju nove stvari. Mali predlog, ne bi bilo lose da se moze poslusati i neki head-fi setup.

50 minuta ranije, 66Pone said:

Manje više zadovoljan sam sajmom. Kao i uvek potenciraju se numere koje izvlače najviše iz sistema. Ono što izaziva sumnju je kako se ti preskupi sistemi snalaze sa kompleksnijim muzičkim sadržajem. Nisam proveo previše vremena po sobama, ali nečuh ništa od klasike pogotovu ozbiljnije sastave poput simfonijskog orkestra. Ženina primedba je, nema ni metala :)

Izgleda da si promasio Mladjinu sobu 🙃

11 sati ranije, zflazar said:

IMG-e6f7b87f1d7fed53560e7c2ebdd7456b-V.jpg

Podrška za NovoSadistu. 🤣

PS

Gospodo DRIŽITE SE. Popitje kafu/sok/pivo/vino/rakiju ... jedan kod drugog, pričajte, slušajte, pokažite jedan drugom šta/koji deo pesme slušate i šta vam se sviđa. Nemojte da ubeđujete da treba nešto drugom da se svidi (različiti smo fala bogu), pogotovo ne preko tastature.

Hvala organizatorima i izlagacima na trudu kako bi se ovaj Hi-Files Show odrzao. Dolazim vec godinama na ovu manifestaciju i moj  glavni utisak je da ove je godine bilo najmanje posetilaca, tj. guzve. Bio sam u nedelju od 16h pa skoro do kraja. I na forumu je manje aktivnosti pa se to prenelo i na sajam.

Ipak, izlagaci su se potrudili da prikazu veoma skupe sistema koje vecina audiofila nece nikad posedovati ali zato je i ova manifestacija tako dragocena. Da vidimo  i cujemo sisteme od kojih mnogi, cenom, prevazilaze vrednost nase imovine. Naravno da je osecaj subjektivan kod svih, ali sama mogucnost da to vidimo i cujemo kod nas, je veliki plus za svakog audiofila. A kako smo veoma malo trziste u HiFi svetu sigurno je da distributeri moraju mnogo truda i muke da uloze da bi opstali a kamoli izlagali na ovom sajmu, 

Posebno pozdravljam sve nase proizvodjace HiFi uredjaja kojima je jos teze, posto niko nije bio vrach (pop) us svom selu, tako da se preterano ne nerviraju ako citaju ove postove. 

Nadam se da ce ova manifestacija opstati ovakva ili jos veca i bolja u buducnosti posto je, sigurno, za jedan veliki broj ljudi vazna i draga.

Ziveli!

2 sati ranije, skrstic said:

Podrška za NovoSadistu. 🤣

PS

Gospodo DRIŽITE SE. Popitje kafu/sok/pivo/vino/rakiju ... jedan kod drugog, pričajte, slušajte, pokažite jedan drugom šta/koji deo pesme slušate i šta vam se sviđa. Nemojte da ubeđujete da treba nešto drugom da se svidi (različiti smo fala bogu), pogotovo ne preko tastature.

Naravno, potpuno ste obojica u pravu. Ne treba ovu fenomenalnu temu unistavati. Neko je gore napisao, srecu imamo sto imamo sajam. Takodje su mnogi ulozili ogroman trud, da sve donesu postave, potom sklone da bi mi uzivali. Ogroman je to posao. Hvala organizatorima i ucesnicama. Neko je napisao nije dovoljna klimatizacija. Jeste, nije dovoljna. Znojio sam se u sobi par min gde je bio najjaci sistem. To je posle sve proslo, kada je krenula muzika. :)

Vidimo se 2024.