Jump to content


Sta ste udomili u poslednje vrijeme...?


Tufa

Recommended Posts

Ма има оне индуÑтријÑке Ñа великим вратима :banana

Ðа задњој Ñлици деÑно од транÑформатора плочица комплетног иÑправљача треба заменити Ñве електролите.

Можда Ñу и добри ал' ми мало оћелавили :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Imam prijatelja koji je doktor,neurolog,i koji je nedavno izvrsno komentirao razloge zbog kojih se ljudi odlucuju na kupovinu opreme zbog kojih bi se drugi ljudi zapitali jesu li ovi prvi normalni.

Njegove rijeci su bile,citiram:'zaj....i su ti centri za ugodu u mozgu'.

Razmisljajuci o tome,covjek dolazi do zakljucka da treba biti oprezan,jer ugodu moze naci na razlicite nacine i sa razlicitim stvarima,dozvoljenim,prihvatljivim,a i suprotnim od toga.Razlog ovog uvoda je sto sam iz radoznalosti,prije nekog vremena,donio kuci na probu BURMESTER 001 cd player(link je na dnu stranice)

Na prvi pogled,a i na drugi,izrazito ruzan player,ne vjerujem da bi talijani ikad pustili u prodaju nesto 'dizajnirano'na takva nacin.(amp i zvucnici su mi ital)te sam cak podsvjesno ocekivao i takav zvuk,teutonski,kockasti,cvrsti,itd.(sto vas vec asocira na germane)medjutim,ostao sam nemalo izneneadjen,cistom

ljepotom,prirodnoscu,detaljima,pozornicom,puninom i dubinom zvuka kojeg sam cuo.Moj prethodni cd player je ishvaljen od stereophilla do absolute sounda,u rangu 3000eur,i pretpostavljao sam da su visestruko skuplji playeri stvar 'sminke ili prestiza'ne nuzno i kvalitete zvuka.No,na moju zalost,to nije bila istina.Prodao sam svoj player,donio par drugih na slusanje,u razredu od nekih 5000eur mpc!sve u nadi da cu cuti nesto dovoljno dobro s cime cu biti zadovoljan. Odgovor mozete pretpostaviti...nakon nekoliko dana,razbio sam kasicu prasicu i gotovo u transu kupio burmestera.Uzivam u svakom trenutku,no zapitam se jesam li normalan?Tjesim se da ga uvijek mogu prodati u pola cijene,ha,ha.Pouka?Zaj....i su ti centri za ugodu...

mihttp://www.burmester.de/de/media/pdf/prctlg/tests/HIFI_Burmester001.pdf

Link to comment
Share on other sites

Imam prijatelja koji je doktor,neurolog,i koji je nedavno izvrsno komentirao razloge zbog kojih se ljudi odlucuju na kupovinu opreme zbog kojih bi se drugi ljudi zapitali jesu li ovi prvi normalni.

Njegove rijeci su bile,citiram:'zaj....i su ti centri za ugodu u mozgu'.

Razmisljajuci o tome,covjek dolazi do zakljucka da treba biti oprezan,jer ugodu moze naci na razlicite nacine i sa razlicitim stvarima,dozvoljenim,prihvatljivim,a i suprotnim od toga.Razlog ovog uvoda je sto sam iz radoznalosti,prije nekog vremena,donio kuci na probu BURMESTER 001 cd player(link je na dnu stranice)

Na prvi pogled,a i na drugi,izrazito ruzan player,ne vjerujem da bi talijani ikad pustili u prodaju nesto 'dizajnirano'na takva nacin.(amp i zvucnici su mi ital)te sam cak podsvjesno ocekivao i takav zvuk,teutonski,kockasti,cvrsti,itd.(sto vas vec asocira na germane)medjutim,ostao sam nemalo izneneadjen,cistom

ljepotom,prirodnoscu,detaljima,pozornicom,puninom i dubinom zvuka kojeg sam cuo.Moj prethodni cd player je ishvaljen od stereophilla do absolute sounda,u rangu 3000eur,i pretpostavljao sam da su visestruko skuplji playeri stvar 'sminke ili prestiza'ne nuzno i kvalitete zvuka.No,na moju zalost,to nije bila istina.Prodao sam svoj player,donio par drugih na slusanje,u razredu od nekih 5000eur mpc!sve u nadi da cu cuti nesto dovoljno dobro s cime cu biti zadovoljan. Odgovor mozete pretpostaviti...nakon nekoliko dana,razbio sam kasicu prasicu i gotovo u transu kupio burmestera.Uzivam u svakom trenutku,no zapitam se jesam li normalan?Tjesim se da ga uvijek mogu prodati u pola cijene,ha,ha.Pouka?Zaj....i su ti centri za ugodu...

mihttp://www.burmester.de/de/media/pdf/prctlg/tests/HIFI_Burmester001.pdf

Link to comment
Share on other sites

Ufff... baš nađoste šta da me pitate !!!

Ne, ne mogu da sudim racionalno o proizvodima kompanije, Äije sam ime "uzurpirao" za svoj nickname...

U svakom sluÄaju, ukoliko imate prilike te uz to i povoljnu cenu(dp-77/78 viÅ¡e nisu u produkciji), da sam na vaÅ¡em mestu, ne bih oklevao, nimalo...

:wave2:wave2:wave2:wave2:wave2

Link to comment
Share on other sites

Interesantno,accuphase nisam nikad imao prilike cuti.Jedan prodavac,amerikanac,kod kojeg sam svojevremeno nesto pazario,pa ostao u kontaktu,a ima gadan ducan,Denver Audio Unlimited,reklamira se cesto po magazinima,mi je cak savjetovao da probam Accuphase dp 77 ili 78?,jer po njegovim rijecima je i bolji od Burmestera kojeg je imao takodjer,a kojeg mi je opet preporucio prije nego Audio Resaercha.Mozda imate iskustva?

Link to comment
Share on other sites

Evo malo informacija.Accuphase Dp-77 je kostao 12.000 evra( Audiophile 1/2004),dp-78 je bio 9800 evra ( Stereo 3/2006 i Audio 9/2006).dp-78 je u Stereo-u bio za nijansu bolje ocenjen(90 spram 89 posto) od Burmestera 001(7/2003 Stereo,10.600 evra),u Audio-u je takodje dp-78 bio bolje ocenjen(135 sacd/130 poena cd spram 115 cd Burmester 001,u Audio je model 001 testiran 1/2001,cena u Audio-u mu je bila 17.000 dm,kasnije je ta cena u Audio-u iz 2005 godine iznosila 9800 evra).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...