Jump to content


Uskoro novi sajt Hi-Filesa


Ljuba

Recommended Posts

Pozdrav svima,

radimo duze vreme na pravljenju novog sajta Hi-Filesa, pa sam zeleo da podelim svoju euforiju sa vama.

Pored standardnih staticnih stranica ubacili smo puno novog materijala. Evo nekih sekcija u bazi podataka:

- prelistajte magazin (sad moze svaki broj)

- vesti (od aprila 2001 do poslednjeg 17. Hi-Filesa)

- linkovi (svi opisi sajtova iz Hi-Filesa)

- intervjui (6 clanaka iz Hi-Filesa)

- reportaze (sada cemo imati pored foto galerija i propratne tekstove)

- spisak oglasivaca

- RSS (Hi-Fi vesti drugih sajtova)

- nova mailing lista

Novi sajt bi mogao biti lansiran za nekoliko dana, najkasnije sledeceg vikenda.

Link to comment
Share on other sites

Meni se dopada. HTML koji ispljuje je cist, slicice uredne, layout klasican i pregledan. Deo "Novo na forumu" deluje da dinamicki vuce nove teme sa foruma, sto je fin feature. Dopada mi se i adresar oglasivaca, fin i nenametljiv spoj reklame i korine informacije za citaoca.

Od konstruktivnih predloga: Na sajtu su dostupni intervjui i reportaze, koji su objavljeni u casopisu. Ne bi bilo lose da se to ulinkuje i sa sadrzajem broja - da kad gledas sadrzaj broja mozes kliknuti na link koji bi te bacio na intervju.

Izbor boja je dosta... raznovrstan... :lol: , neki dizajner bi verovatno kukao da je previse sareno i da se ne slaze... Ja nisam dizajner pa cu samo reci da je funkcionalno i da se sve lepo vidi :roll: . Ali eto, ta tome, mozda, moze da se poradi.

Link to comment
Share on other sites

Meni se dopada. HTML koji ispljuje je cist, slicice uredne, layout klasican i pregledan. Deo "Novo na forumu" deluje da dinamicki vuce nove teme sa foruma, sto je fin feature. Dopada mi se i adresar oglasivaca, fin i nenametljiv spoj reklame i korine informacije za citaoca.

Od konstruktivnih predloga: Na sajtu su dostupni intervjui i reportaze, koji su objavljeni u casopisu. Ne bi bilo lose da se to ulinkuje i sa sadrzajem broja - da kad gledas sadrzaj broja mozes kliknuti na link koji bi te bacio na intervju.

Izbor boja je dosta... raznovrstan... :lol: , neki dizajner bi verovatno kukao da je previse sareno i da se ne slaze... Ja nisam dizajner pa cu samo reci da je funkcionalno i da se sve lepo vidi :roll: . Ali eto, ta tome, mozda, moze da se poradi.

Ideja je i bila da budemo malo sareniji i dinamicniji.

Dobra ideja za linkovanje sa sadrzajem broja. Primaran zadatak sajta je bio jednostavno i brzo odrzavanje, tako da cu videti da li da detaljisemo i sa time. VErovatno hocemo 8)

Link to comment
Share on other sites

Ma dobro je, mnogo bolje nego ranije, samo malo mi "vuce" na hrvatski Audiofil...

Kako moze da ti vuce na Audiofila kad nema nikakve veze?

Niti dizajn niti layout, niti prikaz informacija.

Nas sajt je sajt casopisa, a njihov je HiFi sajt.

Toliko su razliciti sajtovi da ovu tvoju poruku mogu samo da shvatim kao pod*ebavanje. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dobra ideja za linkovanje sa sadrzajem broja. Primaran zadatak sajta je bio jednostavno i brzo odrzavanje, tako da cu videti da li da detaljisemo i sa time. VErovatno hocemo

Ne znam mnogo o back-endu sajta, ali ako nije neki gotovi CMS, vec je razvijeno in-house (a deluje tako), zasto ne izvedes da se intervjui dizu zajedno sa pregledom broja, a ne odvojeno. Onda samo dodas tag "intervju" ili "reportaza" i deo koji to prikazuje ih samo, pri prikazu, izvadi i doda na spisak... Tako bi dizao na jednom mestu (uz broj), a drugi delovi bi sami nalazili da je to ono sto im treba... Ako ikad postane sporo (tamo neki 200-ti broj... :roll:) uvek mozes dodati sifarnik.

Uh kako mi se svidja prelistavanje casopisa...

Samo da su slova malo krupnija

Uzmi browser koji ti omogucava da to dinamicki menjas? ( + Mouse wheel gore/dole u firefox-u). :lol:

Link to comment
Share on other sites

Najzad.

Kao i u svemu i u ovome kasnimo za svetom :roll:

But...

Nije loše, nije loše.

Ko bi se tome nadao od onih mrguda iz Korata :lol:

Ipak, i ja mislim da gore desno mora da postoji dugmence Forum.

I još nešto: sve ovo je džabe ako se sajt redovno ne ažurira.

Srećno!

Link to comment
Share on other sites

Kako moze da ti vuce na Audiofila kad nema nikakve veze?

Niti dizajn niti layout, niti prikaz informacija.

Nas sajt je sajt casopisa, a njihov je HiFi sajt.

Toliko su razliciti sajtovi da ovu tvoju poruku mogu samo da shvatim kao pod*ebavanje. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Predvidjena je engleska varijanta sajta, ali mislim da cu je raditi za leto.

Sve intervjue vec imamo na engleskom, tako da necemo postaviti kompletan sajt na engleskom, vec ce biti neka vrsta reklama za strane firme.

@crnicrnjo sta mozemo da ucinimo da tebe usrecimo?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...