Jump to content


imam surround ali sta za slusanje muzike?


super Mario

Recommended Posts

Postovanje svima, molio bih za savet vezano za sekciju koja mi nedostaje, naime sve sto sam dosad uspeo da nabavim je bilo namenski za gledanje filmova i to sam uspeo da sklopim u postavci 4.2.0 , valjda sam dobro napisao posto su u pitanju sledeci elementi, dva podnostojeca zvucnika Svedske proizvodnje Vantage F81 sa 8" bas reflex, prednji visoki sateliti prepravljeni od Canton Fonum 251 da glume Dali Alteco to jest da pod uglom sa plafona gadjaju slusaoca na trosedu, centralni zvucnik Canton LE 250 i pozadi nebitni Kenwood sateliti, kablovi razvuceni kroz podove i zidove naradzasti fe 90 pominjani na forumu...

ÁV risiver je ONKYO tx sr608  i to lepo radi kad su filmovi sa kompa ili smart tv-a u pitanju ali pocinjem da patim kad pustim cd na SONY-ju DVP725d koji doista lici na cd plejer jer osecam da bi to trebalo bolje da zvuci i procitao sam ovde da je stereo pojacalo neophodno da bi se muzika slusala pa vas molim za savet koje manje stereo pojacalo mogu uzeti za sto manje para a da dobijem vise zvuka nego sto trenutno izlazi iz risivera,  da napomenem da ne slusam glasno ni blizu pogotovo jer zivim u stanu  a najvise slusam svalersku muziku Julia iglesiasa i ostale mekinje... Dac trenutno ne bih uzimao ali u nekom trenutku verovatno ... 

download.jpg

download (1).jpg

images.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dragi kolega, da li si razmišljao da promenis AV receiver i uzmeš neki koji je bolji za stereo reprodukciju muzike? Recimo neki Marantz, Denon… ili Yamaha… ili Arcam?

Ako ti je već sve skockano za filmove, sto je super, mozda je racionalnije da umesto dva uredjaja nastaviš da imaš jedan kvalitetniji. Pored toga, noviji AV receiveri imaju integrisanu mogućnost streaminga, pa možeš i direktno sa Tidala, Qobuza… a i FLAC fajlove da slušaš.

Pozdrav 

Link to comment
Share on other sites

Super, Delija je u pravu, eto odlične ideje odakle da kreneš da bi dobio bolji zvuk - i stereo i surround.

Znači, prvo ako možeš uloži nešto novca i zameni Vantage F-81 kutije koje imaš, za neke kvalitetnije.

To će sigurno da ima veliki uticaj na stereo reprodukciju... a i na zvuk filmova :)   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...