Jump to content


Koji zvucnici uz Panasonic SA-HE7


boris014

Recommended Posts

Kao sto pise u naslovu,hteo bih da uzmem neke zvucnike za navedeni risiver,koji sam dobio na poklon..izdvojio bih do nekih 100e.Risiver sam povezao sa tv-om.Prostorija je oko 20 m2,a zvucnike bih drzao na podu,jer nemam gde drugo.Od muzike slusam iskljucivo rock i metal,ako to ima neke veze sa zvucnicima.Neki licni afinitet je da ima lepe,duboke basove.Naravno da ne ocekujem nista spektakularno za taj novac,ali bar neki pristojan zvuk.Hvala svima unapred i pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • boris014 changed the title to Koji zvucnici uz Panasonic SA-HE7
Link to comment
Share on other sites

Za te pare, samo neki mali monitori, ovi podnostojeći za 100eur, samo jad i beda. Stalke moraš da praviš, jer i oni koštaju otprilike toliko, možda malo manje, osim ako ne naletiš povoljno na polovne. Ima svašta na KP, nisam odavno razgledao.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
2 sati ranije, boris014 said:

umesto stalaka napravio manje drvene podmetace na nekih 15-20 cm

Zvučnici treba da stoje na visini tako da visokotonac bude u ravni ušiju kada se sluša. Prema veličini zvučnika određuje se visina stalaka. Ne moraju biti neki fabrički stalci, možeš da improvizuješ od zidarskih blokova do ukrasnih betonskih ograda za terase. :order

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nixie said:

Canton je verovatno najbolji od ta tri predložena, pod pretpostavkom da su ispravni. Međutim, tu je problem velika starost tih kutija. Elektroliti u skretnici i ferofluid u visokotoncu mogu biti dodatni trošak i izvor nerviranja.

e sad,kako to saznati..tj proveriti..

 

5 hours ago, zek said:

Zvučnici treba da stoje na visini tako da visokotonac bude u ravni ušiju kada se sluša. Prema veličini zvučnika određuje se visina stalaka. Ne moraju biti neki fabrički stalci, možeš da improvizuješ od zidarskih blokova do ukrasnih betonskih ograda za terase. :order

iskreno u taj prostor bi se jedino nesto od drveta uklopila..hvala na savetu

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, boris014 said:

e sad,kako to saznati..tj proveriti..

Ako je zapekao ferofluid, visoki će se slabo čuti, mogu se i nejednako čuti. Elektroliti, to tek kad kupiš i otvoriš. Za ovakav dvosistemski zvučnik, elektrolite je jeftino zamenuti. Ferofluid malo skuplje. Možda ni vešanja midbasa nisu više dobra, ko će ga znati.

Ako nećeš time da se baviš, traži novije zvučnike, 15-20god starosti plafon.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zek said:

Ma šalio sam se naravno, može da se napravi od drveta ako si malo vešt, ima raznih mogućnosti.

Vidjao sam par resenja od drveta...

34 minutes ago, Zexx said:

Iskreno,ovo mi ne deluje da je bas nesto s pocetka 21. veka..mozda gresim,mozda samo moj utisak...svakako hvala na predlogu

55 minutes ago, Nixie said:

Ne bih rekao, u opsegu 100-120eur na KP ne videh ništa zanimljivo. Možeš li povećati budžet malo?

budzet je zakucan..i neko moje misljenje,da je opseg od 100-120 nekako najprazniji...do 100 evra ima svacega,a od 100-120 nekako i nije generalno neka ponuda..mozda moze da se nesto probere..a tek od 120 krecu fine i ozbiljnije stvarcice

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, zek said:

Zvučnici treba da stoje na visini tako da visokotonac bude u ravni ušiju kada se sluša. 

Da je ovo 100% egzaktno - ne bi postojao nijedan mali floortander, a recimo za moje Confidence 50 (a jos vise za bivse Contour 60) bi "stalak" trebao za slusaoca, a ne za zvucnik :D

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, boris014 said:

Iskreno,ovo mi ne deluje da je bas nesto s pocetka 21. veka..mozda gresim,mozda samo moj utisak...svakako hvala na predlogu

Canton koji si gledao proizvodio se od 1988. do 1990., što znači da je mlađi godinu-dve od ovih Kanađana koje sam predložio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...