Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Kimber 4PR imam u rezervi, ako budem vraćao Marantza. Risiver ili amp, svejedno.

Dakle, sa D serijom Tannoya se definitivno najbolje slaže Marantz, a uz njega su vraćeni i Kimber kablovi. Ovaj Tandberg risiver je toliko hvaljen i od strane ljubitelja i po forumima i svuda, ali meni bolje radi mali Marantz 1090. Jedina primedba koju imam na ovo pojaÄalce je Å¡to bi moglo biti malo 'jaÄije', pa ću svakako ići ili na risiver od oko 70W, recimo 2275 ili 4270 (bolje), ili na malo jaÄe pojaÄalo, 1122 ili 1152 (bolje ;-) ).

Tandberg ima prelep zvuk. Gomilu detalja pri tom, prosto je neverovatno Å¡ta sve izlazi iz jedne tako matore sprave. Ali fali mu 'masti'. Tamo gde treba da grune - podbaci. Nekako imam utisak da je predviÄ‘en za malo ozbiljnije zvuÄnike, pa ću danas isprobati kako se slaže sa Stirlinzima u sistemu A. MIriÅ¡e mi da bi to mogla biti dobitna kombinacija... :blah

Link to comment
Share on other sites

1090-ka ti sad radi na D300?.imao sam ga svojevremeno sa AR15 i AR14,tada nisam osecao manjak snage na njemu..kod drugara je svirao bas u pozamasnoj sobi dobre kubature sa Berkeley-ima,bez problema,doduse taj tip je slusao samo neamplificirani ortodoksni jazz a la Parker,Coltrane i sl ...1152 je fina sprava,bila je jedna skoro na oglasima,refresovana tamo negde u tvojoj okolini,pitanje sta je uradjeno na njoj..drugar je uzeo svojevremeno nove Ardene,uz njega i neki fancy mazohisticki JVC integralac(AX7,AX77?),ne da je izgledao ko bombona,jedino je imao jednu manu,sa Ardenima nije nikako svirao..trte-mrte,zamenjen je bio u ono vreme za 1152... :D ..sinergija Tannoy-Marantz?..ta idji bre :lol:

Link to comment
Share on other sites

...1152 je fina sprava,bila je jedna skoro na oglasima,refresovana tamo negde u tvojoj okolini,pitanje sta je uradjeno na njoj.. ..sinergija Tannoy-Marantz?..ta idji bre :lol:

Nisam se odavno ovako zabavljao... Celo prepodne sam izgubio na muljanju, premeÅ¡tanju i prespajanju... Umesto Tandberg comba ubacio sam risiver i mogu reći da sam veoma, veoma zadovoljan. Combo realno radi bolje, ali ovaj zvuk je krajnje zanimljiv i reÅ¡io sam da jedno vreme uživam u njemu. Zapravo risiver je kompletno refreÅ¡ovan i trebalo bi da za nedelju dana usviravanja proradi mnogo mekÅ¡e i muzikalnije, ali već je sada odliÄan. Ono Å¡to se odmah pojavilo kao problem su kablovi - Oehlbach XXL i Audioquest King Cobra ne mogu da uÄ‘u u risiver, zapravo može samo jedan, jerbo su im ÄinÄevi predebeli. Ili su na risiveru konektori preblizu... Sa dekom je to reÅ¡eno Kimber Hero kablom i to je sada komponenta koja najbolje radi. A otpao je i Sony 77; risiver ima samo tri ulaza i diskove kada i ako ih budem sluÅ¡ao, biće to spomoću onog malog discmana. Uostalom, i to je Sony... :crno-na-belo

Å to se tog 1152 tiÄe, mislim da su mu menjani zvuÄniÄki konektori. To mi se u startu nije dopalo, a i cijena je bila veoma ozbiljna. Ne sećam se taÄno koliko je traženo, ali nisam bio spreman da dam taj novac. Ja poÅ¡tujem svaÄije miÅ¡ljenje pa ni ne pokuÅ¡avam da se cenjkam, jednostavno saÄekam da se pojavi i prava stvar i prava cena. Taj 1090, koji je inaÄe odliÄna spravica, ide za oko 100e, a mene je ovaj u dosta dobrom stanju (nisam morao niÅ¡ta da radim, samo sam povezao sprave) izaÅ¡ao 90. Za ovo Å¡to mi treba ne mislim da izdvajam viÅ¡e od 200e, 250 maximalno pod uslovom da su mint, refreÅ¡ovani, da nisu daleko, itd.

D300 su gladni snage i neobiÄno mi je da pojaÄalo držim na 11 sati. Kontam da će ih neki 1152 ili 2275 ili neÅ¡to sliÄno sasvim zasititi...

Link to comment
Share on other sites

Ta 1090-ka je fina sprava,voleo sam je jako...sa D300-kom je jedan ovdasnji clan foruma kroz vise kodina ziveo sa Musical Fidelity M3 Nu-Vista amplifikacijom i CD plejerom :)..klasicna overpowered sema,ali mislim da moze da odradi posao fino i sam tim sto spominjes...

:cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

E, pa posle viÅ¡e od godinu dana neÅ¡to se već moralo menjati...  ;-)

 

Tannoyi D300 odavno su prebaÄeni u Sistem C koji od juÄe 'gura' Tandberg risiver 2075. Lepo se slažu  :listen NIje niÅ¡ta falilo ni Marantzu, no ovo je drugaÄije i uopÅ¡te ne izgleda loÅ¡e:

 

post-10033-0-92487400-1398372492_thumb.j

 

post-10033-0-93889400-1398372506_thumb.j

 

post-10033-0-53077300-1398372544_thumb.j

 

(koliko se to već da videti na mojim amaterskim fotografijama).

 

Naravno, kako Tandberg ima vrlo specifiÄne konektore zvuÄniÄki kablovi su promenjeni, pa su umesto Kimbera sad tu najobiÄnije Olbahove žiÄice sa viljuÅ¡Äicama, a na interkonekte su morali da doÄ‘u ultraplate umesto wbt ÄinÄeva.

 

Promena pojaÄala, normalno, menja karakter celog sistema, pa mi se Äini da se gramofon viÅ¡e ne uklapa. Vrlo je moguće da i na tom mestu uskoro doÄ‘e do promene...

Link to comment
Share on other sites

Naravno, kako Tandberg ima vrlo specifiÄne konektore zvuÄniÄki kablovi su promenjeni, pa su umesto Kimbera sad tu najobiÄnije Olbahove žiÄice sa viljuÅ¡Äicama, a na interkonekte su morali da doÄ‘u ultraplate umesto wbt ÄinÄeva.

Promena pojaÄala, normalno, menja karakter celog sistema, pa mi se Äini da se gramofon viÅ¡e ne uklapa. Vrlo je moguće da i na tom mestu uskoro doÄ‘e do promene...

 

Meni vise lici da se promenom kablova promenio karakter celog sistema i da trenutna kombinacija istih nije srecno resenje. Tandberga lazno optuzujes, barem ja tako mislim, a mozda i gresim?

Link to comment
Share on other sites

Meni vise lici da se promenom kablova promenio karakter celog sistema i da trenutna kombinacija istih nije srecno resenje. Tandberga lazno optuzujes, barem ja tako mislim, a mozda i gresim?

Ma ne optužujem ga, Äim je naÅ¡ao (centralno) mesto u sistemu  :)  Marantza sluÅ¡am već dugo, a ovo je drugaÄije, samim tim i zanimljivije. DoÅ¡lo je do promene u celoj zvuÄnoj slici koja je sad veća i bogatija detaljima, iako nema one Marantz 'težine' (mada ovaj risiver ima viÅ¡e snage). Kad stignem da stavim viljuÅ¡ke, probaću i Kimber zvuÄniÄke kablove, trebalo bi da rade bolje od Olbaha. Nezgoda je sa ovim risiverom Å¡to nema 'normalne' zvuÄniÄke konektore, već nekakve Å¡rafove, pa je deblju a posebno malo kruću žicu kakva je ova Kimberova nemoguće povezati bez viljuÅ¡Äica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni vise lici da se promenom kablova promenio karakter celog sistema i da trenutna kombinacija istih nije srecno resenje.

 

Po ko zna koji put ispostavilo se da dok se ne proba, ne može se znati...

 

Dakle, poredio sam Kimber 4VS žicu, HI-FI choice winner 2010, koji kod zvaniÄnog distributera BM koÅ¡ta 44,46e za 1m i Oehlbach Silverline 25, koji u Audioplusu koÅ¡ta 5e za 1m.

 

Ne mogu reći da 10 puta jeftiniji kabel radi 10 puta bolje od skupljeg, ali radi dosta bolje. Sa Oehlbach žicom ima i viÅ¡e detalja i viÅ¡e prostora, i po dubini i po Å¡irini. ÄŒudnovato, ali koliÄina basa recimo je potpuno ista, kao i nivo zvuka. Boja zvuka je sa Oehlbachom Äistija, ali to mu nisam raÄunao u prednost jer radi se o nijansi, Kimber je tek malÄice mutniji. Da se sad ne raspisujem o tome kako zvuÄe Floydi, kako Led Zeppelin, a kako Diana Krall sa kojim kablom, detaljnim i nepristrasnim presluÅ¡avanjem mojih standardnih referentnih numera, zakljuÄio sam da bi bilo priliÄno glupo ne ostaviti evidentno bolju žicu samo zato Å¡to je ona druga skuplja, i recimo izvikanija.

 

Iskreno, nisam oÄekivao ovakav rezultat. Kimber uglavnom i koristim, tj koristio sam da malo zategnem Marantzovu mast koja lako sklizne i u muljavost ako se ne pazi sa žicama. JoÅ¡ od biranja pravog kabla za Stirlinge, gde je Oehlbachova srebrna žiÄica od 1.5mm zauzela neverovatno drugo mesto, gajim odreÄ‘eno poÅ¡tovanje prema ovoj firmi koje se sada joÅ¡ viÅ¡e povećalo. Ni u snu ne tvrdim da svi koji imaju Kimber kablove sad treba da ih pobacaju i metnu nekakve najjeftinije Oehlbache (interkonekti su, da podsetim, Kimber Hero na cd plejeru i Kimber PBJ na deku), ali da je prvo i najvažnije pravilo u ovom sportu da pravila nema i da se svaka kombinacija mora isprobati, uverio sam se već ko zna koji put...

Link to comment
Share on other sites

pozdrav.ja jos nisam cuo dobar Oehlbach.jos od kad si spojio tanoy sa nekim pijacnim kabelom i rekao da on najbolje svira,pomislio sam da nesto zesce skripi u sistemu i da svojim nekvalitetom kabel jednostavno zamazuje nedostatke trenutnog setupa.ali ti koko bas krenuo u mazohizam sa tim kablovima.sto losiji- kod tebe bolji ispade.nista mi nije jasno

Link to comment
Share on other sites

Koko Bil, imas li 4 ili 8tc da proigras, moglo bi se otkriti nesto novo? Sve u svemu mozda si samo raspolozen da slusas drugaciju zicu koja ti ovih dana lezi, pa iz svega istrci nesto sasvim drugacije i dobitno. 

Link to comment
Share on other sites

Koko Bil, imas li 4 ili 8tc da proigras, moglo bi se otkriti nesto novo? Sve u svemu mozda si samo raspolozen da slusas drugaciju zicu koja ti ovih dana lezi, pa iz svega istrci nesto sasvim drugacije i dobitno. 

 

Sasvim moguće, to da mi ova žica leži ovih dana... Nije mi namera da se pravim posebno pametan, kao otkrio sam da su kvalitetne žice nepotrebne, ili joÅ¡ gore da neÅ¡to promoviÅ¡em recimo Olbah a ružim Kimber. Jednostavno delim iskustvo koje je i za mene predstavljalo priliÄno iznenaÄ‘enje. Smatram da su takve stvari od velike koristi svima, a posebno poÄetnicima. Na 'poÄetniÄkim pitanjima' jedan novi Älan je 'reÅ¡io da preÄ‘e na kimber'. Novac je njegov, kao i uživancija, ali je po meni nerezonski, neracionalno. Iz ove moje teme može se videti koliko sam lutao, menjao, robovao nekim brendovima, apgrejdovao, isprobavao, posebno kablove, i zvuÄniÄke i interkonekcijske. I mislim da sam dosta dobro upućen u nižu i nižu srednju klasu kablova (u skladu sa komponentama sistema) i sa sigurnošću tvrdim da jednostavno nema pravila. Sinergija može da se utvrdi samo empirijski.

 

Iz ovog konkretnog sluÄaja, ja pamtim da će Marantzovom matorom risiveru verovatnije da 'legne' Kimberova, a matorom Tandbergovom risiveru Olbahova žica. I ovo je drugi put da se Kimber loÅ¡e pokazuje u kombinaciji sa Tandberg risiverom; u jednoj od kombinacija sistema B Tandberg TR2055 je lepÅ¡e svirao sa tanuÅ¡nim Sommerom nego sa Kimberom 4PR. ZaÅ¡to, ne znam, ali u mojoj sveÅ¡Äici nema sinergije izmeÄ‘u Kimbera i Tandberga.

 

 

pozdrav.ja jos nisam cuo dobar Oehlbach.jos od kad si spojio tanoy sa nekim pijacnim kabelom i rekao da on najbolje svira,pomislio sam da nesto zesce skripi u sistemu i da svojim nekvalitetom kabel jednostavno zamazuje nedostatke trenutnog setupa.ali ti koko bas krenuo u mazohizam sa tim kablovima.sto losiji- kod tebe bolji ispade.nista mi nije jasno

 

BrkaÅ¡ pojmove loÅ¡ i jeftin  :)

Link to comment
Share on other sites

100% se slazem sa predhodnim postom.Nedavno je jedan clan komentarisao da su mu linn kablovi jedni od najlosijih koje je ikad probao.Cak me blago ukorio jer ih preporucujem,ne bezveze vec jer ih je cuo.Ti kablovi se recimo koriste i u njihovim  sistemima od 20-50-60-100.000E i firma vrlo malu paznju pridaje kablovima,ocigledno jer su i pojacala manje na njih osetljiva i ocigledno su i interkonekt  kablovi koje isporucuje gratis uz uredjaje adekvatni(to sam dosta testirao).Ovi zvucnicki kostaju 8E za metar.Jednog prosecnog hifi snoba sa skupim sistemom bi bilo verovatno bi "sramota" na tako skup sistem tako neko djubre staviti-"pih obican bakarni kabl"...S druge strane verujem da taj "obican" kabl negde druge i zvuci lose.Sinergija kako Koko rece za svaki slucaj tj.amp  posebno.Kod mene na pr. ti "obicni" kablovi rade bolji posao od nekoliko dosta skupljih koje sam probao,i ne samo kod mene.Problem je kad to ljudi dozivljavaju kao sektasenje.Ja bih na primer svakom sa naim ampom preporucio da prvo cuje taj linn k20 pre nego izvrne dzepove za duplo vise naimu za nacA 5,to je bivsi naim naca4.Bolji je 5, ali ce razlika biti mozda ne znatna i u nekom sistemu i ne vredi baciti 100E vise.

Link to comment
Share on other sites

U mnogome se slažem u vezi zvuÄniÄkih kablova. Oni su nekako najkomplikovaniji za izbor. Najveći uticaj imaju zvuÄnici i njihov nepravilni modul impedanse, pa se u principu i biraju prema njima, ali i pojaÄalo tj. njegova konstrukcija direktno utiÄu na izbor.

Nije tu niÅ¡ta neobiÄno da se jeftiniji kabl u odredjenom sistemu pokaže bolje. NiÅ¡ta bez eksperimenta.

Link to comment
Share on other sites

Koko, ako je već takva situacija da Tandbergu bolje leži Oelbah, biću slobodan da predložim da pokušaš sa duplom paricom od tog Oelbaha. Može biti vrlo prijatnog iznenadjenja. Ako želiš, možemo se na pp dogovoriti da probaš ove koje imam.

Link to comment
Share on other sites

@Koko:imas li da nadjes 'vake zice negde tamo?

 

http://www.audiopro.hr/proizvod/klotz-ly225t?idPrim=5&idSec=71&idTer=0&idPro=990

 

http://elimex.hu/termekek/2535/klotz_-_kl-ly225tsw_-_ly225t_twinax_hangfalkabel_2x2_5_mm__50x0_25_mm___atmero__7_5_mm?catid=587

 

relativno bezbolno radi i sa vintage i sa novijim komponentama,i nema u sebi "nervozu" sto se moze javiti kod nekih Kimber kablova

 

:wave2

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

...Ja bih na primer svakom sa naim ampom preporucio da prvo cuje taj linn k20 pre nego izvrne dzepove za duplo vise naimu za nacA 5,to je bivsi naim naca4.Bolji je 5, ali ce razlika biti mozda ne znatna i u nekom sistemu i ne vredi baciti 100E vise.

 

Upravo sam na takvu vrstu dragocenih iskustava mislio!

 

Koko, ako je već takva situacija da Tandbergu bolje leži Oelbah, biću slobodan da predložim da pokušaš sa duplom paricom od tog Oelbaha. Može biti vrlo prijatnog iznenadjenja. Ako želiš, možemo se na pp dogovoriti da probaš ove koje imam.

 

Imaš pp!

 

@Koko:imas li da nadjes 'vake zice negde tamo?

 

http://www.audiopro.hr/proizvod/klotz-ly225t?idPrim=5&idSec=71&idTer=0&idPro=990

 

http://elimex.hu/termekek/2535/klotz_-_kl-ly225tsw_-_ly225t_twinax_hangfalkabel_2x2_5_mm__50x0_25_mm___atmero__7_5_mm?catid=587

 

relativno bezbolno radi i sa vintage i sa novijim komponentama,i nema u sebi "nervozu" sto se moze javiti kod nekih Kimber kablova

 

:wave2

 

U Beogradu u Roland Planetu  ima LY-225SA http://www.rolandplanet.rs/index.php?q=product&arti=5052. Za te pare rado ću uzeti 2 x 3m za eksperimente! A možda to bude poÄetak jednog lepog prijateljstva sa g. Klotzom  :)

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam na takvu vrstu dragocenih iskustava mislio!

 

 

Imaš pp!

 

 

U Beogradu u Roland Planetu  ima LY-225SA http://www.rolandplanet.rs/index.php?q=product&arti=5052. Za te pare rado ću uzeti 2 x 3m za eksperimente! A možda to bude poÄetak jednog lepog prijateljstva sa g. Klotzom  :)

 

Evo ga i ovde : http://www.artistsystems.net/mex/artikal.php?art=3433 , a i malo je povoljniji Klotz LY225T .

Link to comment
Share on other sites

Sasvim moguće, to da mi ova žica leži ovih dana... Nije mi namera da se pravim posebno pametan, kao otkrio sam da su kvalitetne žice nepotrebne, ili joÅ¡ gore da neÅ¡to promoviÅ¡em recimo Olbah a ružim Kimber. Jednostavno delim iskustvo koje je i za mene predstavljalo priliÄno iznenaÄ‘enje. Smatram da su takve stvari od velike koristi svima, a posebno poÄetnicima. Na 'poÄetniÄkim pitanjima' jedan novi Älan je 'reÅ¡io da preÄ‘e na kimber'. Novac je njegov, kao i uživancija, ali je po meni nerezonski, neracionalno. Iz ove moje teme može se videti koliko sam lutao, menjao, robovao nekim brendovima, apgrejdovao, isprobavao, posebno kablove, i zvuÄniÄke i interkonekcijske. I mislim da sam dosta dobro upućen u nižu i nižu srednju klasu kablova (u skladu sa komponentama sistema) i sa sigurnošću tvrdim da jednostavno nema pravila. Sinergija može da se utvrdi samo empirijski.

Iz ovog konkretnog sluÄaja, ja pamtim da će Marantzovom matorom risiveru verovatnije da 'legne' Kimberova, a matorom Tandbergovom risiveru Olbahova žica. I ovo je drugi put da se Kimber loÅ¡e pokazuje u kombinaciji sa Tandberg risiverom; u jednoj od kombinacija sistema B Tandberg TR2055 je lepÅ¡e svirao sa tanuÅ¡nim Sommerom nego sa Kimberom 4PR. ZaÅ¡to, ne znam, ali u mojoj sveÅ¡Äici nema sinergije izmeÄ‘u Kimbera i Tandberga.

Brkaš pojmove loš i jeftin :)

mislim da nebrkam pojmove a sto se tice sinergije upravu si.ali ja jednostavno nisam imao srece da mi jeftin kabel prosvira,sve je u sinergiji. silverline sam bio kupio davnih dana bio je mozda 400-500 din po metru.ali nije mi se svidjao.prljav mi je bio u visokima,imao sam tad supru 3.4s i AQ indigo.nisam bas cuo neke detalje kod njega Ali nisam ga ni poredio sa kimberom.mozda je kimber jos gori.ali slazem se da sve zavisi od uparivanja

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Najnovija verzija Sistema B:

 

post-10033-0-25415200-1409160542_thumb.j

(Philips cd304, Marantz Model 1152dc, Akai gxc-570d, Tannoy D100, Kimber 4PR, KimberPBJ, Audioquest Diamondback)

 

Sistem B definitivno je ostao bez Microseiki gramofona koji je sada u Sistemu C (dva gramofona u dva sistema u jednom stanu se ispostavilo kao suviÅ¡e, vrteo se samo prilikom redovnog održavanja). Prinova je model 1152dc, jedan od boljih Maranaca. Ljudi koji su Äuli viÅ¡e toga od mene kažu da je ovo jedan srećno potrefljen model. Ja ga merkam već godinama, ali je uglavnom ili skupo ili budženo (najÄešće oba). Ovo sam preporuÄivao nekolicini forumaÅ¡a, savet nisu prihvatili, pa sam naposletku skontao da je najbolje da ga uzmem ja. KoÅ¡tao me je Marantza 1090 uz doplatu od 200e.

 

Å ta sam dobio? Ono Å¡to sam i oÄekivao - sve Å¡to sam imao i sa 1090 uz joÅ¡ puniji zvuk, stvoren za rock, koji se sluÅ¡a 95 i viÅ¡e posto vremena. Testiranja audiofilskim snimcima i povremeni izleti u nekakav džez spadaju u onih 5% greÅ¡ke. Prvo Å¡to sam pustio bio je test disk, meÄ‘utim vlasnica sistema je to vrlo brzo prekinula i ubacila Doorse, L.A.Woman. Trebalo joj je desetak sekundi da zakljuÄi - to je to, konaÄno. I nemoj sad niÅ¡ta da petljaÅ¡. Neću. Jedno vreme. Rado bih ja tu video (i Äuo) i neka druga pojaÄala, ali ne u skorije vreme. Bar dok se ne nauživam ovog zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...