Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Nisam izdržao. Nisam, kad je već dostupan, rekoh hajde da probam i taj hvaljeni sony, pa nek ide laser... Evo, s leva

I sa desna

I to sad izgleda otprilike ovako nekako

Prvo Å¡to se zamijeti kod ovog monstruma je težina - sa svojih 17kg tuÄe većinu integralnih pojaÄala koja sam imao prilike da pomeram sa jednog mesta na drugo. Zvuk je priÄa za sebe. Paja je u pravu kad kaže da je analogno analogno a digitalno digitalno i da će razlika ostati. Ali ovo je najbliže analognom Å¡to sam imao prilike da Äujem. Sa modelima 777 ili 707 verovatno bi bila joÅ¡ i bliža, no ne žalim se :crno-na-belo

Ono Å¡to me kopka je poreÄ‘enje ovog plejera sa marantzom cd17. Ja uopÅ¡te ne mogu da se setim (možda pile može) sa Äim su svirali ti tanoji kad ih je tada Äuo, ali mogao bih da se kladim da je u pitanju bio cd17, nije bilo Å¡ta drugo. Onda bi to bio baÅ¡ onaj zvuk. Pa bi bilo zanimljivo uporediti. Na papiru, ovaj sony je bolji, ali ipak...

post-2463-128510710945_thumb.jpg

post-2463-128510710962_thumb.jpg

post-2463-12851071098_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Prvo Å¡to se zamijeti kod ovog monstruma je težina - sa svojih 17kg tuÄe većinu integralnih pojaÄala koja sam imao prilike da pomeram sa jednog mesta na drugo. Zvuk je priÄa za sebe. Paja je u pravu kad kaže da je analogno analogno a digitalno digitalno i da će razlika ostati. Ali ovo je najbliže analognom Å¡to sam imao prilike da Äujem. Sa modelima 777 ili 707 verovatno bi bila joÅ¡ i bliža, no ne žalim se :-?

Koko,

Cestitam na prinovi! Ja sam jurio 777 ili 707 par meseci pa sam digao ruke jer nije bilo moguce nabaviti rezervni transport nigde... Mala anegdota - godinama sam u USA radio sa covekom koji je bio direktor/sef HiFi divizije Sony-a za Severnu Ameriku. Ispricao mi je kako su razvijali 777 seriju (i par manjih modela 77 i sl.). Dosao im je CEO Sony-a, pa im je dao odresene ruke da ne stede ni na cemu vec da naprave najbolji CD koji su u stanju bez obzira na krajnju cenu. To se u bilo kojoj industriji desi nekom mozda jednom u zivotu. Vodio je projekat i rekao mi je da je uredjaj kostao oko 3500$ kada se pojavio. Napajanje odradjeno svetski, CD napravljen kao tenk, a oni su proveli mesece slusajuci ga dok nisu rekli 'gotovo'. I danas tip ima tri komada kod kuce i iako je znao da ga trazim, a relativno smo u dobrim odnosima nije mi ponudio da ga otkupim :wave2. Cak ni posle bezobraznih insinuacija sa moje strane da bih to rado ucinio :wave2. Mislim da ih em sto slusa, em sto je ih cuva jer je to bio vrhunac Sony-a u digitalnoj audio eri. Posle toga vise nista napravili nisu da je blizu 777 serije.... Uzivaj u svirci i drzim ti sipke da ga se zasitis pre nego sto dodjes u situaciju da ga servisiras!!! :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Koji su ovo zvucnicki kablovi? Gde nabavljeno? Cena itd..

Kablovi su Kimber 4PR. Kupljeni su u BM-u u Beogradu. Prema važećem cenovniku koÅ¡taju 36e/m, ali koliko sam ih ja platio, ne bih umeo da kažem. Platio sam Ä‘uture i menjanje interkonekata na torensu 280 sa sve ÄinÄevima, ali znam da mi je gospodin Sloba dao neki neverovatan popust. Pri tom ih je 'upreo' i zalemio, odnosno potpuno pripremio za upotrebu. Sve u svemu o gospodinu Slobi i BM-u imam da kažem samo sve najlepÅ¡e. Å teta Å¡to mi sredstva ne dobacuju do njegove ponude (koja spada u high end), on je sigurno Äovek kod kojeg bih pazario sa poverenjem i zadovoljstvom.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ko Å¡to rekoh na 'Å ta ste udomili..', izmene u sistemu B:

Ipak, ovaj se lepotan bolje vidi u mraku :wink:

O risiveru razmiÅ¡ljam već duže vreme iz dva razloga; tuner mi se nikako nije uklapao u ovaj sistem, ali bez njega mogu da živim. Stvar je u tome Å¡to ovakav komad nikad nisam posedovao, a odavno sam ga želuckao. U vidu sam zapravo imao malo jaÄiji model, ali jako je teÅ¡ko doći do neÄega Å¡to je u dobrom stanju. Ovaj izgleda da je u dobrom stanju. Kakav je unutri, ko zna. Zato ću malo saÄekati sa prodajom 750DC-a. Dan ili dva, jel :wink: .

Od tehniÄkih podataka naÅ¡ao sam da se proizvodio od 1971 do 1976 godine, da ima snage 45W (kako mu i ime kaže :lol: ), te da je težak 17 kg. FiziÄki te estetski kriterijumi su zadovoljeni. ZvuÄni? Pa, zanimljivo, svira drugaÄije i od pm250 i od pm750. Odmah se oseti, pre nego Äuje, da ima manje snage od pm750 - nema viÅ¡e onog buma kad voÅ¡te recimo Mejdeni. Ima, zanimljivo, viÅ¡e detalja. Ne bih oÄekivao da će risiver svirati detaljnije od pojaÄala. ProzraÄnije da. A možda se jednostavno radi o pomenutoj manjoj snazi, ko zna... U svakom sluÄaju, karakter zvuka se nije promenio Å¡to je i najvažnije. Ovde se viÅ¡e radi o igranju sa komponentama i estetskom doživljaju nego stvarnoj potrebi. Mada, ako razmislite, nije li vazda tako?

post-2463-128510757723_thumb.jpg

post-2463-128510757736_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala Jazz!!

Nije ova sprava kao tvoja, ali ne može se poreći odreÄ‘ena sliÄnost... :wink:

Da ti pravo kažem mrzi me da se cimam sa 20 kg teÅ¡kim spravama tamo i ovamo, a i priliÄno sam siguran da ovom risiveru sa njegovih 45w viÅ¡e leže male kutije. Crvić mi je viÅ¡e nego poznat, mi smo stari prijatelji :wink: Ipak, pre nego Å¡to daÅ¡ cirka 900e za zvuÄnike, imaj u vidu da je njima reflex (i to dva) pozadi, i da im treba prostora za svirku. LiÄno mislim (pri Äemu naravno mogu biti i u krivu) da su zvuÄnici koje imaÅ¡ idealni na toj poziciji. Da ne pominjem slaganje sa risiverom...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...