Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Kazu da su najbolje one "istrosene". Znaci odes kod nekog ko igra i zamolis ga da ti dadne one pohabane, polu istrosene, koje su izgubile krutocu posle par stotina (hiljada) udaraca, em o zid em o reket :lol:

Skoro sve u sistamu mi je second hand - želim nove loptice!!!!!!!!!!!

Daću ih najpre deci dva'es' dana. Može tako?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

da li ste vi ozbiljno probali te loptice skocice?

Ponovicu se iz jedne druge teme, ali stvarno me buni..

Ja citao preporuku, otisao kod kineza kupio loptice (poluprovidne dvobojne, malo vece od ping ong lotpice)...

Prepolovio 1 par i rasporedio ispod daske (4cm)... to se ljulja i vibrira, kao da loptice pojacavaju vibracije... posto imam problematican parket (lupnes kod vrata, dize se kod prozora :bounce).. hodanje po sobi dok svira gramofon je prilicno otezano..

sa lopticama jos 3x gore...

Probao sam ih i ispod sub-a, to tek nije uspelo... pri svakom udaru basa zaljulja se kao metronom..

Mozda neke druge loptice bolje rade, ali ove skocice, katastrofa..

Citiracu sebe:

A i logicno je, tesko se moze reci da je loptica skocica predvidjena da "upija vibracije".... nesto sto upija vibracije, pri udaru o zemlju se ponasa kao mrtva ptica... tesko da ce da skakuce :cheers

Poz

Link to comment
Share on other sites

Imao sam taj Kenwood na sluÅ¡anju,zaista lepo radi,ali Yamaha T-80 je bolja zvuÄno za klasu najmanje!!!

Moguće. No imao sam izbor od ovog kenwooda, ondaK jednog telefunkena, te jednog hitachija. ÄŒak su bili povezani pa sam se uverio da rade. A ovaj sam uzeo zbog toga Å¡to je u odliÄnom stanju i zbog nekih drugih kenwooda koje sam sluÅ¡ao ranije. No, on je tu da svira dok ne naÄ‘em prihvatljivog marantza, tako da i nije bilo naroÄito važno....

Link to comment
Share on other sites

da li ste vi ozbiljno probali te loptice skocice?

Poz

Loptice koje ja koristim su providne, od tvde, teske gume i znatno su manje od ping pong loptice, velicine krupne tresnje. Presecene na pola nisu vislje od 2cm.

Druga opcija za dz. je tacna napunjena koriscenim teniskim lopticama, sa daskom odozgo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
U meÄ‘uvremenu, zamenjeni su interkonekti izmeÄ‘u cd plejera i pojaÄala - sad je tu Oehlbachov XXL Series 1:[attachment=0]kablovi.JPG[/attachment]

Time je krug na neki naÄin zatvoren. Jer u celu ovu priÄu oko menjanja i abeceda sistema sam i uÅ¡ao pre neÅ¡to viÅ¡e od godinu dana kad sam, niÄim izazvan, promenio dotadaÅ¡nje Å¡igu-micu interkonekte olbahovim nf214 master setom. Onda je krenula promena plejera, pa zvuÄnika, pa gramofona, pa deka, pojaÄala, police i konaÄno je promenjen i 'krivac' za sve to. Celo pretumbavanje preživeo je tuner. Long live tuner! :screwy[/quote

ZADNJA FAZA INFEKCIJE (KOJA JE GORA OD SIDE) HI-FI-a,totalna obolelost.... :screwy

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dakle, sistem C je osvežen novim cd plejerom i sad izgleda ovako, srebrnasto :D :

Eto kako od crne za par meseci može da se napravi silver varijanta. U oktobru je još izgledao ovako:

Više nema thulea, akia, sansuia, ca. Ostao je retro marantz. Još da rešim gramAfon... :D

Kad uporeÄ‘ujem ova dva sistema, reklo bi se da je ovaj crni 'na papiru' mnogo bolji. Sad, Å¡to se tiÄe deka i tunera, ne bih se sporio. No, pojaÄalo mi je viÅ¡e priraslo uhu :D

Biću iskren s vama i reći ću vam i da mi se zvuk starog cd plejera viÅ¡e sviÄ‘ao. SluÅ¡ao sam ga sa ukljuÄenim loudnessom i bilo je ok. E, sad loudness mora biti iskljuÄen inaÄe su basovi nepodnoÅ¡ljivi (za duže sluÅ¡anje). A i inaÄe mi se Äini malo preteranim. Sve je nekako viÅ¡e naglaÅ¡eno, Äini mi se da je slabiji model bio prirodniji. Ovaj je kao neka audiofliska varijanta, za Diane Krall i tako te... To ću proveriti sutra ako se setim da ponesem naim demo cd i moj test cd. Za sada sam Äuo Stevie Wondera (collection), AC/DC (ballbreaker), Morcheebu (parts of the process), Pink Floyd (animals), Mike Oldfielda (tubular bells II) i Eric Claptona (unplugged). Naravno, Klepton zvuÄi najbolje, Å¡to sam i oÄekivao a rekao bih i da zvuÄi bolje. Sve drugo mi ne zvuÄi bolje. Kao da sam izgubio srednje na koje sam navikao. Visoki su vrlo dobro definisani, možda i bolje nego pre, ali bas je puno dublji i teži da celu svirku prigrabi sebi zbog Äega mi se Äini da je zvuk mutniji no Å¡to je bio.

Sad, pošto je (opet 'na papiru') cd6000 mnogo bolji od modela cd4000, posebno ova original series, pa još i limited edition varijanta, verovatno su moje uši u pitanju. Samo, ne znam da li treba da se priviknu na 'bolji' zvuk, ili da priznam da je car go...

post-2463-12851067196_thumb.jpg

post-2463-128510671982_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Biću iskren s vama i reći ću vam i da mi se zvuk starog cd plejera viÅ¡e sviÄ‘ao. SluÅ¡ao sam ga sa ukljuÄenim loudnessom i bilo je ok. E, sad loudness mora biti iskljuÄen inaÄe su basovi nepodnoÅ¡ljivi (za duže sluÅ¡anje). A i inaÄe mi se Äini malo preteranim. Sve je nekako viÅ¡e naglaÅ¡eno, Äini mi se da je slabiji model bio prirodniji. Ovaj je kao neka audiofliska varijanta, za Diane Krall i tako te... To ću proveriti sutra ako se setim da ponesem naim demo cd i moj test cd. Za sada sam Äuo Stevie Wondera (collection), AC/DC (ballbreaker), Morcheebu (parts of the process), Pink Floyd (animals), Mike Oldfielda (tubular bells II) i Eric Claptona (unplugged). Naravno, Klepton zvuÄi najbolje, Å¡to sam i oÄekivao a rekao bih i da zvuÄi bolje. Sve drugo mi ne zvuÄi bolje. Kao da sam izgubio srednje na koje sam navikao. Visoki su vrlo dobro definisani, možda i bolje nego pre, ali bas je puno dublji i teži da celu svirku prigrabi sebi zbog Äega mi se Äini da je zvuk mutniji no Å¡to je bio.

Sad, pošto je (opet 'na papiru') cd6000 mnogo bolji od modela cd4000, posebno ova original series, pa još i limited edition varijanta, verovatno su moje uši u pitanju. Samo, ne znam da li treba da se priviknu na 'bolji' zvuk, ili da priznam da je car go...

Ovo, kako si opisao, meni deluje kao da sada imaš bolji zvuk, samo si navikao na ono. Ako sada ne moraš da koristiš loudness, to je samo po sebi dobro. Kako podnosiš glasnu svirku? Ako je sada lakše za slušanje, onda je dobro što si "izgubio srednje na koje si navikao". Postoje i loše navike...

Link to comment
Share on other sites

Ovo, kako si opisao, meni deluje kao da sada imaš bolji zvuk, samo si navikao na ono. Ako sada ne moraš da koristiš loudness, to je samo po sebi dobro. Kako podnosiš glasnu svirku? Ako je sada lakše za slušanje, onda je dobro što si "izgubio srednje na koje si navikao". Postoje i loše navike...

Postoje, istina je. No, ja težim Å¡to prirodnijem zvuku, a na osnovu diskova koje sam do sada presluÅ¡ao stekao sam utisak da ovaj plejer malo 'Å¡minka' zvuk. Moja glavna primedba se upravo i odnosi na to Å¡to je ranije bilo lakÅ¡e za sluÅ¡anje. Videću sutra kad ga budem malo ozbiljnije testirao. Nisam oÄekivao bitniju razliku izmeÄ‘u dva modela istog proizvoÄ‘aÄa iz iste serije, meÄ‘utim razlika je signifikantna.

Link to comment
Share on other sites

Razlike medju CD plejerima iste firme postoje pa cak u svirci istog plejera pre i posle odredjenih modifikacija. 6000 je verovatno daleko ozbiljnije uradjen plejer , sa boljim napajanjem , topografijom elektronike tako da je vrlo lako moguce da zvuci daleko ,, teze '' od 4000. Istu pojavu sam imao prilikom modifikacije mog CD-a. Posle promene nekih stvari u napajanju , transportu i u okolini DAc-a prosvirao je daleko ozbiljnije , sa izuzetnim bas podrucijem.

Danas kada sam se navikao na njegov zvuk ponekad prikacim stari Kenwood ( pre modifikacije su svirali slicno bar u mojim ocima ) i poslusam- tanko , bezivotno jednolinijski- ovako bih opisao ono sto cujem. Upotreba loudnessa je ipak pokazatelj da necim nisi bio zadovoljan sa 4000 ali nisi bio svestan.

Slusaj jos par dana pusti da ti se usi ,, usviraju'' pa onda vrati 4000 i poslusaj.

Link to comment
Share on other sites

Slusaj jos par dana pusti da ti se usi ,, usviraju'' pa onda vrati 4000 i poslusaj.

Upravo tako! To je uobicajena greska sto mnogi prave. (Obicno) Treba vremena da se naviknes na taj novi zvuk pa tek da onda realno ocijenis da li je bolje ili ne.

Onda da li je izlazni signal na oba iste jacine? Mozda si do sada slusao na "8" a i sada pokusavas da slusas na "8" a jedan je jaci od drugoga :D

Link to comment
Share on other sites

Onda da li je izlazni signal na oba iste jacine? Mozda si do sada slusao na "8" a i sada pokusavas da slusas na "8" a jedan je jaci od drugoga

Da , ovo mi je u jednom trenutku bilo vrlo uocljivo.

Kenwood je najstariji od 3 plejera koje sam u odredjenom trenutku imao , Philips modifikovani neka sredina i Philips SACD iz 2003 najnoviji. Na istom polozaju potmetra na pojacalu SACd je bio najglasniji , fica drugi a kena najtisi. Trka u blagom povecanju izlaznog nivoa cd plejera je ucinila svoje - ako se radi poredjenje a- b na pojacalu pri istom nivou jacine i sa cd ima pribliznog kvaliteta bolje ce svirati onaj koji je malo glasniji. Tako da danas imate situaciju da naprimer moje pojacalo ,koje je malo starije i pravljen za ono sto je bilo na trzistu nekih 80tih ,kada prikacim SACd sa cd-om najnovije produkcije gde je nivo isto nasviran do kranjih granica koje disk moze da podnese , predpojacalo jednostavno ulazi u zonu zasicenja signalom. Tiho slusanje skoro nemoguce - jedva da mogu da ga 2 podeoka odvojim od 0-tog polozaja. Ako hocu tiho da ga slusam - prvo preko deka- gde skinem nivo signala pa onda na pojacalo .

Link to comment
Share on other sites

....tako da je vrlo lako moguce da zvuci daleko ,, teze '' od 4000.

Da - upravo teže! Å to u kombinaciji s tim pojaÄalom daje zvuk pun holesterola...

Upotreba loudnessa je ipak pokazatelj da necim nisi bio zadovoljan sa 4000 ali nisi bio svestan.

Slusaj jos par dana pusti da ti se usi ,, usviraju'' pa onda vrati 4000 i poslusaj.

4000 je otišao i više se neće vratiti. Ali mislim da ste ti i ninja u pravu:

To je uobicajena greska sto mnogi prave. (Obicno) Treba vremena da se naviknes na taj novi zvuk pa tek da onda realno ocijenis da li je bolje ili ne.... Mozda si do sada slusao na "8" a i sada pokusavas da slusas na "8" a jedan je jaci od drugoga :D

Da, daću mu nedelju - dve, pa da vidimo.

Btw, kad sam onomad kupovao taj plejer, izbor je bio cd4000, 5000 i 6000. Drugar koji je u tome bio mnogo dublje od mene mi je preporuÄio da uzmem baÅ¡ cd4000 uz argument da su ti modeli zvuÄno isti, Å¡to sam kasnije u audioplusu i proverio. PriÄa je iÅ¡la otprilike ovako: sva tri modela su u principu isti, s tim Å¡to 5000 ima cd text (Å¡ta će ti to?), dok cd6000 ima (ako se dobro sećam) i bolji transport. Razlika (u zvuku) se zahvaljujući kvalitetnijoj elektronici i konverteru javlja tek na modelu 6000ose, a znaÄajna razlika postoji na oseLE, ali kako je taj model bio gotovo tri puta skuplji, po njemu razlika nije vredela para (bar ne u mom sistemu). Modela oseLE nisu ni imali u NS, pa nisam mogao da Äujem, ali nisam imao ni novaca, mislim da je koÅ¡tao koliko i pojaÄalo (pm7000), pa sam taj savet, naravno, prihvatio. Tad sam bio, pa hajde da kažemo neobaveÅ¡teniji, smatrao sam da je pojaÄalo mnogo važnija komponenta i ne bih istu sumu potroÅ¡io na izvor i pojaÄalo sve i da sam imao para. Tek kasnije, ÄuvÅ¡i neke ozbiljnije sprave i uverivÅ¡i se da teorija 'garbage in - garbage out' ima smisla promenio sam miÅ¡ljenje. No, dotle sam se već navikao na zvuk malog cd4000. To je spravica koja se u par uporednih testiranja pokazala dosta bolje od neposredne konkurencije u klasi (nad, yamaha, technics), a u sluÄaju nad-a Äak i od znatno skupljih modela.

Ali ok, proÅ¡le su godine i sad imam najbolji model budžet klase iz te serije. Na dobro se Äovek lako navikne, pa nema sumnje da će to i ovde biti sluÄaj. Samo sam vam, eto, iskreno priznao da mi se zvuk onog plejerÄića primio na uÅ¡esa...

Link to comment
Share on other sites

Mozda si do sada slusao na "8" a i sada pokusavas da slusas na "8" a jedan je jaci od drugoga :D

Zašto ne mogu da editujem sopstveni post? Moram novi...

Dakle, bili ste u pravu ti i alex! Skidanjem nivoa signala za svega dva podeoka, sistem je 'prodisao'.

Najlepše hvala!

Dakle, ovaj forum je sjajno mesto. Sad se naravno Äini da je pri traženju optimalnog zvuka bilo logiÄno da se pokuÅ¡a smanjenje nivoa signala na cd plejeru, ali meni to nije ni na pamet palo. ÄŒak je prvo Å¡to sam uradio kad sam ukljuÄio plejer bilo da proverim jel na maximumu. Petljao sam sa loudnesom, ekvilajzerima, Äak sam malo odmakao zvuÄnike od zida... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...