Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Ja sam ove godine imao varijantu da kupim ureÄ‘aje za 3000e, ali da idem na Adu, ali sam se odluÄio da kupim muziku za 1500e (samo malo loÅ¡ija, nije duplo, kao Å¡to je cena), a za ostalo idem sa ženom i detetom u GrÄku 21 dan. I vodim ćeru u vodeni park.

Ne želim da mi porodica trpi zbog mog hobija.

Mislim da je kompromis uvek moguć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Napokon, update!

JuÄe su (novcem nabavljenim spomoću laži, mita, ucjene i korupcije) sistem A oplemenili novi Monitor Audio RS6 zvuÄnici. Slike ću okaÄiti malo kasnije. Dobri stari tanoji su u rubrici "mali oglasi", a neÅ¡to viÅ¡e o samim zvuÄnicima ću reći u rubrici "hi-fi audio".

Link to comment
Share on other sites

Ipak, najpre update sistema C koji bi se sada mogao nazvati kao i onaj odozgo - Yamaha, Tannoy i još ponešto...

Missioni su svirali dobro, ali podnostojeći zvuÄnik je ipak neÅ¡to drugo, tako da je zvuk dobio na svemu - bogatstvu, punoći, dubini, a zaÅ¡to ne - i lepoti:

post-2463-128510512017_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Da nisu RSovci malo vise nabijeni u coskove?

Jesu. :listen

Ali k'o Å¡to rekoh i za tanoje, njihov loÅ¡ položaj je rezultat kompromisa sa lepÅ¡om polovinom - može sve, ali da to Å¡to se zove zvuÄnici stoji tu... Tanojima to nije znaÄajnije smetalo, a ni rs-u ne smeta dok se sluÅ¡a do "devetke" (na gramofonu i do deset). Glasnije od toga bas postaje nekontrolisan, Å¡to je Å¡teta jer tek otprilike tu negde ovaj maranc pokazuje pravo lice. No, planira se preseljenje, a (moj) uslov je da se dnevna soba prilagodi sistemu, a ne obrnuto. Kad konaÄno doÄ‘u na svoje pravo mesto, upravo kao Å¡to kažeÅ¡ - pola metra po dijagonali - onda će da bidne rokenrol. Dotle će taman da se usviraju... :listen

Link to comment
Share on other sites

Jesu. :listen

Ali k'o Å¡to rekoh i za tanoje, njihov loÅ¡ položaj je rezultat kompromisa sa lepÅ¡om polovinom - može sve, ali da to Å¡to se zove zvuÄnici stoji tu... Tanojima to nije znaÄajnije smetalo, a ni rs-u ne smeta dok se sluÅ¡a do "devetke" (na gramofonu i do deset). Glasnije od toga bas postaje nekontrolisan, Å¡to je Å¡teta jer tek otprilike tu negde ovaj maranc pokazuje pravo lice. No, planira se preseljenje, a (moj) uslov je da se dnevna soba prilagodi sistemu, a ne obrnuto. Kad konaÄno doÄ‘u na svoje pravo mesto, upravo kao Å¡to kažeÅ¡ - pola metra po dijagonali - onda će da bidne rokenrol. Dotle će taman da se usviraju... :listen

Ja bi je stavio da slusa i pustao joj njenu omiljenu muziku 8) Prvo sa zvucnicima nabijenim u coskove, a zatim 1 m diagonalno izvuceni :listen pa da onda cujem komentare.

Nije samo da je bas losiju, tako gubis i "dubinsku" informaciju ... :o

Link to comment
Share on other sites

Ja bi je stavio da slusa i pustao joj njenu omiljenu muziku 8) Prvo sa zvucnicima nabijenim u coskove, a zatim 1 m diagonalno izvuceni :listen pa da onda cujem komentare.

Nije samo da je bas losiju, tako gubis i "dubinsku" informaciju ... :o

Hvala na dobronamernosti, 100% si u pravu, ali u poslednje vreme njeni favoriti su flamingosi, beogradski sindikat, emina jahović, (whatever happened to good old Leonard Cohen :listen ) tako da je bolje da svoju omiljenu muziku sluÅ¡a preko sluÅ¡ki, kao Å¡to to obiÄno radi ....

Ovo za selidbu se ne Å¡alim, raÄunam da će se sve zavrÅ¡iti do idućeg leta, a onda te pozdravljam sa slikama iz sweet spota... btw, kladim se da nisi Äesto viÄ‘ao floorstandere na polici :listen

Link to comment
Share on other sites

Evo sistema C kojeg u najnovijoj inkarnaciji Äine:

gramofon - Technics SL-BD20

cd plejer - Marantz cd 4000

amp - Thule IA100 :P

phono preamp - NAD PP2

zvuÄnici - Tannoy mX3, kablovi Oehlbach 1008 od 2.5mm.

Gramofonske interkonekte bi trebalo da napravi Timi kad doÄ‘e s mora, a onaj izmeÄ‘u cd plejera i pojaÄala će saÄekati neki zicer na forumu. Postojeći je nekakav profigold, koji ustvari uopÅ¡te nije loÅ¡ pa nećemo žuriti. U sistemu A koji je "bivajerovan" (Å¡ifela naÅ¡a lepa srpska jesika :) ) planiram da na visoke metnem olbah silver, a postojeće prebacim ovamo. No, ni sa tim neću žuriti...

Slike sistema i 2 prinove u krupnom planu:

post-2463-128510517884_thumb.jpg

post-2463-128510517909_thumb.jpg

post-2463-128510517919_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kako si zadovoljan sa Nad-om pp2 ?

TeÅ¡ko je objektivno reći jer mi je praktiÄno "upao" u paketu sa Thuleom i ne mogu da procenim koliko on sam utiÄe na zvuk. No, poÅ¡to je zvuk veoma znaÄajno bolji u odnosu na prethodni kombo, izjavljujem da sam zadovoljan. :)

(ovaj "bounce" stalno stavljam jer mi je teÅ¡ko da pogledam u moje novo pojaÄalo a da ne proskakućem od miline :P )

Link to comment
Share on other sites

Daj skini mu tu plastiku sa displaya, ovako izgleda kao da je još uvek na "test drajvu" :lol:

:thumbsup2

EDIT: imam dojam da se najÄešće "zapljuvavam" ovde, te da sam malo naporan, pa zato umesto pumpanja prema gore idem na izmenu (niko me joÅ¡ nije nadgovorio :lol: )

Dakle, sistem je i dalje dvostruko povezan, ali od danas je tu za visoke olbahov silver stream 2.5mm, a na basu su ostali Äuveni novkabelovi nauk900 od 4mm, a ne kako sam u uvodnom postu napisao 4.5.

Višak nauk900 kabla ide na sistem c.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ipak, sistem C se ponovio! Zahvaljujući dobrim ljudima sa foruma, tj ZoranuBG i SandruNS koji su me uputili u kupovinu, prijavljujem prinovu, Akai GX-65 i definitivno analogniju orijentaciju ovog sistema.

Dek je sjajan! Nije neki top model, ali lepo je oÄuvan (kao Å¡to vidite), lepo svira (ÄuÄnuo je sa Thule-om), a lepo i snima, ako zatreba! Ovo je tako fino, da se sve mislim da ponovim i sistem A s neÄim malo kvalitetnijim...

post-2463-128510532584_thumb.jpg

post-2463-128510532595_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Koliko si ga platio ako nije tajna? Pre dva-tri meseca je ovakav bio u Bubanj potoku za 40 evra a 100 evra je bila 75-ica (kod drugog prodavca). Dugo sam razmiÅ¡ljao o 65-ici i na kraju odustao, delimiÄno i zbog svega Å¡to sam na forumu proÄitao (vezano za servisiranje) ali sam se kasnije pokajao.

Link to comment
Share on other sites

Lepi i kvalitetni su to dekovi. Ko voli kasete, sad moze da nabavi odliÄne makine za male pare. Mena uhvatila neka manija, zadnjih par nedelja samo kasete sluÅ¡am i snimam sa radija i satelita :wink: . Znam da je sve to mp3, al mi neÅ¡to doÅ¡lo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...