Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Dobar dan svima!

Ne znam kako je moguće da ovaj forum nisam naÅ¡ao raniije, no Å¡ta je tu je. Evo moje opreme, poÄinjem od kućnog stereo sistema koji Äine

pojaÄalo Marantz PM7000

gramofon Technics SL2000, glava Shure m97xe, ic - DIY

cd plejer Marantz cd5001ose, ic - Oehlbach NF214 master set

dvd plejer Marantz dv6600, ic - Oehlbach NF214 master set

tuner - Marantz st4000, ic - Oehlbach blue ice

dek - Technics AZ6

zvuÄnici - Tannoy mX3, kablovi (bi-wire) su novkabelovi 4.5mm

Slike su priložene.

post-2463-128510508246_thumb.jpg

post-2463-128510508264_thumb.jpg

post-2463-128510508282_thumb.jpg

post-2463-128510508296_thumb.jpg

post-2463-128510508358_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kućni bioskop, ili sistem B Äine

Sony TV 29"

AV risiver - Yamaha RX-V359

cd plejer Marantz cd4000, ic - Oehlbach NF1

dvd plejer Pioneer dv393, ic - Oehlbach NF113 digital set

zvuÄnici - prednji Yamaha NS-50F. Centar, zadnji, vufer su deo kompleta Yamaha NS-P110

post-2463-128510508429_thumb.jpg

post-2463-12851050844_thumb.jpg

post-2463-128510508454_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na poslu slušam

gramofon - Technics SL-BD20

cd plejer - Marantz cd 4000

stereo risiver - Yamaha rx396

zvuÄnici - Mission m72, na mission stalcima dvostruko povezani jamo kablovima 2.5mm

Kancelarija je malo natrpana pa ne mogu da ga slikam iz dobrog ugla:

post-2463-128510508465_thumb.jpg

post-2463-128510508475_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Super ti je kolekcija muzike. Šta slušaš pretežno?

Ti si baš ljubitelj Marantza :wink:

Kako svira CD5001ose?

Pa slušam sve, zaista. Od vokal džeza do hevi metala. Jedini kriterijum je da mi se dopada.

Da, to sa Marantzom vuÄem iz detinjstva... Danas Marantz nije ono Å¡to je bio, ali u mojoj glavi jednostavno ne može da se prelomi da postoji bolje pojaÄalo. Naravno, govorimo o ekonomskoj klasi...

5001ose je izvanredan. Pre njega tu je stajao cd4000 koji je završio kao deo kućnog bioskopa.

Link to comment
Share on other sites

Ovde ima tema o CDP SA-7001, ali niko da kaže kakav je plejer.

Da li si ga ti slušao?

Jesam. Šta da ti kažem? Kad bi mi ga poklonili, rado bih ga uzeo :wink:

No, poreÄ‘enje 5001 i 7001 potvrÄ‘uje staro pravilo da Å¡to viÅ¡e novca ulažeÅ¡ sve manje dobijaÅ¡. Već je i moja kupovina plejera sa oznakom ose Äist bes, jer razlike u kvalitetu zvuka nema. No, razlika u ceni bila je neÅ¡to manja od 30e, a raÄunam na kvalitet izrade, odnosno elemenat trajnosti...

7001 je sigurno bolji, no da bi to i pokazao potreban mu je malo bolji sistem no Å¡to je moja konfekcija...

Link to comment
Share on other sites

Koko Bile, dobro dosao!

Kao prvo, mislim da tvoj A sistem nije konfekcija. Siguran sam da si ga dobro usvirao i "slozio", tako da on svira bolje/vise nego kao prost zbir komponenti, zar ne?

A drugo i po meni daleko vaznije (do cega sam dosao posle 3-4 godine na ovom forumu :wink: ), poceo sam da procenjujem audiofila/e prema polici sa CD-ovima, a ne toliko prema tehnikalijama. I zato, moj RESPECT za onu Ali Babinu pecinu na srednjim slikama - svaka cast.

Rajko

P.S. Gde to, leba ti, radis pa da moze da se slusa muzika? 'Ocu i ja :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jesam. Šta da ti kažem? Kad bi mi ga poklonili, rado bih ga uzeo :wink:

No, poreÄ‘enje 5001 i 7001 potvrÄ‘uje staro pravilo da Å¡to viÅ¡e novca ulažeÅ¡ sve manje dobijaÅ¡. Već je i moja kupovina plejera sa oznakom ose Äist bes, jer razlike u kvalitetu zvuka nema. No, razlika u ceni bila je neÅ¡to manja od 30e, a raÄunam na kvalitet izrade, odnosno elemenat trajnosti...

7001 je sigurno bolji, no da bi to i pokazao potreban mu je malo bolji sistem no Å¡to je moja konfekcija...

To sam i mislio.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Koko Bile, dobro dosao!

Kao prvo, mislim da tvoj A sistem nije konfekcija. Siguran sam da si ga dobro usvirao i "slozio", tako da on svira bolje/vise nego kao prost zbir komponenti, zar ne?

A drugo i po meni daleko vaznije (do cega sam dosao posle 3-4 godine na ovom forumu :wink: ), poceo sam da procenjujem audiofila/e prema polici sa CD-ovima, a ne toliko prema tehnikalijama. I zato, moj RESPECT za onu Ali Babinu pecinu na srednjim slikama - svaka cast.

Rajko

P.S. Gde to, leba ti, radis pa da moze da se slusa muzika? 'Ocu i ja :wink:

Hvala na dobrodoÅ¡lici i lepim reÄima!

Jeste, uložio sam dosta vremena da to lepo funkcioniÅ¡e, posebno dok sam naÅ¡ao odgovarajuće zvuÄnike, jer nema pozicioniranja (rezultat kompromisa sa lepÅ¡om polovinom, može sve, ali da to Å¡to se zove zvuÄnici stoji tu). Kažem konfekcija, jer integrisano pojaÄalo ipak nije "ono", makar na njemu pisalo i Marantz :cry:

Radim na salašu, u poljoprivredi. Sad kad ima posla napolju ne palim ga nedeljama, ali zimi, bogami radi po ceo dan....

Drago mi je da ti se dopala kolekcija, zato ti dajem i sliÄicu sa zbirkom iz ofisa:

post-2463-128510508522_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pazi sad ovo:

tip je audiofil, a radi u poljoprivredi+oÄigledno joÅ¡ neÅ¡to radi kad mu je onakva muzika na poslu, a ja ne mogu ni da naslutim Å¡ta to radi.

Kaži Koko brate, crÄe se :wink:

Ma šta ti je, kad bih stigao da još nešto radim... I još pri tom slušam muziku :wink:

Ali vidi - prvu ploÄu sam kupio sa 12 godina, a sad ih imam 40 (godina, ploÄa imam viÅ¡e). Pa vidi koliko to već traje. Pri tom, novce usmeravam u muziku, nemam auto, a ako pazarim rs6, neću ići na more. Tako je to...

Link to comment
Share on other sites

pa ne znam da li je ok lisavati porodicu odmora od nekih 10-15 dana na moru zarad nekih tamo crnih kutija.

Bili su prošle godine... Šalim se, za klinku imam varijantu, a gospođa se ne traumira, sve dok stoje tamo gde joj ne smetaju...

...zavidim ti na sistemu koji slusas na salasu, ti mora da si direktor firme jer ne znam kako bi drugi zaposleni to svarili da imas hifi sistem u kancelariji.

poz.

Peca

Ne znam zaÅ¡to vam je to svima toliko Äudno, u većini kancelarija ima nekih mini linija... SluÅ¡amo džentlmenski, nema tovarenja i otpanjivanja. To je, uostalom, aktuelno samo tokom zime.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...