Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

A Äekaj, sad ti oni iz A sistema viÅ¡e ne trebaju?

Naprotiv. Sad treba da nađem neke Tannoye i za sistem C.. :bounce

Ja ih slusao sa nekim HK risiverom kod tog coveka i to je zvucalo ama bas nikako... Moje vege su nepojmljivo bolje svirale

Nisi usamljen. Tannoyi imaju specifiÄan zvuk koji ne prija svima.

Za mene je, pak, Definition serija pojam zvuÄnika. SluÅ¡ao sam i bolje i skuplje zvuÄnike, ali kad bih sastavljao nekakav idealan sistem, tj koji je meni liÄno najbolji, ni trenutka se ne bih kolebao - Tannoy D700. I to zato Å¡to nisam Äuo D900.

D300 nema naroÄito ubedljiv bas i to mu je najveća mana za uÅ¡i ljudi kojima se ne sviÄ‘a. Nemaju, u principu, ni drugi zvuÄnici iz D serije, ali to na većim modelima nije toliko izraženo kako zbog većeg tako i zbog dodatnog drajvera. D300 ima jedan i to od 6 1/2 inÄa, pa tu ni ne može biti neke dubine. Sa druge strane, ima prelepu (za moje uÅ¡i) boju zvuka, ujednaÄenost i izbalansiranost i Å¡to je nalepÅ¡e - nema sweet spota. Sjajno ispunjava prostor zvukom. Mogu ga sluÅ¡ati vascijeli dan (Å¡to i radim) i sve mi zvuÄi bolje s njim, bilo da su u pitanju Floydi, AC/DC, Bruce Dickinson, France Gall ili Katie Melua...

Nemoj pogreÅ¡no razumeti, ali drago mi je Å¡to ti se nisu dopali. Mislim, ti sa njima ne bi bio naroÄito srećan, a ja sam presrećan. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno, zato ih nisam i uzeo a i prodavac me bas iznervirao jer nije hteo da ih doveze da cujemo kod mene a iz istog smo grada i sto je najgore neki smo malo dalji rod. :D kod vokala sam se odusevio kako zvuce cak i u tom sistemu, i darkwood dub je bio ok, malo bez basa ali sa strasno lepo rasporedjenim instumentima. E onda kada je zasvirao death magnetic od metallike ... :D malo mi je krivo sto ih nisam cuo ni u priblizno najboljem izdanju uli eto, vi ste srecni njima :)

Link to comment
Share on other sites

...a i prodavac me bas iznervirao jer nije hteo da ih doveze da cujemo kod mene a iz istog smo grada i sto je najgore neki smo malo dalji rod.....

Ko će koga... :)

Prema meni je bio veoma ljubazan. Lako smo se dogovorili, poslao ih je onako kako je meni odgovaralo i upakovao ih je kao bebe. Nemam ni najmanju primedbu.

Mislio sam da imaju bas od 8 inÄa.

Oni Å¡to sam ih merkao su imali bas od 8 inÄa.

Onda si merkao D500. D100 (bookshelf) i D300 imaju drajver od 6 1/2 inÄa, D500 od 8, D700 od 10, a D900 12.

Znas ti sta je dobro jos od Prestige serije u sistemu A!

TANNOY rules!

Ma otkad sam prvi put Äuo D700 pre 15 pa i viÅ¡e godina... Mislim da sam najradosniji bio kad sam nabavio D500. Njih je jedino neki prestige mogao zameniti, ali mi je bilo straÅ¡no žao... Sad je taj žal znatno manji ^_^

Link to comment
Share on other sites

O, hvala, lep link za latentnog tanojdžiju.

Ovi su bili valjda 635, samo su imali drugaÄiju oznaku, Äini mi se, kao neÅ¡to za drugo tržiÅ¡te.

Vrlo sliÄni ovima

http://www.hi-files....789-tannoy-635/

D50 taj sa slike..neki modeli su imali neke "duple" oznake iz te serije "6"..637/638 bi vredelo malo ispratiti,ili Saturn seriju podnostojecih isto....

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Koko!

Cestitam na prinovi. Mi se onaj dan ne nadjosmo, a ja tri dana iza toga menjao one AR-ke za Oxford-e... I moj sistem B sada ima Tannoy-e, a sistem C necu praviti :smile:.

Uzivaj!

Hej, Äestitke i sa moje strane za Oxforde!

Biće nam sistemi identiÄni... :) Ja sam ovde planirao neki 43xx JBL, zato je iÅ¡ao Tandberg. Ali kad se pojavi neki risiver poput tvog neću oklevati da ga zamenim.

http://www.hnny.nl/archief_tannoy.html

Ovde ima sve sto covek pozeli...

Istina! OdliÄan sajt! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stigli su mili mali :facehearts D100, i eto promene u sistemu C:

post-10033-0-70269100-1333110570_thumb.j

post-10033-0-77380000-1333110585_thumb.j

Marantz je izgleda pravljen za Tannoye. Ili obrnuto. Tandbergov risiver koji u sistemu B pokrece D300 bi trebalo da je bolji od ovog Marantzovog, ali meni je ovaj setup nekako vise po volji.

Isto tako, mali Monitor Audio je sa ovim risiverom radio sjajno, no ovi zvucnici su ipak (bar) klasa vise. Na stranu karakteristicni Tannoy zvuk (ako se to sme stavljati na stranu :listen ), ali nekako mi se cini da ima vise zvuka po celom spektru. Malo sam uzivao u specijalno pripremljenom cedeu na koji sam recnuo razne audiofilske i neaudiofilske referentne snimke - na Another Brick in the Wall, Sometime World ili Babe I'm Gonna Leave You se cuje svaki detalj, a kad zagrmi citav bend - pa da je u pitanju slepa proba retko bi ko pogodio da se radi o bookshelf zvucnicima... Jos je upecatljivije sa onim audiofilskim snimcima - Allan Taylor kao da je svuda oko mene, tako je mocan taj zvuk, a, kako bi rekli dobri ljudi iz hi-filesa, pozornica na kojoj nastupa Katie Melua se nekako smestila u malenu kancelariju! Zaranjanje u hrpicu ploca na dnu police je donelo jos veselja: Ako cd radi primetno bolje, moze se reci da gramofon radi puno, puno bolje u odnosu na prethodni setup, bilo da se puste Pink Floyd ili Belinda Carlisle...

Sve u svemu veoma sam srecan. Malo sam se brinuo kako ce (malo) veci i (malo) zahtevniji zvucnici podneti tiho slusanje, zapravo kako cu ja podneti da mi D100 radi tek toliko glasno da ne ometa rad drugih kolega i ima li to sve uopste smisla, ali ispostavilo se da ima. I sa potenciometrom maksimalno na malo preko 8 sati Tannoy D100 daje sve sto sam od njega ocekivao. Milina...

Link to comment
Share on other sites

Pa sta rec'

Covek zvani tannoy.pa cestitke za treci sistem sa tannoy i to opet D serija.Gde iskopa D100,nije ga bilo u oglasima?

i interesuje me koje ozicenje koristis u sva 3 sistema od ampa do zvucnika.verovatno si negde naveo u temi ali da nepretrazujem imas puno stranica

poz

Link to comment
Share on other sites

Koko Äestitke za Tannoy .

Hvala! :cheers

Pa sta rec'

Covek zvani tannoy.pa cestitke za treci sistem sa tannoy i to opet D serija.Gde iskopa D100,nije ga bilo u oglasima?

Eh, bili su tu kod nas, skoro pola sata :crno-na-belo

To su Pooyini zvuÄnici, kupio ih je onomad kad je nabavio D500 za mene, ali nikako da formira sistem B, pa su zavrÅ¡ili, mislim, kod Äoveka koji će ih najbolje obožavati. Danas sam poneo vosak, pa sam ih brisao, gladio, glancao - i inaÄe su bili kao novi, a sad su i bolji od novih...

i interesuje me koje ozicenje koristis u sva 3 sistema od ampa do zvucnika.verovatno si negde naveo u temi ali da nepretrazujem imas puno stranica

i mene interesuje koja se zica najbolje pokazala?

Pa kako gde. U sistemu C, da krenem odatle, za Marantz - Tannoy kombinaciju je najbolji Kimber. Tu imam Kimber 4VS. U sistemu B je bio isto Kimber, meÄ‘utim u kombinaciji Tanberg risiver - Tannoy zvuÄnici davao je skoro 'loudness' efekat. Tu sam stavio najjeftiniji Sommerov AWG16, 1.5mm - koÅ¡ta oko 100 din/m. I radi najprirodnije. Kimber 4PR imam u rezervi, ako budem vraćao Marantza. Risiver ili amp, svejedno.

U sistemu A su bili Olbahovi Air Blue 4, fenomenalni sa Monitor Audiom RS6, a odliÄno su radili i sa D500. MeÄ‘utim, Stirlinzi su tutnjali. Tu je prvo doÅ¡lo do promene amplifikacije (sa Marantza PM-16 na Tandberg kombo), ali je tek promena kablova definitivno popravila stvar. Od 15 ili 16 isprobanih kablova (Kimber, Olbah, Qed, Chord, VdH, srebro, hibrid, bakar), najbolje se pokazao nekakav Bandridge, 1.5mm, kupljen ili dobijen ko zna gde i ko zna kad. Ne znam kako i zaÅ¡to, ali s njim sistem 'diÅ¡e'...

Link to comment
Share on other sites

Hvala! :cheers

Eh, bili su tu kod nas, skoro pola sata :crno-na-belo

To su Pooyini zvuÄnici, kupio ih je onomad kad je nabavio D500 za mene, ali nikako da formira sistem B, pa su zavrÅ¡ili, mislim, kod Äoveka koji će ih najbolje obožavati. Danas sam poneo vosak, pa sam ih brisao, gladio, glancao - i inaÄe su bili kao novi, a sad su i bolji od novih...

Pa kako gde. U sistemu C, da krenem odatle, za Marantz - Tannoy kombinaciju je najbolji Kimber. Tu imam Kimber 4VS. U sistemu B je bio isto Kimber, meÄ‘utim u kombinaciji Tanberg risiver - Tannoy zvuÄnici davao je skoro 'loudness' efekat. Tu sam stavio najjeftiniji Sommerov AWG16, 1.5mm - koÅ¡ta oko 100 din/m. I radi najprirodnije. Kimber 4PR imam u rezervi, ako budem vraćao Marantza. Risiver ili amp, svejedno.

U sistemu A su bili Olbahovi Air Blue 4, fenomenalni sa Monitor Audiom RS6, a odliÄno su radili i sa D500. MeÄ‘utim, Stirlinzi su tutnjali. Tu je prvo doÅ¡lo do promene amplifikacije (sa Marantza PM-16 na Tandberg kombo), ali je tek promena kablova definitivno popravila stvar. Od 15 ili 16 isprobanih kablova (Kimber, Olbah, Qed, Chord, VdH, srebro, hibrid, bakar), najbolje se pokazao nekakav Bandridge, 1.5mm, kupljen ili dobijen ko zna gde i ko zna kad. Ne znam kako i zaÅ¡to, ali s njim sistem 'diÅ¡e'...

thx koko,i meni je svojevremeno izmedju dacmagica i pm8000 Bandridge bio najbolji,moracu da ga vratim da vidim ima li razlike.

cekam na probu heybrook heywire,trazim nesto da malo istaknem visoke na 611.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Stigli su mili mali :facehearts D100, i eto promene u sistemu C:

post-10033-0-70269100-1333110570_thumb.j

post-10033-0-77380000-1333110585_thumb.j

Marantz je izgleda pravljen za Tannoye. Ili obrnuto. Tandbergov risiver koji u sistemu B pokrece D300 bi trebalo da je bolji od ovog Marantzovog, ali meni je ovaj setup nekako vise po volji.

Isto tako, mali Monitor Audio je sa ovim risiverom radio sjajno, no ovi zvucnici su ipak (bar) klasa vise. Na stranu karakteristicni Tannoy zvuk (ako se to sme stavljati na stranu :listen ), ali nekako mi se cini da ima vise zvuka po celom spektru. Malo sam uzivao u specijalno pripremljenom cedeu na koji sam recnuo razne audiofilske i neaudiofilske referentne snimke - na Another Brick in the Wall, Sometime World ili Babe I'm Gonna Leave You se cuje svaki detalj, a kad zagrmi citav bend - pa da je u pitanju slepa proba retko bi ko pogodio da se radi o bookshelf zvucnicima... Jos je upecatljivije sa onim audiofilskim snimcima - Allan Taylor kao da je svuda oko mene, tako je mocan taj zvuk, a, kako bi rekli dobri ljudi iz hi-filesa, pozornica na kojoj nastupa Katie Melua se nekako smestila u malenu kancelariju! Zaranjanje u hrpicu ploca na dnu police je donelo jos veselja: Ako cd radi primetno bolje, moze se reci da gramofon radi puno, puno bolje u odnosu na prethodni setup, bilo da se puste Pink Floyd ili Belinda Carlisle...

Sve u svemu veoma sam srecan. Malo sam se brinuo kako ce (malo) veci i (malo) zahtevniji zvucnici podneti tiho slusanje, zapravo kako cu ja podneti da mi D100 radi tek toliko glasno da ne ometa rad drugih kolega i ima li to sve uopste smisla, ali ispostavilo se da ima. I sa potenciometrom maksimalno na malo preko 8 sati Tannoy D100 daje sve sto sam od njega ocekivao. Milina...

E da sam znao posalo bi ih jos pre 3 godine... Bas mi je drago da si toliko zadovoljan (kad ja vec nisam mogao da budem :plakanje). Ja sam inace planitao da ih turmi na nekog lampasa, npr. Cayin A50T, koga sam svojevremeno imao.

I da - ne zaboravi da ih redovno zalivas...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...