Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Polica za CD-ove mi deluje nepraktiÄno. Odnosno, sistem reÄ‘anja u Å¡tosove. VaÄ‘enje i vraćanje na mesto... I sa dve ruke je komplikovano. ZaÅ¡to ne udariÅ¡ po jednu popreÄnu policu, pa ih onda reÄ‘aÅ¡ k'o svet. :-P

Kako reaguje soba na malo "krupniji" zvuk?

Link to comment
Share on other sites

Onaj se sistem pokazao nepraktiÄnim kad ostavljaÅ¡ mesta za nove diskove. Ovako znam u kojem delu stoji bluz, džez, metal i onda ih samo 'umećem' na mesto. Nema ih viÅ¡e od 20 u jednom redu i onda i nije previÅ¡e nezgodno.

Zvuk je sada ok. Mada, pre neki dan mi je bio drugar kojem se ne sviÄ‘a. On tera tannoy M2, a za ovo kaže da mu je previÅ¡e Äisto; ima brdo detalja koje nikad nije ni Äuo, ali ne bi oÄekivao takav zvuk od takvih zvuÄnika, da Äuje svaki ton basa. On bi voleo da brundaju, u skladu sa veliÄinom, onako kako su brundali ranije. Imaju mu bolji Å¡mek onako... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@Koko:jedan predlog da proveris i da se malo zezas:probaj te fabricke bridge/prevezaljke na terminalima da zamenis "nekom" zicom..ja sam moje D700 prakticki oduvek koristio bez tih fabrickih prevezaljki posto su isli u bi-wire,batalio sam Evidence kablove dolaskom Expo-a,a Expo kablove nisam mogao tada nabaviti u bi-wire opciji,tako da sam bio prisiljen koristiti fabricke prevezaljke,danas sam to izbacio i zamenio ih ostacima tih mojih starih zvucnickih kablova...hmmm cini se boljim sve zusammen...

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Koko,

Ako zelis da probas - imam Kimber 4TC 2x2.5m sa jedne strane gole zice da guras u rupicu, a sa druge bananice. Stoji mi na polici. Ja sada trosim Auditorium 23, bananice sa obe strane, pa ako uspes da smislis kako da ga povezes mozes i ovaj da probas. Ja, iskreno, nisam cuo neku razliku izmedju ova dva, mada nisam nesto pazljivo ni slusao. Nema tu ekonomskog rezona, samo znatizelja :-). Ako zelis da se igras sa srebrom, mogu ti dati da probas i Kimber SilverStreak interkonekt koji mi sada radi....

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

JuÄeraÅ¡nja prinova u sistemu B je Tandberg 2055. Iako izgleda aristokratski, sav u drvetu, na užas ženskog dela publike svaka sprava vuÄe na svoju stranu i nema nikakve linije. Pri tom se i drvo gramAfona i risivera dibidus ne slažu:

post-10033-0-04119700-1309286913_thumb.j

To je s blicom. Izgleda ipak više ovako:

post-10033-0-85768000-1309286944_thumb.j

Radi sasvim drugaÄije od Marantza. Može se reći da je muzikalniji, nije razbijaÄ kao 2250B. Ono Å¡to mi se najviÅ¡e dopada kod Tandberga je generalna uÅ¡teda na kablovima. I sa Kimber 4PR je radio ok, meÄ‘utim ponovila se priÄa iz sistema A: kad sam mu stavio sommera 1.5mm po 100 din/m, propevao je punim plućima... :huh:

2250B je sada prebaÄen u sistem C, otud i viÅ¡kovi u oglasima. Da sam bar ranije probao da ih uparim - taj se resiver slaže sa Monitor Audio RS1 kao da je za njih pravljen. Zvuk ne mogu da vam doÄaram. Ali slike ću pokaÄiti sutra. Ne izgleda loÅ¡e B)

Link to comment
Share on other sites

Biću ispljuvan... Vidim kolika je ljubav prema uređajima, ali zašto ne napraviti jedan jedini sistem A ?

To su već pitali tamo negde na poÄetku, zaÅ¡to sve pare ne spucam u jedan sistem? Tada sam rekao, a tako je i dalje, da mi treba muzika i na drugim mestima, ne samo u dnevnoj sobi - na poslu, recimo, provodim dosta vremena... :( Sistemi B i C su razbibriga (ne znam kako drugaÄije to da nazovem, mada upotrebivÅ¡i taj izraz ispada da je sistem A neka ozbiljna stvar :rolleyes: ), izrasli iz mini-linija na poslu i kod ćere. No, kako vreme odmiÄe, napravio bih ja i joÅ¡ jedan, samo da imam gde da ga smestim...

EDIT: mogao sam i kraće:

Više soba + više slušalaca = više sistema

yes.gif

+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...