Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

@Koko:kakav kabl je izvod sa rucke prema pretpojacalu?..originalni,koji se vidi po SME manual-u,ili je vec neki "audiofilski"?

Uh, ne znam ni odakle da poÄnem... Upravo smo se dva sata cimali sa neispravnim kablom. Hteli smo da stavimo NF1, ali negde je u prekidu. Izmerimo ga, sve u redu, montiramo - prekid na desnom kanalu, i tako dva puta. Užas! Kabel nije originalan nego nekakav Sony. Å ljaka, ali nije najbolje reÅ¡enje.

Kad iskljuÄim tone defeat i malo pojaÄam treble sve je na svom mestu. Meni. Drugar uopÅ¡te nije zadovoljan. Pristalica je teorije da kad je sistem podeÅ¡en kako treba sve treba da je na nuli. Najavio je posetu sa Mogami interkonektom, VDH zvuÄniÄkim, mikrofonom, instrumentima, reÅ¡io je da zategne sistem. Pa dobro, radujem se unapred :bounce

Moram da te ispravim - ruÄka je III ne IIIS, damper (kadicu) smo skinuli jer je prljava i treba da se pažljivo i dugo Äisti. Grozno je masna i prljava, a u ovom setapu sa ovim Shureom smo kontali da nam i ne treba. Možda ćemo je ipak montirati.

Videćemo kako će sve to uticati na zvuk. Po meni, ako već imamo mogućnost da tonskim kontrolama ispeglamo zvuk onda to treba i da uradimo ali naravno da ću pustiti da Äovek koji je pametniji od mene uradi Å¡ta misli da treba. Rezultate ću uredno prijaviti... :type

Link to comment
Share on other sites

Uh, ne znam ni odakle da poÄnem... Upravo smo se dva sata cimali sa neispravnim kablom. Hteli smo da stavimo NF1, ali negde je u prekidu. Izmerimo ga, sve u redu, montiramo - prekid na desnom kanalu, i tako dva puta. Užas! Kabel nije originalan nego nekakav Sony. Å ljaka, ali nije najbolje reÅ¡enje.

Kad iskljuÄim tone defeat i malo pojaÄam treble sve je na svom mestu. Meni. Drugar uopÅ¡te nije zadovoljan. Pristalica je teorije da kad je sistem podeÅ¡en kako treba sve treba da je na nuli. Najavio je posetu sa Mogami interkonektom, VDH zvuÄniÄkim, mikrofonom, instrumentima, reÅ¡io je da zategne sistem. Pa dobro, radujem se unapred :bounce

Moram da te ispravim - ruÄka je III ne IIIS, damper (kadicu) smo skinuli jer je prljava i treba da se pažljivo i dugo Äisti. Grozno je masna i prljava, a u ovom setapu sa ovim Shureom smo kontali da nam i ne treba. Možda ćemo je ipak montirati.

Videćemo kako će sve to uticati na zvuk. Po meni, ako već imamo mogućnost da tonskim kontrolama ispeglamo zvuk onda to treba i da uradimo ali naravno da ću pustiti da Äovek koji je pametniji od mene uradi Å¡ta misli da treba. Rezultate ću uredno prijaviti... :type

OK,znaci ipak je III samo nema kadice..super :banana ..ako mene pitas nemoj ni da je vracas natrag,fina je da se nekad izmackas na nju,i da ubije zvuk.. :nerd..kabl:zajmi od nekog ko ima originalni,da vidis gde si,sonicno...

good luck :beer

Link to comment
Share on other sites

OK,znaci ipak je III samo nema kadice..super :banana ..ako mene pitas nemoj ni da je vracas natrag,fina je da se nekad izmackas na nju,i da ubije zvuk.. :nerd..kabl:zajmi od nekog ko ima originalni,da vidis gde si,sonicno...

good luck :beer

Naravno da bi originalni bio najbolji. Jednom će već naleteti...

Evo slušao sam Floyde, pa Wishbone Ash, sad se vrte Fleetwood Mac. Sa trebleom pomerenim dva podeoka desno je sjajno. Uopšte ne razumem zašto mora da se cima sa kablovima i raznim drugim podešavanjima da bi se treble vratio na nulu i dobilo isto ovo. Ali ajde...

Link to comment
Share on other sites

Kad iskljuÄim tone defeat i malo pojaÄam treble sve je na svom mestu. Meni. Drugar uopÅ¡te nije zadovoljan. Pristalica je teorije da kad je sistem podeÅ¡en kako treba sve treba da je na nuli. ...... Po meni, ako već imamo mogućnost da tonskim kontrolama ispeglamo zvuk onda to treba i da uradimo .....

BaÅ¡ skoro sam koristio tonske kontrole, malo smanjio visoke.SluÅ¡am i mislim, jbt, baÅ¡ su fine i suptilne, jedva se provali a zvuÄi dobro!Kad sam ustao da okrenem ploÄu, sluÄajno pogledam i vidim da mi je tone defeat i dalje ukljuÄenisuse.gif!

Link to comment
Share on other sites

Evo slušao sam Floyde, pa Wishbone Ash, sad se vrte Fleetwood Mac. Sa trebleom pomerenim dva podeoka desno je sjajno. Uopšte ne razumem zašto mora da se cima sa kablovima i raznim drugim podešavanjima da bi se treble vratio na nulu i dobilo isto ovo. Ali ajde...

Pa zato sto robuje jos aktuelnoj Hifi zabludi da tonske kontrole nisu HiFi. :rolleyes:

Pojacalo bez tonskih kontrola je kao ona stvar bez jaja. :beer

Link to comment
Share on other sites

BaÅ¡ skoro sam koristio tonske kontrole, malo smanjio visoke.SluÅ¡am i mislim, jbt, baÅ¡ su fine i suptilne, jedva se provali a zvuÄi dobro!Kad sam ustao da okrenem ploÄu, sluÄajno pogledam i vidim da mi je tone defeat i dalje ukljuÄenisuse.gif!

Eto, a da si slušao CD ili komp još uvek bi uživao :cheers

Link to comment
Share on other sites

Evo i sliÄica sistema B u kojem viÅ¡e ne dominira Akai već Microseiki:

post-10033-0-12135400-1301567357_thumb.j

post-10033-0-30008400-1301567382_thumb.j

Kad sam se već cimao sa fotoaparatom, ukaÄio sam i sistem A iz dva ugla:

post-10033-0-92361500-1301567444_thumb.j

post-10033-0-86598800-1301567472_thumb.j

Na ovoj poslednjoj možete videti da je prostoriju nemoguće pristojno ozvuÄiti. Otud i potreba za tolikim kabinetima, a ni veći se ne bi izgubili...

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Koko - vidim da se ti i A... lepo zabavljate...

I ja sam imao mutan zvuk sa Shure V15 (moja je bila RS model). Merili i videli da ima mali pad u visokom opsegu. Negde su mi rekli da je to Shure zvuk(?). Posle smo vratili ADC i bilo je znatno bolje. Shure je otisla na oglasima... Do duse, Marantz je tamnije pojacalo u odnosu na njegov Tandberg, pa je i to uticalo. Upravo mi je stigao najsugaviji Behrindger phono preamp cisto da cujem gramofon i preko Lebena dok se ne odlucim za trajnije resenje, pa ako hocete i sa njime da se igrate - samo se javi...

:cheers

Link to comment
Share on other sites

I ja sam imao mutan zvuk sa Shure V15 (moja je bila RS model). Merili i videli da ima mali pad u visokom opsegu. Negde su mi rekli da je to Shure zvuk(?). Posle smo vratili ADC i bilo je znatno bolje. Shure je otisla na oglasima...

...i ona je sad kod mene...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

KonaÄno, reÅ¡ismo i kablove!

Isprobao sam u ovih mesec dana petnaestak, možda i viÅ¡e razliÄitih kablova. Ne mogu svih ni da se setim. Ali da pokuÅ¡am: od olbaha su probani, pored air blue 4 koji su tu originalno, silver 1,5mm, silver 2,5mm, rattlesnake 3mm, onda van den hul 352 valjda i joÅ¡ jedni kojima ne znam oznaku, pa novkabel, pa qed reference i qed signature, pa chord - tu su imena nekako egzotiÄna ne bih taÄno znao, no bili su srebrni Å¡to znaÄi da je skoro sigurno bio odyssey i joÅ¡ jedan, i ovoliko žica mogu da se setim sada, ali bilo ih je joÅ¡. I joÅ¡ sam naknadno kupio jedan sommer (100 din/m) koji nikako da probam jer me mrzi. Sad, neverovatno ali svaka od tih žica ima svoju priÄu. Neke su baÅ¡ dobre, neke gotovo neprijatne, i muljave i siktave i svetle i tamne, moglo se za svakog naći poneÅ¡to. Ipak, kad smo probali profigold pgc 7154 profigold koji se kupuje i prodaje u koturima od 100m izgleda iskljuÄivo na istoÄnoevropskom tržiÅ¡tu, sistem je 'prodisao'. Svaka je stvar doÅ¡la tamo gde treba, nezavisno od izvora. Sa ovim kablom ovi zvuÄnici rade najneutralnije i najlepÅ¡e, uz more detalja i nema farbe ni u jednu stranu. I te sam i ostavio i zato me i mrzi da se cimam sa sommerima.

Najbolje (pod tim podrazumevam najveću vernost reprodukcije) zapravo radi olbah silver 1,5mm. No, ta je žica gotovo kliniÄki Äista i gubi se specifiÄan tannoy zvuk. Zato sam prednost dao ovom profigoldu koji jeste Äist i precizan ali zadržava boju zvuka. Olbah silver 2,5mm u odnosu na 1,5mm je sasvim druga priÄa, muljav je kao da nije srebreni. ZaÅ¡to, ne znam, ali tako se pokazao.

Eto, to vam je moja priÄa o zvuÄniÄkim kablovima u sistemu A. Namesto prelepih Air Blue 4, tu je sada jedna žica s pijace:

post-10033-0-71949500-1304683890_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

@Koko:ti zabrazdi bre sa tim zicama :-D ..jesi probao i neki bi-wire u celoj toj zavrzlami?..probaj iz dosade CAT7,bez ikakvog pletenja,dupli vod,bi-wire,ako nadjes opciju onu od 1200MHz-a..sta ti je bio problem sa VDH352?.nisam bas neki veliki fanatik njegovih kablova,al taj se cini meni jos uvek nekako normalan bez permanetno ukljucenog loudness-a :-D...moje dosadasnje iskustvo za DC:izbegavati predebele kablove sa prefise tankim,finim licnama,bolje neki kvazi solid-core,gde ima vise debljih solid core provodnika unutar jednog kanala,ili kabl sa vise debljim licnama,bakarnim ili pravi solid core...

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Tu smo negde! :thumbsup2

Ja sam se prvo (cenovno) daungrejdovao sa Kimber 8TC na Naim NAC A5, a sada mi "svira" Nauk i to onaj noviji sa manje debljih licni.

Zvuk jeste manje "3D" (u odnosu na vreme kada je u igri bio 8TC) i manje "nabudzen" (nego u slucaju NAC A5),

ali meni je sada, posle duzeg slusanja, nekao najrelaksiraniji i najprirodniji.

Nauk nije vazio za kabl sa dobrim visokim tonovima i preporucivan je samo za biwiring.

Ipak, terminacija lemljenjem na najjeftinije bananice iz Kanibala kao da je resila i taj problem?

Visoki tonovi su dovoljno izrazeni, taman koliko treba.

Nisam ni sam mogao da poverujem - prvo mi je par godina camio u spajzu

(onomad ga kupio prilikom grupne kupovine a u stvari nisam znao sta bi radio sa njime),

a sada mi je to to! :screwy:D

Sa cca 80 evra po metru kabla sam prvo sisao na 15, pa sada na 3 evra.

.

Link to comment
Share on other sites

A kakav je utisak ostavio rattlesnake 3mm ?

Nije mi se dopao. Nedefinisan. OÄekivao sam puno viÅ¡e, naroÄito u gornjem spektru.

..sta ti je bio problem sa VDH352?....moje dosadasnje iskustvo za DC:izbegavati predebele kablove sa prefise tankim,finim licnama,bolje neki kvazi solid-core,gde ima vise debljih solid core provodnika unutar jednog kanala,ili kabl sa vise debljim licnama,bakarnim ili pravi solid core...

nije problem sa vdh, samo mi nije doneo nikakvo poboljÅ¡anje u odnosu na air blue 4. Ja sam opet utiska da ovim zvuÄnicima pasuje tanka žica (predlog je Äak bio da probamo olbah 0,75 ali ga nemaju u audioplusu). Treba samo sprovesti signal i pustiti ih da rade, uz Å¡to manje uticaja na zvuk.

Tu smo negde! :thumbsup2

Skoro :)

U ovom sluÄaju cena nije bila važna, mogao sam da imam bio koji od kablova koje sam probao. To Å¡to se ispostavilo da jeftin najbolje svira je Äist zgoditak!

UTP+NAUK može biti veoma prijatno iznenađenje...

Svojedobno sam koristio Olbah silver + nauk, to je radilo odliÄno sa tannoy mercury m3. Ovu kombinaciju nisam probao.

Link to comment
Share on other sites

Skoro :)

U ovom sluÄaju cena nije bila važna, mogao sam da imam bio koji od kablova koje sam probao. To Å¡to se ispostavilo da jeftin najbolje svira je Äist zgoditak!

Takodje. :)

Ti kablovi su bili moji (8TC davno prodat) ili jos uvek jesu, tako da cena nije predstavljala nikakav faktor u odlucivanju.

Sa vintage kutijama izgleda najbolje rade najjednostavniji kablovi.

U vreme kada su moji AR-90 projektovani, kapiram da je jedina dostupna zvucnicka zica bila "zip-cord".

Po user manual-u je jedino bilo bitno da presek zice bude dovoljan za zeljenu duzinu.

Bilo kako bilo, fensi zice su sve davale neki svoj smek, a obicne licnaste bakarne "figure 8" su iako manje spektakularne u odredjenim oblastima,

bile nekako najneutralnije i na duze slusanje najmanje zamorne.

Neke "spektakularnije" karakteristike fensijih (kakva rec! :) ) kablova bi mi na kraju postajale nekako predvidljive, i posle duzeg slusanja cak opterecujuce i zamarajuce.

.

Link to comment
Share on other sites

Takodje. :)

Ti kablovi su bili moji (8TC davno prodat) ili jos uvek jesu, tako da cena nije predstavljala nikakav faktor u odlucivanju.

Sa vintage kutijama izgleda najbolje rade najjednostavniji kablovi.

U vreme kada su moji AR-90 projektovani, kapiram da je jedina dostupna zvucnicka zica bila "zip-cord".

Po user manual-u je jedino bilo bitno da presek zice bude dovoljan za zeljenu duzinu.

Bilo kako bilo, fensi zice su sve davale neki svoj smek, a obicne licnaste bakarne "figure 8" su iako manje spektakularne u odredjenim oblastima,

bile nekako najneutralnije i na duze slusanje najmanje zamorne.

Neke "spektakularnije" karakteristike fensijih (kakva rec! :) ) kablova bi mi na kraju postajale nekako predvidljive, i posle duzeg slusanja cak opterecujuce i zamarajuce.

.

Ko Vam je kriv kad slušate music-u...
Link to comment
Share on other sites

Sa vintage kutijama izgleda najbolje rade najjednostavniji kablovi.

U vreme kada su moji AR-90 projektovani, kapiram da je jedina dostupna zvucnicka zica bila "zip-cord".

Tako ispada. Drugar koji u hi-fiju priznaje samo vintage voli da kaže kako su moderni zvuÄnici projektovani da 'simuliraju' bas pa su im neophodni kablovi koji će ga dodatno pumpati. Zbilja je moguće da vintage zvuÄnicima ne odgovaraju moderni kablovi. Mada, ako budem imao prilike, probaću ja tu i neki kimber. Imam 2 kimbera, 4pr i 4vs, ali kako nisu terminisani, ne mogu da proÄ‘u kroz rupice na tandbergu kroz koje jedva proÄ‘e i žica od 1,5mm.

Ko Vam je kriv kad slušate music-u...

Što kriv? Finansijski smo dobro prošli :bounce

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...