Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Ova slika Tannoya je dosta lepa:

post-10033-0-33961600-1295211741_thumb.j

Za neke finije detalje bih morao da znam da fotografišem... :nerd

Svaku policu za sprave sam pravio tako da mogu da stavim joÅ¡ ploÄa - mesta nikad dosta. Glavnina kolekcije je ipak ovde:

post-10033-0-33069000-1295212005_thumb.j

post-10033-0-01783400-1295212053_thumb.j

post-10033-0-91375600-1295212090_thumb.j

:heat:klanjanje

šteta što ne postoji (ili ga ja bar nisam našao) emotikon sa padanjem u nesvet!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sistem A je, recimo, vizuelno ujednaÄen Aristonom RD110. Na njega je smontirana SME 3009 III, a na nju Shure V15III:

post-10033-0-15736900-1301293098_thumb.j

post-10033-0-07479800-1301293122_thumb.j

post-10033-0-20592000-1301293138_thumb.j

Å ta reći? Definitivno ima svoju priÄu. U odnosu na Microseikijev set up rekao bih da farba zvuk i da ima manje detalja. Malo se dao u bas podruÄje Å¡to može biti i zbog zvuÄnice. Za razliku od headshella na ruÄki koja je montirana na Microseiki, ovaj je takav da mogu da potražim pesmu bez upotrebe lifta, a supruga je oduÅ¡evljena komadom nameÅ¡taja :rolleyes: . Drugar kaže da za konaÄan sud saÄekam da se zvuÄnica malo razradi. Moguće da će biti poboljÅ¡anja, ali ne verujem da će se promeniti generalni karakter zvuka. No, dok se zvuÄnica razradi, ja ću se navići pa ćemo doći tamo gde treba.

Microseiki je preÅ¡ao u sistem B koji sada definitivno ima najbolji zvuk od sva tri, jer je za moj ukus Microseiki klasa i za Aristona i za Thorensa. Od potonja dva rekao bih da Thorens ujednaÄenije radi i da ima lepÅ¡i zvuk, ali ne vredi mu – zavrÅ¡iće u oglasima.

Link to comment
Share on other sites

Svaka Äast Koko ,sistem izgleda vrh.Ariston je definitivno naÅ¡ao svoje mesto.I ja sam miÅ¡ljenja da će se ta glava odnosno njena igla tek usvirati i da ćeÅ¡ kroz stotinjak sati rada dobiti neki malo drugaÄiji zvuk,a do tada Äekaj i uživaj :cheers

Link to comment
Share on other sites

Sistem A je, recimo, vizuelno ujednaÄen Aristonom RD110. Na njega je smontirana SME 3009 III, a na nju Shure V15III.

(...) Drugar kaže da za konaÄan sud saÄekam da se zvuÄnica malo razradi. Moguće da će biti poboljÅ¡anja, ali ne verujem da će se promeniti generalni karakter zvuka. No, dok se zvuÄnica razradi, ja ću se navići pa ćemo doći tamo gde treba.

Slažem se Å¡to se tiÄe V-15 Type III zvuÄnice - teÅ¡ko da će se dogoditi neka drastiÄna promena zvuka.

Shure zvuÄnice koje imam (V-15 Type RS i M97xE), osim Å¡to su Å¡krte Å¡to se visokih tonova tiÄe, imaju i ne baÅ¡ prijatne duboke.

Jedina prednost im je fantastiÄan tracking, ali to mi predstavlja slabu utehu kada mi užitak remeti njihov "uÅ¡trojen" zvuk.

Nadam se da ćeš ti imati više volje i strpljenja da se navikneš.

Ja nisam imao...

Link to comment
Share on other sites

"Kak je lepi" :thumbsup2

To mu je glavni kvalitet ;-)

I ja sam miÅ¡ljenja da će se ta glava odnosno njena igla tek usvirati i da ćeÅ¡ kroz stotinjak sati rada dobiti neki malo drugaÄiji zvuk,a do tada Äekaj i uživaj :cheers

I ja se nadam :cheers

...Nadam se da ćeš ti imati više volje i strpljenja da se navikneš.

Ja nisam imao...

Videćemo... Bilo je joÅ¡ zvuÄnica u igri. Za ovu smo 'navijali' jer je taj Ariston reklamiran sa ovom ruÄkom, a ova ruÄka sa ovom zvuÄnicom. ZnaÄi - maximalno smo ispoÅ¡tovali preporuke proizvoÄ‘aÄa. Na sistemu na kojem smo testirali ovaj setup, Tandberg 3026A + 3002A sa JBL4311B zvuÄnicima zvuk je naravno bio drugaÄiji, otvoreniji, signal potpuno linearan. Tannoyi su druga priÄa, uostalom zbog njih je i Marantz pojaÄalo moralo da ustupi mesto tandberg kombinaciji. No, i ADC je vremenom menjao zvuk i to nabolje, pa se ipak nadam da neću morati da se preterano iscimavam traženjem odgovarajuće zvuÄnice...

Btw - Hvala na cedeovima! DrugaÄiji su nego ploÄa. TeÅ¡ko bih rekao Å¡ta je bolje, ovde su sa post produkcijom otiÅ¡li u drugu krajnost pa sve prÅ¡ti, a i Äini mi se da u aranžmanima ima manje gitara da je sve nekako 'ublaženo'. Kako god, drugaÄije je i nisam ni znao da mi fali.

Hvala! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Koko, Äestitam na prinovi! Samo da pitam: da li ste se pozabavili nameÅ¡tanjem kapacitivnosti na sistemu pick-up/ruka, tj. kablovi/phono na Tandbergu? Ne znam koliko je Tandberg fleksibilan po tom pitanju, ali promenom kapacitivnosti sa Shurkama mogu da se Äuju znaÄajne razlike. Možda saÄekati nekoiko desetina sati, pa onda isprobavati.

Link to comment
Share on other sites

Uh, ala je sistem!Uh, ala je sistem!

Mis'im, uh, ala je sistem!

Stvarno fali onaj valjajući smajli! :bacanje

Koko, Äestitam na prinovi! Samo da pitam: da li ste se pozabavili nameÅ¡tanjem kapacitivnosti na sistemu pick-up/ruka, tj. kablovi/phono na Tandbergu? Ne znam koliko je Tandberg fleksibilan po tom pitanju, ali promenom kapacitivnosti sa Shurkama mogu da se Äuju znaÄajne razlike. Možda saÄekati nekoiko desetina sati, pa onda isprobavati.

Probaćemo sve Å¡to možemo. Za poÄetak menjammo kablove ruÄka-amp, ima ÄinÄeve pa igra nije teÅ¡ka.

Koko kao i uvek, kod tebe je veselo :thumbsup2

Igranka bez prestanka :banana

Meni je lepši Microseiki. :listen

Ma i meni. Ali kako reÄe Bujodrag - ovaj se uklopio sa kredenÄićima.

Jbm-ti covece ne znam sta je lepse i usta pre da gledam il' u Aristona il' u Tannojce. :heat :heat

Izrezbariše ih u Škotskoj za primer. Stvarno imaju šmek.

Link to comment
Share on other sites

Koko, nisam sluÅ¡ao tu Shure zvuÄnicu, ali ako je "tmurna" , kako Froggy kaže i ako to poÄne da smeta, probaj da posluÅ¡aÅ¡ AT440Mla, ona ima visokih i za izvoz.A ako me put nanese u Novi Sad a da razlog nije kasnoveÄernja svirka, staviću zvuÄnicu u džep, za svaki sluÄaj.

Link to comment
Share on other sites

Probaćemo sve Å¡to možemo. Za poÄetak menjammo kablove ruÄka-amp, ima ÄinÄeve pa igra nije teÅ¡ka.

"Felix Scerri" veli da on za svoju Shure M97xE koristi 60-tak kΩ ulaznog otpora, za razliku od standardnih 47 kΩ i da se zvuÄnica tada "otvori".

(Više o tome ovde -> "From an 'Ugly Duckling to an Elegant Swan' - The Shure M97xE")

Verovatno se isti princip može primeniti i kod V-15 Type III.

Ako imaš mogućnosti menjanja ulaznog otpora, probaj prvo to, pa posle juri kablove...

Link to comment
Share on other sites

"Felix Scerri" veli da on za svoju Shure M97xE koristi 60-tak kΩ ulaznog otpora, za razliku od standardnih 47 kΩ i da se zvuÄnica tada "otvori".

(Više o tome ovde -> "From an 'Ugly Duckling to an Elegant Swan' - The Shure M97xE")

Verovatno se isti princip može primeniti i kod V-15 Type III.

Ako imaš mogućnosti menjanja ulaznog otpora, probaj prvo to, pa posle juri kablove...

Da se nadovežem: i ovo je lepa tema za igrarije Shure-owners-a :lovefacehttp://www.vinylengine.com/phpBB2/viewtopic.php?t=6674 Hej, ljudi su 4,5 godine raspravljali o tome u ovoj istoj temi!!!

... ja sam moj primerak petnaestice nabavio tako što prvobitni vlasnik nije bio raspoložen da se igra svakojakim opterećenjima kako "omaže", tako i "pikofaradaže".

Link to comment
Share on other sites

Slažem se Å¡to se tiÄe V-15 Type III zvuÄnice - teÅ¡ko da će se dogoditi neka drastiÄna promena zvuka.

Shure zvuÄnice koje imam (V-15 Type RS i M97xE), osim Å¡to su Å¡krte Å¡to se visokih tonova tiÄe, imaju i ne baÅ¡ prijatne duboke.

Jedina prednost im je fantastiÄan tracking, ali to mi predstavlja slabu utehu kada mi užitak remeti njihov "uÅ¡trojen" zvuk.

Nadam se da ćeš ti imati više volje i strpljenja da se navikneš.

Ja nisam imao...

..pa malo bi protivurecio ovom gore,imao sam par shurki,medj njima i V15/VMR,ili VST III na TD160S,samo na 3009/III,a ne kao ova @Kokoova 3009/IIIS koja je manje vise ista sa skupljom samo nema FD200 damper i jednu dodatnu mogucnost podesavanja balansiranja levo-desno knife edge-va kad se rucka odigne uz pomoc konca,isto tako i V15/IV na Grace 707/160S,ili M97Xe/Grace 707/TD126..nikad to nije sviralo,zatvoreno,tupo ili muljavo...vise se ljudi zale na agresivnost u prezens podrucju,ako je uskladjenje dobro uradjeno sa MM sekcijom,sto je od izuzetne vaznosti kod njih..bajke dalje ne bih da raspredam kako je sinovljeva 44-7 oterala u ocajanje neke vlasnike izuzeno skupih MC-a(Ortofon Jubilee,BTW)...

@Koko:kakav kabl je izvod sa rucke prema pretpojacalu?..originalni,koji se vidi po SME manual-u,ili je vec neki "audiofilski"?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...