Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Кад Ñмо већ код Ñерија ...

Да ли неко од приÑутних зна да Ñу у једној нашој Ñерији - ваљда на Пинку - у епизодним улогама играли Корато лампаши? Мене је моја жена звала да ми то јави, јер ниÑам био код куће да видим када Ñе приказивало, али ниÑам био при телевизору, тако да Ñам Ñамо чуо о томе. Чак Ñу Ñе и на одјавној шпици појавили!

Link to comment
Share on other sites

Кад Ñмо већ код Ñерија ...

Да ли неко од приÑутних зна да Ñу у једној нашој Ñерији - ваљда на Пинку - у епизодним улогама играли Корато лампаши? Мене је моја жена звала да ми то јави, јер ниÑам био код куће да видим када Ñе приказивало, али ниÑам био при телевизору, тако да Ñам Ñамо чуо о томе. Чак Ñу Ñе и на одјавној шпици појавили!

Kako god, Korato nece igrati ni sporednu ulogu kod reziserea Kokoa!

Link to comment
Share on other sites

Proveo sam celo popodne slušajući i poredeći kimber pbj sa wbt konektorima - kupljen od kolege radenka sa foruma - i audioquest copperhead koji je do sada bio interkonekt između marantza pm16 i nakamichija 505.

Nisam oÄekivao da će ih na blind testu biti nemoguće razlikovati. Kontao sam da ću sa kimberovim kablom dobiti, da će zvuk biti otvoreniji, analitiÄniji, možda malo tanji na basu (Å¡to za stirlinge neće biti problem), ali bistriji i i jedino sam se pribojavao da ne bude suviÅ¡e oÅ¡tar, Äak i siktav na visokim tonovima. NiÅ¡ta od svega toga. Na nekim kasetama (uglavnom onim snimljenim sa cedeova) je audioquest za dlaku prirodniji, na nekim (uglavnom onim snimljenim sa ploÄa) kimber za dlaku detaljniji. Za dlaku, tako da je praktiÄno sasvim svejedno Å¡ta ostavim. OdluÄio sam da ostavim kimber, novopridoÅ¡li je, pa je bezveze da ga odmah prosledim dalje. Ali da će kimber i audioquest raditi identiÄno, ne bih ni pomislio...

Link to comment
Share on other sites

Ko o Äemu, baba o uÅ¡tipcima... :thumbsup2 Premazao sam zvuÄnike i ovim uljem za restauraciju nameÅ¡taja:

i posle par sati mogu reći da su rezultati bolji nego sa voskom. Na boÄici inaÄe piÅ¡e da 'neguje drvo i vraća mu prvobitni sjaj. Prekriva oÅ¡tećenja na starom i vraća proizvodnu boju izbledelom nameÅ¡taju'. Zbog ovoga sam ga i kupio. Izgleda da radi radnju...

post-2463-128511039879_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Proveo sam celo popodne slušajući i poredeći kimber pbj sa wbt konektorima - kupljen od kolege radenka sa foruma - i audioquest copperhead koji je do sada bio interkonekt između marantza pm16 i nakamichija 505.

Nisam oÄekivao da će ih na blind testu biti nemoguće razlikovati. Kontao sam da ću sa kimberovim kablom dobiti, da će zvuk biti otvoreniji, analitiÄniji, možda malo tanji na basu (Å¡to za stirlinge neće biti problem), ali bistriji i i jedino sam se pribojavao da ne bude suviÅ¡e oÅ¡tar, Äak i siktav na visokim tonovima. NiÅ¡ta od svega toga. Na nekim kasetama (uglavnom onim snimljenim sa cedeova) je audioquest za dlaku prirodniji, na nekim (uglavnom onim snimljenim sa ploÄa) kimber za dlaku detaljniji. Za dlaku, tako da je praktiÄno sasvim svejedno Å¡ta ostavim. OdluÄio sam da ostavim kimber, novopridoÅ¡li je, pa je bezveze da ga odmah prosledim dalje. Ali da će kimber i audioquest raditi identiÄno, ne bih ni pomislio...

Dakle, ako uzmemo u obzir sipi-jevo izlaganje, Vaš system je pravilno impedance-no usaglašen...
Link to comment
Share on other sites

:thumbsup2 Sjajna stvar, isprobano puno puta.

Pa Å¡to mi ne reÄe ranije, da ne gubim vreme sa voskom? :thumbsup2

Ipak, saÄekaću dan-dva za konaÄan sud o ovom sredstvu. I vosak je bio ok, mada istini za volju iako kabineti jesu 'sinuli' nikad nije uspeo da ovako ujednaÄi boju po celoj povrÅ¡ini. Posebno tamo gde boja jeste izbledela.

Dakle, ako uzmemo u obzir sipi-jevo izlaganje, Vaš system je pravilno impedance-no usaglašen...

Milina! Imam tek neku maglovitu predstavu o tome Å¡ta je impedansa, ali lepo zvuÄi - VaÅ¡ sistem je pravilno impedansno usaglaÅ¡en.... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ko o Äemu, baba o uÅ¡tipcima... :thumbsup2 Premazao sam zvuÄnike i ovim uljem za restauraciju nameÅ¡taja:

[attachment=0]pronto_oil.JPG[/attachment]

i posle par sati mogu reći da su rezultati bolji nego sa voskom. Na boÄici inaÄe piÅ¡e da 'neguje drvo i vraća mu prvobitni sjaj. Prekriva oÅ¡tećenja na starom i vraća proizvodnu boju izbledelom nameÅ¡taju'. Zbog ovoga sam ga i kupio. Izgleda da radi radnju...

:thumbsup2 Sjajna stvar, isprobano puno puta.

Krenuo sam da mažem Thorensa pre desetak dana, oprezno - ispod tanjira, pa mi bilo sumnjivo - kao da je poÄeo da beli/bledi i dig'o ruke.

Da nastavim :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Krenuo sam da mažem Thorensa pre desetak dana, oprezno - ispod tanjira, pa mi bilo sumnjivo - kao da je poÄeo da beli/bledi i dig'o ruke.

Da nastavim :thumbsup2

ÄŒuj da se pojavio taj efekat i ja bih stao. Mada, Äudno da je poÄeo da bledi - moji su zvuÄnici dobili tamniju boju. Možda da probaÅ¡ tamnije ulje?

Link to comment
Share on other sites

...Neko mašinsko? :thumbsup2 (crni Thorens)

Na slici koju sam postavio je 'medio', to je bila dobra nijansa za orah. U dućanu je bio i takav 'scuro' iliti tamni. Možda je taj za crni nameštaj (ili crni thorens :thumbsup2 ), a možda postoji i 'nero' za te stvari...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo male promene u sistemu B: Na Thorensa TD 145 doÅ¡la je ruÄka TP-16

Å¡to bi trebalo da znaÄajno proÅ¡iri dijapazon odgovarajućih glava. Kao prva (u nadam se nizu) stigla je Grado FT+

Btw, hedšel je toliko ružan da postaje lep 8)

A zvuk? Ogroman bas, neverovatni visoki, obilje detalja, uz jednu milozvuÄnu analognu boju, pretpostavljam karakteristiÄnu za Grado, nisam imao prethodnih iskustava sa ovom firmom. TroÄlana komisija se složila da svira bolje od mikroseikija u sistemu A. ZaÅ¡to je to tako ne znamo, ali verujemo vlastitim uÅ¡ima...

post-2463-128511076401_thumb.jpg

post-2463-128511076513_thumb.jpg

post-2463-128511076532_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da li si pomislio da Grado-u ne lezi rucka koja je na MS-u ?

Moj Grado sam probao na 2 MS gramofona sa originalnim ruckama , mojem sa CF 1 i drugarovom ma505 ruckom (onom cuvenom) . Na mom gramofonu sam i sumnjao da kombinacija i nije najbolja i ocekivao sam da ce na 505 bolje svirati. Nije , sta vise Stanton (681 ako se dobro secam ) u ko zna kakvom stanju je jednostavno svirao za klasu bolje nego sto je to radio sa duplo skupljim Grado elementom. Iznenadjenje tek sledi , silom prilika jer mi je trebao neki gramofon da premostim trenutni nedostatak kvalitetne ponude MS vrtilica na internetu me je doveo do Kenwood-a sa fabrickom ruckom . Namontirao sam Grado i zaprepastio razlikom u zvuku - sve je bilo za 2 klase bolje. Ne mislim da je kendza ista bolji ili losiji od pomenutih MS-a ali mi se cini da je kobinacija sa Grado daleko bolja.

Link to comment
Share on other sites

Da li si pomislio da Grado-u ne lezi rucka koja je na MS-u ?...

Hm, kad proÄitam vlastiti post svarno ispada da sam rekao da grado svira bolje na torensu nego na ms-u. Ne, htedoh da kažem da ovako skockan torens zvuÄi bolje od onako skockanog mikroseikija. ÄŒime sam želeo da uputim velik kompliment majstoru. Grado nisam ni probao na sme ruÄici...

Do nedavno sam mislio da glava utiÄe na zvuk sa viÅ¡e od 90% dok su ostale stvari nijanse koje sve skupa dobacuju do preostalih 10 procenata. Ali ne samo da nisam bio u pravu u ukupnom udelu, već postoji i jedan sklad svih tih komponenti koji se mora ispoÅ¡tovati. Postoji i miÅ¡ljenje da je sklad ruÄke i glave Äista matematika, meÄ‘utim, to se pokazalo netaÄnim upravo u sluÄaju mikroseikija i sme ruÄke na koju je ortofon 530 trebalo savrÅ¡eno da pasuje ali iz nekog razloga nije. Radio je korektno ali dosta slabije od dosta jeftinijeg adc-a. Tu je zapravo najvažnije iskustvo koje se stiÄe godinama i koje je dragoceno, kao Å¡to se vidi i iz tvog posta. Naravno, dok se ne Äuje niÅ¡ta se ne zna, ali se bar zna u kom pravcu da se traži.

I u ovom sluÄaju isprobano je viÅ¡e glava, izmeÄ‘u ostalih i jedan adc, pa ortofon, pa kliraudio, ali je grado ispao najmuzikalniji...

Link to comment
Share on other sites

Dakle, ako uzmemo u obzir sipi-jevo izlaganje, Vaš system je pravilno impedance-no usaglašen...

Ipak nije :listen

Kupih Audioquest King Cobra kabel od kolege Paje. Sa idejom da ga stavim u sistem C. MeÄ‘utim, kad je već bio pri ruci, prvo sam ga isprobao na ovom mestu, da potvrdi ovaj zakljuÄak. Ali niÅ¡ta od toga - King Cobra je znaÄajno bolji od PBJ kabla. Å iri, otvoreniji, detaljniji, bez ikakvih gubitaka u nižem spektru. I Å¡ta ću, ostavim ga. Audioquest. :) PBJ je taj koji ide u sistem C.

Pravi test ipak je bio sa zvuÄniÄkim kablovima. KonaÄno skupih novce da doplatim za Oehlbach Fusion. Ne da sam neÅ¡to nezadovoljan AirBlue4 žicom, naprotiv, ali AirBlue je plav, i ima vrlo nizak WAF :) Pa rekoh, ajde da probamo da svi budemo na dobitku, ja da dobijem bolju žicu a najbolja žena na svetu bužir po ukusu. No, posle sat vremena probanja i poreÄ‘enja ispostavilo se da iz nekog razloga kod mene Air Blue4 svira bolje. Zapravo, Fusion je objektivno i u celini gledano verovatno bolji izbor. Za nijansu Å¡iri, za nijansu detaljniji, ujednaÄeniji, posebno na audiofilskim snimcima, ali i oÅ¡triji, bez topline i bez onog udarca na hard-rok glazbi koju ima AirBlue4. Ili, ukratko, kako reÄe ćerka - odluÄi se Å¡ta hoćeÅ¡ u životu. A izbor ti je jednostavan, ili ćeÅ¡ imati bas ili ćeÅ¡ baciti pare :)

OdluÄio sam da zadržim bas. Pare sigurne ne bi bile baÄene, ali pogodila je poentu - sve zavisi Å¡ta želim od sistema. Mislim da želim ovo...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

UmaranÄeni sistem C se sada i potpuno pokimberisao. Pored kimber interkonekata, umesto olbah silver+nauk kombinacije metnuo sam kimber 4VS i - dobio svega pomalo. I glasnije je, i masnije, i sa viÅ¡e detalja i bolje definisanim visokim a pri tom nisam izgubio boju i karakter zvuka. Kanda marancu paÅ¡e kimber...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Jegore, razreši li misteriju zvanu "This Was"?...

ne :D

Da bih to reÅ¡io neophodno mi je originalno izdanje. Pa sam za sada ostavio ploÄu koja se po nalepnici u sredini slaže sa izdanjima Aqualunga i Stand Up-a koje već imam. Ali nije ni ona druga daleko - sluÅ¡aću je na sistemu C u ofisu :D

Link to comment
Share on other sites

ne :D

Da bih to reÅ¡io neophodno mi je originalno izdanje. Pa sam za sada ostavio ploÄu koja se po nalepnici u sredini slaže sa izdanjima Aqualunga i Stand Up-a koje već imam. Ali nije ni ona druga daleko - sluÅ¡aću je na sistemu C u ofisu :D

sta je pitanje?..nisam mozda generacijski najkompetentniji,al se dobro secam Island slikovitih kataloga koji mi je dobar drugar donosio negde '72/'73 iz GB-a u koje sam belenuo ko tele u sarena vrata sa slikama Tull,Ten Years AfterT,Traffic-a,Crimson omota ko tele u sarena vrata :D ,svi su vec tada bili "palma" etikete,negde '74/'75 smo narucivali za drugara tadasnju kompletnu diskografiju Tull-a od Tendy's-a,svi su dosli (tada zadnji Passion Play) na Chrysalis "green"-u..oridji je na pink Islands..cenu bolje tog ne pitaj danas :D:D

This Was imam na nekom svapskom izdanju,svira do j&ja...(leptir,plavo/bela etiketa)

:D

Link to comment
Share on other sites

I moj ćale je, sedamdeset i neke, naruÄio kompletnu diskografiju Tull-a.JoÅ¡ uvek imam Passion play (moja prva ploÄa :D ).Zelena Chrysalis etiketa, omot sa knjižicom unutra na kojoj piÅ¡e Printed in USA; ploÄe su donesene iz NemaÄke.Kol'ko se ćale seća (Å¡to nije mnogo), i ostale su bile takve.

This Was imam na nekom svapskom izdanju,svira do j&ja...(leptir,plavo/bela etiketa)

ÄŒini mi se da sam imao to izdanje, odliÄan zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...