Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Hvala Jazz!!

Nije ova sprava kao tvoja, ali ne može se poreći odreÄ‘ena sliÄnost... :lol:

Da ti pravo kažem mrzi me da se cimam sa 20 kg teÅ¡kim spravama tamo i ovamo, a i priliÄno sam siguran da ovom risiveru sa njegovih 45w viÅ¡e leže male kutije. Crvić mi je viÅ¡e nego poznat, mi smo stari prijatelji :D Ipak, pre nego Å¡to daÅ¡ cirka 900e za zvuÄnike, imaj u vidu da je njima reflex (i to dva) pozadi, i da im treba prostora za svirku. LiÄno mislim (pri Äemu naravno mogu biti i u krivu) da su zvuÄnici koje imaÅ¡ idealni na toj poziciji. Da ne pominjem slaganje sa risiverom...

Razumem te. Moj ima 26 kg i psihicki se spremam da ga nosim Velji na re-cap :D . Gotovo sam siguran da mu je pojacavacki deo isti kao kod mog (deklarisan na 45w), sa tim sto kod mog u stereo modu upari po dva bloka za jedan kanal i onda je deklarisan na 100w. Ja sam ga nosio na testiranje gde je nagurao 180w, no Marantz je poznat po tome.... Kada ga je ganjao u single modu (quadro u mom slucaju), moj otac je gurao AR-6 kutije - tako da verujem da si u pravu da mu leze manji zvucnici...

I vidim da ti je danas srecan dan, pa da ti pozelim i sve najbolje! :beer:lol::order:wave2:D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ziv bio Koko care :thumbsup2 .Srecan rodjendan i sve najbolje doslednom Marantz-ofilu :order:bacanje .Zelim ti jedan Marantz 2500/2600 risiver da nabavis ove godine :wave2:wave2 .

Misliš ovo:

Neka ti se ova želja ispuni!!!

Ali, ni protiv ovog ne bih imao niÅ¡ta protiv, dapaÄe:

Ove bih s ponosom metnuo u sistem A....

post-2463-128510759955_thumb.jpg

post-2463-128510759976_thumb.jpg

post-2463-128510759991_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo, konaÄno su tu i risiver i dek:

I malo bliže:

Ne izgleda li lepo... :lol:

Ali sto muka sam video s ovim risiverom! Na prvu loptu izgledalo je da mu niÅ¡ta ne fali, meÄ‘utim, već sutra je krenulo gubljenje i vraćanje kanala, krÄanje, i sve ono Å¡to na repertoaru ima sprava starija od trideset leta... NoÅ¡enje mrcine od 17 kila uz i niz stepenice do Äetvrtog sprata nije ono Å¡to bih nazvao zabavom ali morao je u servis. Pa onda Äekanje nedelju dana... I tek Å¡to sam ga doneo, povezao, i probrljao po skali da vidim kako funkcioniÅ¡e antena, puÄe sajlica! Nije neki kvar, ali Å¡ta da metnem, kanapÄe...? I opet cimaj, tegli, nosi, vozi, te kukaj u servisu... A tek kako su se tamo obradovali Å¡to me opet vide :eek . Dobra strana svega toga je to Å¡to su ga otvorili odmah i radili na njemu dva dana, reÅ¡eni da me ne vide opet skoro, bar ne s njim. Å ta su mu sve radili ni ne znam, ali vidim da su mu sve lampice osvežene i da blista kao novogodiÅ¡nja jelka :wave2 Videćemo kako će se stvari dalje razvijati...

Dek... Tražio sam neki malo drugaÄiji model, ovakav već imam u sistemu C, ali ponuda je priliÄno slaba. Na ovaj sam sluÄajno naleteo u Kanjiži. Sve radi, ali dosta slabo, glava je pretpostavljam u loÅ¡em stanju jerbo je zvuk mutan kao Dunav. Posle head cleaner trake i malo vate natopljene alkoholom stvar se znatno popravila, ali joÅ¡ uvek je daleko od podnoÅ¡ljivog. Kad mi dojadi, možda ću ga i nositi nekom ko se u to razume, ali za sada mi je dovoljno to Å¡to me lampice skale uveseljavaju :lol: Možda u meÄ‘uvremenu naiÄ‘e i neÅ¡to bolje, mada će to teÅ¡ko ići. Generalan problem sa ovakvim dekovima je cena - tu se prodaje iskljuÄivo izgled. Ona Zokijeva aiwa koju sam prodao za 40 ili 50e, ni ne sećam se viÅ¡e je za ovakav (i to ispravan) dek avion, i to avion u briÅ¡ućem letu. A za ovakve i sliÄne Å¡klopocije vlasnici i preprodavci traže 60 do 80e. Ok, volim ja kako izgleda vintage marantz, ali nisam (baÅ¡) kompletan idiot...

ÄŒovek iz Kanjiže, inaÄe, ima i risiver 2270 oko kojeg je prvenstveno i bilo priÄe. MeÄ‘utim, traži za njega 300e, Å¡to je smatram preterano. Tvrdi da je u savrÅ¡enom stanju i sve, ali siguran sam da je i tu potrebna jedna generalka kao i ovom mom. Možda, kad i ako prodam neÅ¡to od ovog Å¡to imam na oglasima i ako on malo spusti cenu, uzmem i taj njegov, Äisto da vidim razliku izmeÄ‘u 45 i 70W na malim tanojima. Predmnijevam da njima viÅ¡e prija ovo, sa 70W mogu lepo poterati i neke florstendere, ali ipak bih da probam...

I tako, eto, sada izgleda sistem B.

post-2463-128510772459_thumb.jpg

post-2463-128510772473_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Koko,nabavio si jako lep dek.Imao sam jedan isti pre par godina,ali skroz urnisan iznutra(neko se malo igrao).Posle zamene motora,kompletnog Äišćenja i Å¡telovanja snimanja i reprodukcije,za divno Äudo je jako lepo prosvirao,ali i snimao.Da je prelep za oko,jeste,i isplati se da se dotera u ispravno stanje... :lol::D:D

Pozdrav,Miroslav :D

Link to comment
Share on other sites

Ovde kod nas u severnim krajevima Marantz je dosta cenjen i tražen . Pre koji dan su mi nudili 2238 u tzv fabriÄkom stanju za 250 eur i dok sam stigao da pogledam , već trojica yainteresovanih , i jedan već dao kaparu . Moram priznati , stvarno lep primerak direktno iz NemaÄke ,ali po meni preskup. :D

Za velikog kolekcionara Marantza : posedujem recevier mr250 koji će na pritisak žene u skorijoj budućnosti ići na oglase . Ako Vas interesuje imate prednost! :lol:

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Mišljenja sam da tu cijenu neće dosegnuti na Sofort Kaufen premda će ljudi licitirati.

Tko ga kupi bit će za..ban.

Tako je precijenjen jer "navodno" nikada nije izvadjen iz kutije.

Moguće, što ne.

Hajde da svi zajeno pokupujemo Å¡to se ima od Cambridge Audio i NADa npr (640-tke, 740, 840 ili 355 i tako dalje, poÅ¡to od Marantza viÅ¡e niÅ¡ta, glede kvalitete novih pojaÄala ne treba kupovati) pa da kroz 15-tak godina probamo s prodajom. Da li će biti zarade, Å¡to mislite?

Link to comment
Share on other sites

Ta mašina stvarno dobro izgleda samo je cijena previsoka za jednu nulu :oops:

Teško da će ijedan od današnjih uređaja doći u poziciju da konkurira uređaja od prije 20-30 godina jer tada su se radili beskompromisno inženjerski a danas vođeni uštedama i marketinški :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Ta mašina stvarno dobro izgleda samo je cijena previsoka za jednu nulu :cheers

Baš tako - :wave2

Da se citiram - volim zvuk (a i look) vintage marantza, ali nisam kompletan idiot. Tu bih bebicu naravno voleo da imam, ali da kojim sluÄajem moram da 10.000 evrića potroÅ¡im na audio opremu (da ne meÅ¡amo putniÄke i sportske automobile u hi-fi), ne bi ih baÅ¡ ovako utucao. Za tu sumu može da se sastavi linija koja straÅ¡no liÄi na liniju koju smo najbolje ocenili na Hi-Files showu - air tight AM-201 + cec TL 51 XR + ProAc D28 (tamo je istina bio D80) i sa ostatkom od 1.000e za kablove. Ili, kad sam već na one hi-fi strani, Supernait + CD 5x + Harbeth monitor 30 sa ostatkom od 2.000e za kabliće. Ili...

Uglavnom, sumanuta cifra.

Link to comment
Share on other sites

:D

Veruj mi: Neat. :cheers Za ono sto ti slusas... :wave2

Ma svejedno. Ovo je recimo bio njihov sistem na hi-files showu i uz ovakve ili onakve zamerke ne može se poreći da se radi o zaista sjajnom sistemu (neko ko se u to razume mogao bi ga nazvati i high end). Poenta je da kolikogod ovaj risiver 2600 dobro zvuÄao (a meni recimo i lepo izgledao), bio nekakav fetiÅ¡ i Å¡ta ti ja znam, sumanuto je za njega tražiti sumu koja prevazilazi vrednost ovakvog jednog sistema.

Mada, ima tu rezona. Ovakvom sumom se generiÅ¡e ekskluziva. A naravno, ljudima kojima 10.000e nije nikakva suma to je najvažnije, radilo se o risiveru, kolima, poÅ¡tanskoj marki ili cipelama kojima su gaÄ‘ali BuÅ¡a. Tako da je sasvim moguće da na kraju i dobiju tu kintu... Sad, dal' je taj risiver stvarno 'nov' ili ga je neko znalaÄki uÅ¡minkao, nije ni toliko bitno. Majstorija kuću gradi :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...