Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Na soniju sam uporeÄ‘ivao, zvuk je priliÄno tanji na varijabilnom izlazu. Zato na rotelu imam samo jedan izlaz - i to fiksni, Å¡to znaÄi da su kvalitet pretpostavili komforu.

ne sumnjam za razlike u zvuku kod sony-ja..o tome se dosta pricalo jos onomad da i kod najjacih modela ima razlike u zvuku izmedju fiksnog i varijabilnog izlaza..Koko-u ostaje ili da prepravi 6000OSELE da bi imao fiksni izlaz na njemu,ili da ga koristi sa varijabilnim :D

:D

Link to comment
Share on other sites

sjajno izgledaju i A i B i C. Svaka cast za istrajnost i strast u hobiju. Sto rece neko(mislim Ljuba) zelim ti da slozis sva slova abecede.

:D

Hvala! :D

Abecedu neću dalje razvijati, tri slova su i previÅ¡e :D Bilo bi dobro kad bih uspeo da se malo obuzdam, prikupim novce i pazarim bolje zvuÄnike u sistemu A. Dobro zvuÄi i ovako, ali prostorija je dovoljno velika za neÅ¡to veće, jaÄe, hopefully milozvuÄnije, a zaÅ¡to ne i - lepÅ¡e (mada su Å¡to se estetike tiÄe MA preterani). Pri tom, RS6 sam pazario dok sam joÅ¡ imao staro pojaÄalo, pm16 može da tera i daleko zahtevnije zvuÄnike.

Link to comment
Share on other sites

skupljaj skupljaj :D treba preskociti taj jaz koji postoji izmedju RS6 i njemu slicnih pa do boljih floorstandera.......i ja se premisljam da li da odem i pogledam onaj D870 iz oglasa mada kad logicki razmislim potpuno je izlisno. Ali, u nasem sportu logika je davnih dana podigla belu zastavicu..... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Osveženi sistem B:

I sa blicOm:

Razlozi za 'osvežavanje' su uglavnom navedeni u oglasu za kefove, ili da citiram Davida, "...u nasem sportu logika je davnih dana podigla belu zastavicu..." :D

Ili - pobegli su mi tannoyi za sistem A, pa sam uzeo jedne za sistem B. :order

InaÄe, evo kako izgleda taj kutak devojaÄke sobice:

VaÅ¡oj pažnji (pored Eddyjevih figurica) preporuÄam plavi vinil u gornjem levom uglu. To je wish you were here koji je inaÄe u mint stanju:

Ali poÅ¡to ih imam već par komada u raznim varijantama koji me uveseljavaju dok ih sluÅ¡am, ovaj primerak može da nas uveseljava dok ga gledamo. Sa tim se inaÄe slaže i dotiÄni metalac (metalka), kojoj su Floydi, a osobito ova ploÄa draži otkad su Queensryche obradili welcome to the machine...

post-2463-128510677306_thumb.jpg

post-2463-128510677363_thumb.jpg

post-2463-128510677379_thumb.jpg

post-2463-128510677423_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ili - pobegli su mi tannoyi za sistem A, pa sam uzeo jedne za sistem B.

:D:order ..to je mali M1 ako se ne varam..imam(imamo :D )takav jedan par u "decjoj sobi" samo je nas crni..vrlo zahvalan mali zvucnik,razlika do R1 samo sto je taj furniran i u jednom kondenzatoru u skrretnici...

Dobro ti izgleda gramofon sa tim plavim LP-om :D ,ja trenutno vrtim Nina Simone"Little girl blue",crveni vinil,plava etiketa,"girl blue " u naslovu,crna 126-ca +hromirani Grace,kombinacija boje da bi se svaki dizajner isekao ziletom :D +zelena flasa Heineken-a

enjoy it!!!

Link to comment
Share on other sites

Hvala ljudi jos jednom svima :lol:

Pajo, mogao bi nas pocastiti i jednom fotkom tvog ugodjaja...

750 i tannoy se druze kao i svaki marantz i tannoy - u 'sinergiji' :wink: Salim se, lepo rade. Nista posebno, skroman sistemcic, skromnog zvuka, skromnih mogucnosti, ali vrlo vrlo prijatan. Mislio sam nesto, mozda su ti moji kefovi ustvari neusvirani, oni sve skupa nisu radili 50 sati pa otud potice prednost tannoya, ali sad sta je - tu je. Odluka je doneta, nek ih usvirava neko drugi.

Ekvilajzeri (nisu odvojeni po kanalima svi vaze za oba) su slucajno ostali tako, jos kad sam experimentisao sa kefovima gde mi je bilo previse basa. No, posto je ukljucen 'eq defeat' (pretodnik 'source direct'-a slutim) onda je svejedno gde stoje. Ali evo vec sam ih izravnao - estetike radi :screwy

Link to comment
Share on other sites

A i brinem da se pm750 ne pokaže boljim...

kao Å¡to se novkabel pokazao boljim od kimbera. Na tom sistemu marantz i tannoy povezani su kimberovim 4pr kablom. Kako imam viÅ¡ak novkabelovog crveno crnog kabla od 4mm, baÅ¡ me je zanimalo da utvrdim razliku. Probao sam jedno dva sata razne muzike, rezultat bi mogao da ide i u 'gluvu sobu' ali da ne dužim ovde, meni se viÅ¡e dopao novkabel. I ja bih ga i ostavio. Ali... Sistem je zvaniÄno ćerkin. I iako se i ona složila da je novkabel prijatniji, kaže - ostavi ipak ovaj. Kvalitetniji je a i malo je otvoreniji. Ne smeta ti Å¡to ovako prÅ¡te Äinele, pitam je ja. JoÅ¡ su novi kaže ona, treba malo da se usviraju :screwy

Nije mi proÅ¡lo objaÅ¡njavanje da je bolje ono Å¡to ti se viÅ¡e sviÄ‘a. ProuÄila je zvaniÄni cenovnik i skontala da je kimber deset puta skuplji. A i 'kimber' joj lepÅ¡e zvuÄi od 'novkabel'.

Da parafraziram monti pajtonovce - tjera li to na razmišljanje?

Link to comment
Share on other sites

kao što se novkabel pokazao boljim od kimbera. Na tom sistemu marantz i tannoy povezani su kimberovim 4pr kablom. Kako imam višak novkabelovog crveno crnog kabla od 4mm, baš me je zanimalo da utvrdim razliku. Probao sam jedno dva sata razne muzike, rezultat bi mogao da ide i u 'gluvu sobu' ali da ne dužim ovde, meni se više dopao novkabel. I ja bih ga i ostavio. Ali... Sistem je zvanično ćerkin. I iako se i ona složila da je novkabel prijatniji, kaže - ostavi ipak ovaj. Kvalitetniji je a i malo je otvoreniji. Ne smeta ti što ovako pršte činele, pitam je ja. Još su novi kaže ona, treba malo da se usviraju :screwy

Nije mi prošlo objašnjavanje da je bolje ono što ti se više sviđa. Proučila je zvanični cenovnik i skontala da je kimber deset puta skuplji. A i 'kimber' joj lepše zvuči od 'novkabel'.

Da parafraziram monti pajtonovce - tjera li to na razmišljanje?

Napravio si cudoviste :lol:. Uzivaj! I budi ponosan sobom, a i njom :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Napravio si cudoviste

ćerka ti je... hi-fi freak.

Jeste. Lepše je kad to što si freak možeš da podeliš sa nekim bliskim... :screwy

Ali evo o Äemu razmiÅ¡ljam - generacijski gledano: Za mene su u njenim godinama marantz ili revox bili pojmovi. To si mogao da vidiÅ¡ u nekakvom izlogu, ili u retkim prilikama kad te neko ko to ima pozove da se diviÅ¡. Kimber? Pa, viÅ¡e urbana legenda nego parÄe žice. Tu i tamo se doduÅ¡e naÄ‘e neki DIY frik koji bi rekao da je to sve boranija, a mi smo mogli da verujemo ili da ne verujemo. I to smo bili skloniji da ne verujemo, kao 'kiselo grožđe', gde može biti kimber loÅ¡...

Tako da za mene, a sklon sam da verujem i dosta ljudi iz moje generacije, ima nekog fetiÅ¡izma u svemu tome. Da nije tako, zar bismo uopÅ¡te kupovali trideset godina matore sprave, kad su nam nove ustvari vrlo pristupaÄne? Ok, to smo mi. Ali otkud to ovoj generaciji? Oni danas mogu u po bela dana da uÄ‘u u dućan, kažu odseci mi dvaes deka kimbera, da im zapakuju i da nose kući. OÄekivalo bi se da im je svejedno Å¡ta na žici piÅ¡e (sve su im isto pristupaÄne) već da će tražiti ono Å¡to im najbolje zvuÄi. Da li je moguće da je simptom ove bolesti - zabluda 'skuplje je bolje', neizbežan i da brendu moramo odrobovati?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...