Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Zahvaljujući nesebiÄnosti i pomoći forumaÅ¡a Pooye (hvala joÅ¡ jednom!) sistem C se ponovio, po ko zna koji put za poslednjih nekoliko meseci, ali se u svakom sluÄaju radi o najlepÅ¡em komadu opreme koji je na najbolji mogući naÄin kompletirao liniju. Svrbi me da napiÅ¡em da je sistem zavrÅ¡en, i da je konaÄno na redu Å¡tednja za 'pravo' pojaÄalo u kućnom sistemu, ali - ko zna...

Uglavnom, evo poslednje verzije od jutros:

Evo najlepšeg dela :crno-na-belo :

I tuner i dek, zapravo mnogo bolje izgledaju u tami:

A možda su najlepše u potpunom mraku

post-2463-128510598296_thumb.jpg

post-2463-128510598312_thumb.jpg

post-2463-128510598339_thumb.jpg

post-2463-128510598376_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bilo je totalno ludo videti sve te ljude nakon 20-30 godina u totalno pozitivnoj atmosferi. Sviralo se , pivo je teklo ...

Koko sorry za off, ali nisam mogao izdrzati a da ne stavim neku fotku sa zurke koja je bila posvecena 30 godisnjici punka u Karlovcu.

Sonic, sta kazes, a?? :crno-na-belo:)

Link to comment
Share on other sites

Sta da kazem... sve ti pise u mom "sig-u". Legla bi mi ta svirka k`o budali samar. :):D:D

:crno-na-belo:D:D

bice jos svirke i zurke....preti da postane tradicija.....pa cemo videti

sto se mene tice, dodao bih stihove iz pesme mog prijatelja Gobca "Ja nikad nisam, ja nikad nisam, ja nikad nisam bio normalan"!!!!!!!!!! :D:D:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Selidba je konaÄno gotova! I evo kako sada izgleda sistem A:

Tu su

pojaÄalo Marantz PM16

gramofon Thorens td145mkII sa timijevom srebrnom interkonekcijom i zvuÄnicom Ortofon 530mkII

cd plejer Marantz SA7001, ic Oehlbach NF214 master set

dek Nakamichi cassete deck 1, ic Oehlbach NF1 master set

tuner Marantz ST4000, ic Oehlbach NF set ice blue

zvuÄnici Monitor Audio RS6, kablovi - za basove novkabelov nauk 4mm, za visoke Oehlbach silver 2.5mm

A evo i pogleda na novu policu sa ploÄama i cedejovima:

post-2463-128510618613_thumb.jpg

post-2463-128510618634_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Koko:lepa kolekcija,sto ne okrenes malo te LP po tim fiokama pola na jednu stranu,pola na drugu stranu,da malo rasteretis te LP koji su na "dnu",ovako ti se prljavstina iz inner sleev-a(bio najlonski,papirni ili neki specijalni) vecom silom pritiska na njih :thumbsup2 ..il ih uspravi "lezerno" dopunjavanjem,ostace ti trenutno mozda 1-2 sad nepopunjena..

Link to comment
Share on other sites

Kako ti se cini zvuk u poredjenju sa pre?

Ne bi' ja tu ništa dir'o... ;)

Nakon juÄeraÅ¡nje jednosatne niravane, najpre sam testirao ženu, a potom i ćerku: postavio sam ih u "sweet spot", zatvorio oÄi i pustio im dark side of the moon. Pitao sam ih - gde su zvuÄnici? Nisu umele da kažu. :thumbsup2

Planirao sam i da udarim finiÅ¡ olbahovim xxl interkonektima, kontam da ih i pojaÄalo i sacd plejer zaslužuju, ali nekako ne vidim svrhu kad sam i sa ovima prezadovoljan. Možda za koju nedelju ili mesec kad opet ne budem znao Å¡ta ću od sebe...

Link to comment
Share on other sites

@Koko:lepa kolekcija,sto ne okrenes malo te LP po tim fiokama pola na jednu stranu,pola na drugu stranu,da malo rasteretis te LP koji su na "dnu",ovako ti se prljavstina iz inner sleev-a(bio najlonski,papirni ili neki specijalni) vecom silom pritiska na njih :thumbsup2 ..

Hvala na sugestiji, prerasporediću ih! ;)

Link to comment
Share on other sites

Nisi pominjao onaj mali APC koji se nalazi iza sistema, a izgleda da ga niko ne primecuje.

Ja sam ga primetio. Imam 2 takva u kući. Sprava koÅ¡ta kao jedan audiofilski osiguraÄ a može da Å¡titi ceo proseÄan sistem. Pretpostavljam da je prejeftina da bi bila uopÅ¡te uzeta u razmatranje kao sprava primenjiva na hi-fi. :listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...