Jump to content


Ne radi mi jedan kanal


Gramofonac

Recommended Posts

Naime, imam Tosku gm6600 koju sam popravio, pisao sam vec jednom, imao sam problema sa preskakanjem, te je to reseno. E sada, na jednoj ili dve ploce od 100 imam samo jedan kanal. Da li je to problem do gramofona ili jednostavno do ploce, iako su ploce dobre, imaju pucketanja malo ali nista strasno. Ima li neko neku ideju sta bi to moglo biti? Hvala na odgovorima unapred!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Gramofonac said:

To mi je najlakse resenje, ali posto su mi bas drage, moram to nekako resiti... Mislim da nisu ostecene do te mere da ne radi jedan kanal.

Merodavan ti je test sa pločama za koje si siguran da su ispravne, probaj te dve ploče na nekom drugom gramofonu u nekom drugom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Gramofonac said:

... iako su ploce dobre, imaju pucketanja malo ali nista strasno.

A puckaju li i na tom "nemom" kanalu? Ako pucketaju, onda je neko zeznuo lacquier pri izradi stampera. Ne uobičajno, ali pogreši čovek 😂

Link to comment
Share on other sites

Imam gde da ih testiram, ali taj komsija trenutno ima zdravstvenih problema pa necu da ga ometam... Ne pucketaju, nema nikakvih desavanja na jednom zvucniku. Zamenim plocu, neka druga radi normalno. Sada se postavlja pitanje, da li je moguce da prethodnom vlasniku nije bila dobra igla, te je preorala jedan od kanala?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...