Jump to content


PC na hi fi


Mingus,Mingus

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

50 minuta ranije, Mingus,Mingus said:

Da li mogu sa ovim adapterom da povezem tv i pc

Mislim da ne može takva veza da funcioniše - prvo mislim da na PC-u nema 3,5mm optički konektor (ima ga na Mac miniju, recimo), drugo i na TV-u i na računaru to su izlazi.

Link to comment
Share on other sites

Teško te je i čitati , a kamo li utvrditi ŠTA TI JE PROBLEM, veruj mi!

Evo ovo:

Quote

Kad gledam fimove ton na tv a muzika ton na hifi.

Je samo tebi jasno šta se dešava.

"ton na tv" verovatno znači da zvuk iz zvučne kartice šalješ na TV preko nekog  ulaza za analogni audio,

Šta ti znači "muzika ton na hifi"  mislim da nikome, osim tebi, nije jasno. Možemo samo da pogađamo, ali od toga nema vajde.

Link to comment
Share on other sites

O boze koja gomila neznalica .
Uzmi razdelnik za 3.5mm ubodi ga u PC , uzmi dva 3.5mm kabla na obe strane , ubodi jedan u muziku drugi u TV , oba u u komp preko razdelnika . 

Gotova stvar . Sad moze oboje da ti radi u isto vreme . A mozes i da biras .

Postoje iste takve sprave sa prekidacima , al mislim da ti to ne treba .
Ako dobijas neki sum , uzmi WD kontakt sprej naprsci kontakte .

Proveri kineski razdelnik , ja bi licno napravio dubli kabal da znam da su veze dobre .
Ako imas neka zujanja , onda imas Ground loop problem .

Ima i za to resenje , uzmes Ground loop izolator , u obliku trafoa koji galvanski odvaja , negativna stvar , malo ubija visoke , al na TVu to neces cuti svejedno .

 

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Mingus,Mingus said:

Ne razumem kave veze ima tape out za zvuk pc

Iz PC-ja audio kabl ide u HiFi pretpojačlalo.

Ako dotično ima tape out izlaz, sa tog izlaza vodiš drugi audio kabl u TV.

Na tape out selektoru izabereš ulaz na koji si povezao PC, kako bi ga prosledio dalje ka TV-u.

 :)

Edit:

Sada vidim da tvoje pretpojačalo nema klasični tape out selektor, moraćeš u uputstvu da vidiš kako funkcioniše biranje izvora čiji signal želiš da proslediš na tape out.

 

Link to comment
Share on other sites

Треба и у програму плејеру одабрати звучни излаз, хдми или ксонар и сл. Проблем је што се покретач не сналази са компом а и већина који дају надри-одговоре. Дал се шалите да преко претпојачала шаље звук у тв...

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, gvlada said:

Треба и у програму плејеру одабрати звучни излаз, хдми или ксонар и сл. Проблем је што се покретач не сналази са компом а и већина који дају надри-одговоре. Дал се шалите да преко претпојачала шаље звук у тв...

 

Ne šalimo se, čovek je lepo napisao da ima Display Port na PC-ju i da koristi adapter DP na HDMI,

...što znači da u plejeru ili OS-u ne može da izabere HDMI kao izlaz za zvuk.
 

 

Čitajmo malo pažljivije, pa nećemo davati "nadri-odgovore" :):

23 sati ranije, Mingus,Mingus said:

Graficka je integrisanas i koristim DisplayPort i adapter hdmi i u tv imam hdmi.

23 sati ranije, Delija said:

Imas samo DP izlaz - nemas HDMI?

23 sati ranije, Mingus,Mingus said:

DP izlaz imam.

 

On 19. 4. 2023. at 20:04, Mingus,Mingus said:

Lenovo ThinkCentre M73 pc

https://support.lenovo.com/us/en/solutions/pd029621-detailed-specifications-for-thinkcentre-m73-tiny-form-factor

VGA DB-15, DisplayPort connector

 

Ja sam davno preko pojačala putem Tape out-a slao audio u TV.

Tape out je u mom slučaju bio samo pasivni preklopnik i pojačalo nije moralo da bude uključeno.

To mi je bilo elegantnije rešenje nego Y splitter.

Sa splitter-om bih imao dva 5m dugačka kabla od PC-a do TV-a, dok mi je u tape out varijanti trebao samo jedan dugačak i jedan kratak (pojačalo mi je bilo odmah uz TV).

 

...A najčešće sam gledao samo sliku na TV, a zvuk je išao preko pojačala i velikih zvučnika. :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zek said:

I zašto bi onda zvuk sa pojačala išao na TV?

Zato što sam ponekad, kasno noću, slušao tiše preko zvučnika sa TV-a.

A zavisi i od toga šta se gleda - ne mora sve vreme da bude uključeno pojačalo ako nema eksplozija da grme preko velikih zvučnika. :)

Link to comment
Share on other sites

Дисплејпорт има већи пропусни опсег од хдми и да до два хдми/дви уређаја било који пасивни дп у хдми ради посао без проблема. За трећи итд потребан је активни адаптер. Проблем настаје ако произвођач из неког себи знаног разлога није хтео да омогући оно што постоји у спецификацијама.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...