Jump to content


Streamer za Dynaudio Xeo6


MBanimir

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 sati ranije, MBanimir said:

Pokušao reset, povezao sa 2 različita računara, nakon toga sa raspberry pi-em i ne vredi... :)

Kontaktirao sam Dynaudio support a sutra ću pozvati distributera za Srbiju da vidim da li imaju još neki hub na stanju. Bio je 250 eura, ako bi dali popust možda bih uzeo još jedan, to bi mi dosta olakšalo izbor streamer-a.

Koji ti je output sampling rate i bit depth na računaru koji si povezao preko USB-a?

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, nkrgovic said:

 Ako je neispravan i u garanciji trebalo bi da imas pravo na zamenu. Cak i ako nije u garanciji - imas servis u vangarantnom roku.

 Takodje, da, apsolutno si u pravu DAC je fizicki u zvucnicima - ali taj Hub bi racunar trebalo da vidi kao DAC. Nema veze sto on dalje salje signal do fizickog integralca, sustina je da se PC USB ulaz prijavi kao USB Audio HID - tj. da racunar to vidi kao "prima digitalni audio signal". Samo postojanje DAC-a unutra nije neophodno za to - samo odgovarajuci softverski odgovor.

 Taj Hub je previdjen da se zakaci na PC, USB-om. Postoji USB Audio standard, koji je makad 16/44.1 i 16/48k . Ionako neces dobiti vise - a to mora da radi i bez drajvera. Zato i mislim da je najlakse da ga povezes na bilo koji racunar (da, tu mislim na R-Pi) i da mu saljes signal USB-om.

 Ako nece, naravno da mozes da probas , ja bi probao da pitam support za pomoc, ne verujem da si prvi koji hoce da koristi nesto ti R-Pi za streaming. Kazi im da hoces da povezes na USB izlaz i nek ti predloze softver. Sprzis ga na karticu sve jedno - tebi isti djavo. Glavna stvar je, zapravo, softver - ne hardver.

Mislim da je u osnovi plug&play koncept i računar odmah prepoznaje hub kao advanced audio module. Raspberry Pi takođe. Međutim, verovatno je hub zabagovao pa nema daljeg prenosa signala ka zvučnicima. Bilo bi najbolje da može iznova da mu se postavi software ili da nađem drugi hub sa ispravnim USB ulazom što bi mi dosta olakšalo izbor streamera. U slučaju da ne uspem ostaje mi optika ili koaksijalni ulaz koji nisam probao ali pretpostavljam da je ispravan. Za sada su mi opcije za streamer Ifi zen stream, Triangle aio c, Wiim pro ili mini, Cambridge audio mxn, za bluesound node 2 sam pročitao da postoji mogućnost da se zaključa tokom update-a pa mi je iz tog razloga rizičan. Raspberry Pi bih isto uz onaj digi hat za optiku mogao uzeti u obzir...

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, nkrgovic said:

 Bukvalno pise Bojan da nije streamer - imas review u HiFiles, procitaj ga.

:-o Sramota za Dynaudio da još nije napravio

16 minuta ranije, MBanimir said:

Na žalost Lan je samo za ukras...😃😃😃

:o  BZV

Onda NUC. Anydesk aplikacija i na mobilnom imaš izgled desktopa NUCa. Pa po volji strimuj sa lokala, NASa, Tidala,...

Ili neki Volumio(like) OS

Ene par komada sa optical out na KP. Doduše Celeron procesor. Ali radiće posao

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Iron man said:

:-o Sramota za Dynaudio da još nije napravio

:o  BZV

Onda NUC. Anydesk aplikacija i na mobilnom imaš izgled desktopa NUCa. Pa po volji strimuj sa lokala, NASa, Tidala,...

Ili neki Volumio(like) OS

Ene par komada sa optical out na KP. Doduše Celeron procesor. Ali radiće posao

Da li može neki link, koji bi bio najbolja opcija :)

 

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, nesone said:

Mileni, tu bi ifi stream radio kako treba, kako ti kazes.

 

1 sat ranije, somilenko said:

Verovatno je 48/24, promeni na 44.1/16 u podešavanjima i probaj još jednom.

Ovo mi je poslao Dynaudio support jutros. Moram ih pohvaliti za veoma brz odgovor i iskrenu želju da pomognu. Pokušaću za vikend kada mi zvučnici budu dostupni.

 

Try to find a WAV file sample from internet and try to play it. (you can find lots of samples on the net) . Spotify and youtube usually provide compressed audio  AAC

You must send files that are at CD quality minimum = 16 Bit - 44.1 khz otherwise the hub will not be able to transmit to the Xeo 6.

 

Best regards

Nicolas

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne, Ne

Ako se ide na radikalnije rešenje onda DSP pa na TDAA module. Aktivna skretnica

 

 

PS Da su moji zvučnici ja bih stavio Arylic Up2Stream mini modul u svaki od zvučnika, podesio da jedan radi L a drugi R kanal i audio signal prosledio na pojačala Xeoa

Ili , naprednije rešenje, Up2stream HD modul da bi podržao i HiRes muziku, Tidal Connect i AirPlay2 protokole.

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Iron man said:

Ne, Ne

Ako se ide na radikalnije rešenje onda DSP pa na TDAA module. Aktivna skretnica

 

 

PS Da su moji zvučnici ja bih stavio Arylic Up2Stream mini modul u svaki od zvučnika, podesio da jedan radi L a drugi R kanal i audio signal prosledio na pojačala Xeoa

Ili , naprednije rešenje, Up2stream HD modul da bi podržao i HiRes muziku, Tidal Connect i AirPlay2 protokole.

To sve zvučnici već imaju, i aktivnu skretnicu, i DSP, i prilagođenje za različite pozicije zvučnika u sobi, al' ti misliš da umeš bolje od fabrike i ubeđuješ čoveka da raskupusa fabričke uređaje koje sutra više nikome neće moći da proda, e baš svašta čovek ovde može da pročita...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...