Jump to content


Problem sa lambda sondom na Opel Corsi C


HMrules

Recommended Posts

Znam da je ovo Hi Fi forum ali nadam se da neće smetati ova tema.
Već neko vreme mi se pali na check engine tablica na instrument tabli Opel Corse C, bio sam na dijagnostici i rekli su mi da je u pitanju lambda sonda koja se nalazi do katalizatora, naravno ja ne primećujem kada se upali check engine lampica da to nešto utiče na rad auta pošto on ide normalno, check engine grešku resetujem tako što skinem klemu sa akumulatora nekih 10-15 minuta i kada vratim klemu i upalim auto nema check engine lampice.
Ono što sam primetio je da se check engine lampica pali obično kada je vlažno vreme ili kada dugo vozim sporo za nekim ko je ispred mene pri manjim obrtajima.
Interesuje me da li se isplati kupovati novu lambda sondu pošto je nova oko 7000 din. u Delmaxu ili nabaviti neku polovnu?
Pitam zato što smatram da je mnogo dati 7000 din. za tako nešto a imam i prioritetnijih stvari koje bih trebao srediti na kolima.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ne znam, uglavnom dnevno prelazim do 45 km, vikendom slabije vozim, rezervoar napunim do kraja i posle nekih 10 dana mi ostane 1/4 goriva u rezervoaru, to je neki prosek, navodno Corsa C 1.2 16V bi trebalo da troši oko 6L benzina na 100 km.

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ja bi menjao sa novom, kada se uzmu u obzir i ruke majstora, ne verujem da je to neka velika razlika u odnosu na polovnu a nova je nova...
To bi mi drugar zamenio tako da ruke ne bih plaćao u tom slučaju, što se tiče same sonde ima tipska zajedno sa kablićem i ima univerzalna koja je jeftinija ali mora da se leme žice od kablića a kablić bih skinuo sa stare sonde međutim ne znam da li je kablić ok na staroj sondi.

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Које је годиште (2000-2006) и колико је тачно прешла?
2002 godište, zvanično 200 i nešto hiljada, nezvanično verovatno duplo više jer i sami znamo da svi preprodavci vraćaju kilometražu.

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2002 godište, zvanično 200 i nešto hiljada, nezvanično verovatno duplo više jer i sami znamo da svi preprodavci vraćaju kilometražu.

Онда нова, мада ако имаш могућности тури половну па пробај издржаће бар 2К км.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока


Link to comment
Share on other sites

Postoje 2 strujna kola na lambda sondi,jedno je za samu sondu,a drugo je grejac sonde.Ako ti je crkao grejac to ne utice na sam rad sonde jer on sluzi da je zagreje u prvih par minuta rada motora kako bi mogla da radi i na hladnom motoru,a ako je crkla sama sonda osetices po potrosnji.Dijagnostika bi trebala da napise koje kolo od ta 2 ne radi,a mozes i sam da proveris omsku vrednost grejaca tako sto ces izmeriti 2 zice iste boje,obicno budu 2 bele.Slobodno kupi polovnu sondu ako je velika razlika u ceni.Za skidanje-pomozi boze,a mozda i sidje iz prve-nema pravila.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, bratsaja said:

Za skidanje-pomozi boze,a mozda i sidje iz prve-nema pravila.

Вала баш, обично толико запекне да предходно мора да се греје да би могда да се одврне!

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Iron man said:

Poitrošnja skoči 50%

Oseća se miris goriva , naročito kad se zaustaviš i izadješ iz kola.

Obavezno zameni

Novom originalnom

Jok. Ta je kontrolna - na izlazu. Nece praviti takav problem. Moze (i hoce) samo blago da poveca potrosnju.

 

Ali si jednu bitnu stvar rekao - cena koju su mu dali je 99% za zamensku. To tesko da je originalna OEM sonda. Univerzalne / zamenske sonde nisu dobra prica.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Delija said:

 Ta je kontrolna - na izlazu. 

Колико се Ја разумем дотични мотор је класе Еуро3 те има само једну О2 сонду, што би ми Срби казали Ламбда сонда.

Link to comment
Share on other sites

Proveri na polovnoj  omsku vrednost grejaca i proveri napon na druge 2 zice,ako se sa promenom gasa menja izmedju 0.2-0.9 volti vozi i uzivaj.
Ма џабе, човек се не разуме у те ствари око петљања....

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...