Jump to content


HISENSE H40A5100F


Mingus,Mingus

Recommended Posts

1 sat ranije, Mingus,Mingus said:

A sta bi to gledao na 4k i ovo je dovoljno,gleadam f1 i tenis i poneki fim na usb ili na tv.

4K ti ne treba na velicini od 40", ali je sustina u tome da su HD televizori danas diskutabilnog kvaliteta - i ekran i kvalitet procesiranja su losi.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Willi Studer said:

Ja imam 4K ekran dijagonale 40" i razlika između HD i UHD je dovoljno vidljiva da nema mesta nikakvoj dilemi.

Jeste ako gledas sa max metar i po razdaljine. Ili si supermen. Ili spajdermen 🙃

Gledam 77" OLED sa 3m razdaljine i kad je BluRay materijal u pitanju sa full bitrate-om moram da se ozbiljno izbuljim da vidim minimalnu razliku - postaje vidljiva tek kad zumiram tako da sklonim black bar - ali tada nije akcenat na rezoluciji ekrana, vec video materijala. madVR NGU (high) upscaler tu razliku svodi na marginalnu. Problem je sto je vecina 1080p materijala jace kompresovano - sa manjim bitrate-om. I tu madVR radi ozbiljan posao - ali je i dalje sustina u video materijalu, a ne samom ekranu. Na 65" OLED-u koji mu je prethodio (sad je u spavacoj sobi) nije se videla razlika - dok se ne pridje malo ekranu.

Ako poredis SportKlub 4K sa HD ili EuroSport 4K sa HD - totalno razlicit je izvorni signal. Nema smisla poredjenje.

Vecina 4K materijala na BluRay diskovima je upscale-ovano - nije uopste native 4K.

 

optimal-viewing-distance-television-grap

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam Hisense 55 za svetsko prvenstvo i bas sam zadovoljan.Imao sam pre njega sve moguce marke i u odnosu na cenu i garanciju Hisense je odlican.Preporucili su mi seriju 7 drugari koji rade sa televizorima kao najbolju opciju i nju sam uzeo.Ako si u mogucnosti da se ispruzis za HISENSE 43A7GQ Smart novije je generacije i smart 4K ultra HD.Na SBB-u imam paket koji ukljucuje i Tidal pa sam ga prikljucio (S/PIDF) na risiver i tako slusam muziku.Lepo se to cuje,sad se razmisljam i za neki DAC mozda bi bilo jos bolje.

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam Hisense 55 za svetsko prvenstvo i bas sam zadovoljan.Imao sam pre njega sve moguce marke i u odnosu na cenu i garanciju Hisense je odlican.Preporucili su mi seriju 7 drugari koji rade sa televizorima kao najbolju opciju i nju sam uzeo.Ako si u mogucnosti da se ispruzis za HISENSE 43A7GQ Smart novije je generacije i smart 4K ultra HD.Na SBB-u imam paket koji ukljucuje i Tidal pa sam ga prikljucio (S/PIDF) na risiver i tako slusam muziku.Lepo se to cuje,sad se razmisljam i za neki DAC mozda bi bilo jos bolje.
Ja imam Hisense 55A7GG, odlična slika, dobar upscaling.

Послато са 2201117SY помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...