Jump to content


DAC izmedju 200-300€?


Kibo

Recommended Posts

Kažu da novi Topping E30II dobro zvuči, ali nisam proveravao. Za maksimalni rezultat, potrebno je i eksterno napajanje tako da je cifra oko 300eur možda i više.

DacMagic ima starinski USB ulaz koliko znam. Znači pri kupovini starijih polovnih uređaja proveriti da li imaju XMOS čip na USB ulazu, ako nemaju ja bih to preskočio.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Kibo said:

Za pojacalo,treba da prima signal sa kompa(usb) i koaksijalni sa nekog transporta/cd plejera i opticki(mozda tv)

Možda Fiio K5Pro ima čak i line ulaz, pa može da služi kao preamp. Potenciometar mu je u analognom delu. Ima ga kod nas sa garancijom.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, zek said:

Možda Fiio K5Pro ima čak i line ulaz, pa može da služi kao preamp. Potenciometar mu je u analognom delu. Ima ga kod nas sa garancijom.

Da,taj Fiio ne deluje lose... razmatrao sam Topping E50 i Schiit Modi 3E. Da li neko ima iskustva sa njima?

Link to comment
Share on other sites

Пада ли на памет неком дак или добра звучна карта са појачалом за слушалице, са усб улазом бар 192/24, са спдиф излазом који пропушта 5.1 звук а евентуално и контрола јачине звука и јачине канала понаособ?

Ок, Асус У7 мк2 то све ради али нешто аудиофилскије.:)

Link to comment
Share on other sites

On 4.4.2023. at 20:15, Kibo said:

https://www.fiio.com/k5proess

A sta mislite za ovaj k5pro sa ess cipom? Cena malo ispod 200€

Ja imam k5 pro sa ess čipom, ali ja ga koristim samo sa slušalicama i Tidalom preko lap topa tako da mogu da dam mišljenje samo za taj segment. Zvuk je dobar, ali ništa spektakularno (možda je i do zahtevnijih 250ohm slušalica, ne znam, nisam slušala sa drugim). Bolji na Tidal HiFi Plus nego na običnom (sa Tidal HiFi Plus može da raspakuje do 96Khz). Nisam probala da li je bolji kad se pusti fajl sa hard diska CD kvaliteta. Radi mi posao za sad.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, petarjovic said:

https://m.kupujemprodajem.com/audio/d-a-konvertori/nuprime-dac-9-sniZeno/oglas/147771784#mhs0-1680762653990

Slušao sam ovaj kod Veska, odličan je, malo je preko traženog budžeta al pitaj ga, možda bi još malo spustio cenu.

Malo cu da istrazim o njemu,na prvi pogled deluje dobro,posebno sto ima integrisano napajanje i preamp funkciju.

Trenutno mi je na slusanju Arcam rDac,malo starija sprava ali sa dosta pozitivnih ocena. Ako je neko uporedio njega sa novijim uredjaima tipa Topping E50, Schiit Modi 3e,Fiio K5Pro ess i slicno moze neko misljenje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...