Jump to content


Akai AP-D30


shon3i

Recommended Posts

Pozdrav.

Nedavno sam primetio da gramofon zavijucka tu i tamo.. Proverom preko android aplikacije RPM Speed and Wow, dobih da je zavijanje 0.25 i jace, sto je daleko od deklarisanih 0.035. U svakom slucaju da iskljucim mogucnost da aplikacija ne meri dobro, probao sam na drugom gramofonu koji uredno pokazuje deklarisane vrednosti.

Kako znam da je gramofon nedavno podmazan, tj motor i lezajevi. krenuo sam na elektronski deo i sve je tu jasno. Jedini problem koji imam jeste da nemam osciloskop. Pa sam hteo da pitam za savet, isao sam po servisnom upustvu, i sve odradim kako je napisano, i podesim pot-ove VR3 i VR4 koriscenjem unimera, ali ne mogu VR5 jer onda tad je prikljucen motor koji jelte generise naizmenicnu struju i onda mi unimer poludi.. Trenutno ga drzim na centru, i vec sa time Wow i fluter su pali na 0.1 - 0.15, ali bi voleo da smanjim zavijanje na minimum. Moje pitanje je da li VR5 mogu da podesim korscenjem unimera i kako? Hvala.

 

image.thumb.png.2963c7beae3bcb89daae725296223d75.png

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, giZ_Mo said:

Електричну не монтажну!

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

u servisnom pdf-u koji sam skinuo nije bilo elektricne. Sad sam provalio da na vinylengine-u ima i pdf šema zasebno.

 

image.thumb.png.361784174c194f0a421d97388f622b0b.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, giZ_Mo said:

Шема све говори, како си мерио напоне на пиновима 1 и 2?

Unimerom na DC opsegu pina 1 i nasao sam negde masu. pustim gramofon u pogon, i krene ocitavanje ali brojevi krenu da skakucu neatikulisano, tako da nista ne mogu da izmerim. Dok sam podesavao VR3 i VR4 tu je motor iskljucen i tu sam uspeo da izmerim kako je napisano, ali cim se motor prikljuci kako je opisano za vr5, onda poblesavi. Da li sam trebao u AC opsegu onda ?

Link to comment
Share on other sites

Evo rezultata. Medjutim, padne mi posle na pamet da otkacim opet kabal od motora i da izmerim izlazne voltaze, pina 1 i 2 i tu ih nastelujem da budu identicni, kad sam vratio konektor motora i izmerio Wow, dobio sam 0.04 na 33 i 0.03 na 45 obrtaja, i rekao bi da je to sad perfektno :). Hvala @giZ_Mo jos jedared :) Piva vec dugujem 2  po mom racunu :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...