Jump to content


Pomoć! Nezgoda sa ručicom na gramofonu Pro-Ject RPM5


HMrules

Recommended Posts

Sinoć sam imao nezgodu sa gramofonskom ručicom na Pro-Jectu RPM5, na ručicu je pala prazna staklena flaša od 1L sa otprilike pola metra visine negde pri kraju ručice oko tega i samog mehanizma koji drži ručicu i sada ručica ima luft levo-desno zato što šiljci gore i dole u mehanizmu ručice takođe imaju lufta, interesuje me da li to može da se sredi ili mora ručica da se menja?

https://youtu.be/vTK2g5Y4g5I

 

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, InSides said:

Треба ти ово:

https://www.project-audio.com/en/product/adjust-it/

Рекао бих да провериш код локалног дилера, можда имају као део сета за подешавање.

Nadam se da će moći sa tim da se zategne i da onda ručica neće imati lufta.

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje, ima li šraf sa donje strane ručice i ako ima da li može da se dotegne bez skidanja ručice?
Kontam da je držač šiljka ručice sa donje strane utonuo zato što je udarac bio sa gornje strane.

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, HMrules said:

Jedno pitanje, ima li šraf sa donje strane ručice i ako ima da li može da se dotegne bez skidanja ručice?
Kontam da je držač šiljka ručice sa donje strane utonuo zato što je udarac bio sa gornje strane.

А да пробаш да направиш слику ради лакшег даљег размишљања па да видимо шта даље!?

Link to comment
Share on other sites

А да пробаш да направиш слику ради лакшег даљег размишљања па да видимо шта даље!?
Napraviću kasnije pa ću okačiti ovde.

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, od udarca je malo utonuo donji šraf i potrebno je dotegnuti ga, probao sam malo šrafcigerom ali ne ide, nisam hteo da forsiram da ne bih oštetio šraf, izgleda da prvo mora matica da se odvije pa onda šrafcigerom da se dotegne, da bih to uradio treba mi cevasti ključ 10 ili 8, pošto je jasno šta treba da se uradi postavlja se pitanje koliko je potrebno da se dotegne da ručica ne bude labava a da ne bude suviše stegnuta?

20230402-083347.jpg
20230402-083502.jpg

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dobar vest :)
Jedan moj dobar prijatelj je uspeo da sredi ručicu, mnogo je bolje nego što je bilo ali je ostalo vrlo vrlo malo lufta, zapravo ceo problem je bio u donjem šrafu koji drži donji šiljak i celu konstrukciju same ručke, najbolje bi bilo kada bih mogao da nađem isti ovakav nov šraf i da ga zamenim, prijatelj mi je rekao da je šraf sa krupnim i sitnim navojem, pola-pola, sad ne znam gde bih mogao da nabavim odgovarajući šraf za ručicu, u pitanju je M5 šraf, naravno postoji i mogućnost da se kupi u gvožđari neki M5 šraf sa sitnim navojem pa da se na njega nareže do pola krupan navoj.

Link to comment
Share on other sites

On 28. 3. 2023. at 9:10, giZ_Mo said:

 Овако са клипа бх рекао да је доњи вертикални лежај од ударца мало потонуо. 

 

9 minuta ranije, HMrules said:

zapravo ceo problem je bio u donjem šrafu koji drži donji šiljak i celu konstrukciju same ručke

Као што и написах..

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Sinoć sam slušao gramofon i slučajno sam malo jače trgnuo ručicu tako da se sada opet malo rasklimala, naravnom manje nego prvi put ali svakako ima lufta, ineteresuje me da li da odnesem gramofon u Pro-Ject ovlašćeni servis, tačnije player.rs, i da srede postojeću ručicu ili da se stavi druga i bolja ručica?

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Kako god, samo postojeća da se sanira u potpunosti.

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Наравно санирање које је требало урадити ономад, сад је већ све крпљење.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Наравно санирање које је требало урадити ономад, сад је већ све крпљење.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Ako bi se stavio novi fabrički šraf mislim da bi sve bilo ok.

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...