Jump to content


79. Audioberza - ДОРЋОЛ PLATZ - 9. April 2023.


zogra

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

poenta je da se jedan lep hobi pretvorio u trgovinu...zato i ne čudi podatak da polovina kupaca ploča prošle godine uopšte nema gramofon...preprodaja je postala glavni motiv...zanima li ikoga ta ploča duška gojkovića po toj ceni baš zbog muzike na njoj, ako je uopšte plan da se ona ikad stavi na gramofon...ili će ostati da čuči na nekom mestu na polici...možda će budući kupac i da napravi neki staklenu kutiju i da u nju turi ploču da je gledaju gosti...

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Parton said:

...zato i ne čudi podatak da polovina kupaca ploča prošle godine uopšte nema gramofon

Mislim da je to najobicnija dezinformacija. Neproverljiva. Ko je tebe ikad ili bilo koga pitao da li imas gramofon. Kako mozes da verujes/siris takve dezinformacije

Link to comment
Share on other sites

Nervira samo sejanje dezinformacija... Svako od nas kupi 10-50-100 ploca, novih, polovnih ..i te sto kupe na poklon ljudi nekom ce nekad dobiti svoje gramofone. Ovi rariteti su kolekcionarstvo ..ali najcesce spada u "ne prodajem, samo se hvalim". Narocito se potpaljuje kolekcionarski duh nazalost kad neki muzicar umre. Ja sam kupio Walace Roney album posvecen Majlsu po 25eur i on otisao odmah nakon smrti na 200, slicno je bilo i sa D.Bowie ... neko zeli da ima, platice kao i retku postansku marku, znacku, novcic... kolekcionarstvo. Sto bi to mene uznemiravalo sto neko hoce da plati, neko da zaradi ... ja cuvam svoje uspomene sto sam obojicu trubaca slusao uzivo, Chick Coreu tri puta, Paco de Lucia 4... i to pare ne mogu da plate, nije materijalno ali je neka druga vrsta bogatstva.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, sondek said:

Mislim da je to najobicnija dezinformacija. Neproverljiva. Ko je tebe ikad ili bilo koga pitao da li imas gramofon. Kako mozes da verujes/siris takve dezinformacije

informacije su bazirane na nekakvim istraživanjima u americi...da li su validna? da li je bilo šta validno? da li uopšte postojimo? da li je sve ovo matrix? daleko će nas odvesti takva diskusija...usput, ne razumem tvoju potrebu da skačeš kao oparen na bilo šta što se tebi lično ne dopada...

 

https://blog.son-video.com/en/2023/02/why-do-50-of-vinyl-buyers-not-own-a-turntable/#:~:text=Two serious studies conducted by,without ever being listened to%3F

 

https://www.billboard.com/pro/vinyl-album-sales-rise-growth-slowing/

a evo i iz 2016 godine...

 

https://www.nme.com/news/music/various-artists-317-1191158

Link to comment
Share on other sites

A kud i pomenuh ploču, cenu, kupce...Sećam se baš bilo odavno. Moj školski drug kupovao ploče. Roditelji nisu želeli da mu kupe gramofon da ne gubi vreme potrebno za učenje. On voleo baš. Od džeparca odvaja štedi i kupi. Pita povremeno da li može da dođe kod mene i presluša. Dođe odslušamo popričamo i on posle uredno spakuje i odnese kući da odloži.

Ne mora da se ima gramofon da bi se kupovale ploče i slušala muzika. Ne znači da su svi koji kupe ploču preprodavci. 

Inače drug završio Fizičku elektroniku, magistrirao, doktorirao. Gramofon nikada nije kupio a ploče sačuvao. Ali to je neka druga priča. Kako bi rekao Lane Gutović ne znam zašto sam Vam ovo ispričao.😄

Link to comment
Share on other sites

Ne iskacem ja kao oparen nego ne mogu da verujem da neko veruje u takve gluposti ... jos manje da ih dalje siri. Na bilo kakav nacin meni takve informacije ne odgovaraju/odgovaraju, dopadaju/ne dopadaju...Jasno da niko nikad nije nekog nije pitao ima li gramofon pri kupovini ploce. Napad je btw. inace najbolja odbrana.

Kao pojava, naravno da postoji ali pricati o procentima ..glupost. 

 

Link to comment
Share on other sites

kad bi bar pokušao da pročitaš nešto sa ovih linkova video bi da istraživanja nisu rađena u radnjama...ili kako zamišljaš da te neko pita imaš li gramofon ako ploču kupuješ online...a možda su deo ispitanika pitali i na licu mesta, i pored toga napravili ljudi istraživanje kako se prave i druga i izneli neke podatke...sad, morali bi da znamo metodologiju kako bismo znali mogućnost greške, ali opet i nemam razloga da sumnjam da je urađeno korektno jer ih nisu radili pera i mika nego neke organizacije koje se time dugo bave...ti s druge strane to odbacuješ kao dezinformaciju i za tebe je tu diskusija završena, i pri tome ti mene napadaš da ja širim dezinformacije...uporan si da je reč o dezinformacijama...inače bih i sam voleo da znam šta je motiv https://www.ifpi.org/ da širi dezinformacije ovog tipa...

 

meni je to svakako zanimljiv fenomen, i tako ga i posmatram...ni meni ne ide u džep ili iz džepa da li neko ima ploče a nema gramofon, ali mislim da i takva mogućnost zaslužuje nekakav komentar na forumu koji se time bavi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...