Jump to content


Leben Hi-Fi Stereo Company


lars

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 25. 4. 2023. at 23:34, Vlajo said:

Ovo se lemi ručno, nema robota koji to leme 😮

Imao sam i ja jedan uređaj, isti cjenovni razred, koji se ručno lemio. Ne sav, ali jedan manji dio. I taj dio je morao zalemiti (prvo pronaći gdje je uopće problem) lokalni majstor (nakon par skurenih osigurača) jer su ga u tvornici zaboravili zalemiti, bio je samo mehanički kontakt (koliko je bio).

Tako da... ja bih radije da robot to odradi, ako mogu birati, osim ako se baš ne radi point-to-point. Nadam se da je Hyodo-San skoncentriraniji nego je bio neki Hans, u mom slučaju 😎

Link to comment
Share on other sites

Ako postoji izlaz za 4 oma na pojacalu onda se moze prikkljuciti Maggie 3.7

pogledati krivu impedanse:

http://www.people.vcu.edu/~sliner/MG37_P&I.jpg

na stranici

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/amp-recommendation-for-maggie-3-7i-opinions-welcomed.9726/

Ako amp nema priklucak za 4 oma onda je najbolje dodati izmedju ampa i tog ili bilo kog drugog niskoimpedantnog zvucnika prilagodni transformator. Ali sa 16oma (ne sa 8 oma izvoda) na 4oma ili 3oma ili cak 2 oma ako ima potrebe. (Kablovi su su sigurno oko pola ili 1 om)

Za 16oma : 4oma transformacije impedanse naponski odnos je manji za kvadrat. 16/4=4 sqrt(4)=2.

i to je recimo trafo 220/110V... Tu protice samo naizmenicna struja pa ne mora ima ti magnetni procep.

Ukratko deblja zica, veca snaga tela. Debljina zice u sekundaru igra ulogu. Nema neke velike filozofije...

Na isti nacin moze da se uradi za bilo koju transformaciju impedanse koja je potrebna. Na taj nacin izlezni stepen u cevnom pojacalu ima iste radnie karakteristike...

Takav prilagodni trafo nema daljinski upravljac...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...