Jump to content


Leben Hi-Fi Stereo Company


lars

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
16 sati ranije, sondek said:

Na jedan esl poput mojih zakacen jedan (vrlo faljeni) mali lampaski integralac ...kaze diler normalno da se greje...a jel normalno da dimi 😁😁😁

😂

Ok, ali ESL nije isto što i magnetostati. Čak taj tvoj (konkretnije, te firme) i nisu toliko zeznuti kao većina drugih ESLova, a magnetostati su ipak bezbjednija opcija za spajanje s cjevašima. Je da neće biti potrebne snage za pokrenuti ih kako treba, i dobiti "udarac"/dinamiku, ali može to čisto fino svirati na manjim do srednjim glasnoćama. Naravno, ovisi govorimo li o Lebenu ili nečemu 5x jeftinijem.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Sten said:

Uz najbolju volju ne mogu odgonetnti je li "farba" pozitivan ili negativan atribut u ovoj rečenici :)

Лебен који сам ја чуо је изузетно лепо свирао, а како све живо фарба тј утиче на звук... :)

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, gvlada said:

Лебен који сам ја чуо је изузетно лепо свирао, а како све живо фарба тј утиче на звук... :)

Pa ako je samo opća konstatacija da svaka komponenta ima neki svoj prizvuk i nema nikakvog "nijansiranja", da li je manje ili više, ili nešto slično tome, onda ne znam čemu to navoditi. U ovom slučaju to je čak sigurnije, nego da se neće zadimiti, kako Sondek napisa :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, gvlada said:

Уз магнепланаре би испустио душу...

U velikoj većini slučajeva. Iako, ljudi to spajaju zajedno, ne "tamburaju" preglasno i to je onda uglavnom jedan umiljat, ugodan zvuk koji dosta ljudi voli, a do određene glasnoće "drži vodu".

No meni je s vremenom postalo bedasto dati relativno dosta love za pojačalo, pa da si onda poslije moram mislti hoće li ovi ili oni zvučnici "ići" na njega tj. općenito si time sužavati izbor. Poštujem i drukčiji pristup, ali znam da nije za mene.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...