Jump to content


Stereo zvucnici


mbit

Recommended Posts

Zdravo,

Pokrenuo sam se da kompletiram svoj Hi-Fi setup. Pa bih vas zamolio za predloge u vezi kupovine zvucnika. Budzet je 2500eur (max 3000e).

Soba je  6 x 6 x 3.2m visine. Udaljenost slusaoca od zvucnika ce biti otprilike 3m. Trenutno pojacalo je Denon PMA 1500R Mk2. U dogledno vreme ce biti i zamena pojacala u cenovnom rangu ~1500-2000e.

Od zanrova se najvise slusa:

1. zenski vokali 

2. starija elektronska muzika

3. klasika

U obzir dolaze i proverene polovne stvari. 

Hvala puno

Link to comment
Share on other sites

 

Za to sto zelis da slusas tesko ces u 2000-3000 bolje da nadjes. Ne obracaj paznju na to sto ih nema puno po salonima. Za dvojicu vlasnika znam zasto ih vise ne drze izlozene. Ne mogu posle nista drugo da prodaju. Bukvalno par meseci nijedan zvucnik nisu prodali u jednoj radnji dok su shvatili sta im se desava. Citiram "Dodju da kupe nesto i onda im atraktivan bude "ovaj providan zvucnik" da cuju. Onda izadju i ne kupe nista..." bio mi je potpuno iskren vlasnik jednog audio salona. Stavili smo ga u stranu, i nismo vise pustali..jedva docekali da ga prodaju.

Vidim da imaju na Kp jedni na prodaju, malo mi je jaca ta cena iako doduse ne znam posto je to kostalo kod nas ali to mi je svega oko 10%ispod cene novih u USA. Proveri prvo 4audio oni su ih zastupali. Moj brat je jako lep popust dobio na ex demo model svojevremeno. Ranko je super lik, ali mozda si i u budzetu za nove.

Jos jednom, mislim da ti se muzicki ukus i ono sto Esl radi najbolje poklapaju. Posle kupovine Esl ili drugog panelnog zvucnika, nikad ti zvucnik u kutiji nece pasti napamet ako ti to legne. 

Osnovni tehnicki uslov je da imas oko metar od prednjeg panela iza jer oni sviraju podjednako i nazad.

Link to comment
Share on other sites

On 3/26/2023 at 1:52 PM, sondek said:

Jos jednom, mislim da ti se muzicki ukus i ono sto Esl radi najbolje poklapaju. Posle kupovine Esl ili drugog panelnog zvucnika, nikad ti zvucnik u kutiji nece pasti napamet ako ti to legne. 

Osnovni tehnicki uslov je da imas oko metar od prednjeg panela iza jer oni sviraju podjednako i nazad.

Hvala puno na predlogu, mogu da obezbedim 1m od zida.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...