Jump to content


Sony CDP 710


Fidelio

Recommended Posts

Pozdrav, čitao sam šta su neki uvaženi članovi pisali u vezi ovog plejera i treba mi pomoć.

Radi se o Sony cd plejer-u 710 iz davne 1988 god, kad je Sony bio Sony i sa ovim modelom plejera napravio je neviđeno ulaganje u jedan jeftini plejer  primenjujući komponente  Hi-End nivoa dostojne mnogo skupljih modela u cenovnom segmentu mnostrukom višem od ovog   (TDA1541  (DAC) +  CXD1088  (filter) +  laser KSS-150A+Ničikon i Elna kondezatori,itd.

I dan, danas plejer, radi bez greške ali... voleo bih da ga osvežim /uradim upgrade jer ipak je to sad već „old boy“.

Dakle, ko je voljan da mi kaže šta bi (sve)trebalo uraditi ili može da se uradi?

1.Da li bi značilo da se zamene svi Bypass (decoupling)  kondenzatori oko konvertera i operacioni pojačivači?

Da li bi značilo da mu zamenim strujni kabal?

Varijanta 1-da se ugradi IEC utikač,  pa da uzmem neki odgovarajući  strujni kabal.

Varijanta2- Imam originalni Hirakawa strujni kabal C7 pa da se on  ugradi direktno u plejer umesto ovog fabričkog strujnog kabla ("osmica").

3.Da se zamene  postojeći fabrički za kvalitetnije cinceve (RCA) za sasiju (ugradni)

Ako nešto znači,kombinujem  ovaj plejer sa  Nad 3080 pojačalom i Magneplanar SMG zvučnicima. Dakle sve „vintage“ ali radi dobro.

Molim za savet i takođe preporuku za servis tj. majstora kod koga to može da se uradi.

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

To je idealan CD za upgrade.

Dovoljno skrivenog kvaliteta a relativno jeftin i skroman pa svako unapredjenje daje velike rezultate.

Bilo je ovde više tema o modifikaciji CD plajera  ali su se nekako pogubili prilikom rasta i menjanja foruma. (Ne znam gde da potražiš projekte Philips Cd920, Marantz CD 40, zatim apgrejdove  koje je radio ZoranBG... da li to može da se iskopa u dubinama foruma. Tu je sve detaljno objašnjeno)

Nenapisa odakle si pa da se pronadje ili javi neko voljan da ti to odradi. Ali sam mišljenja da to može samo u sopstvenoj režiji da bude isplativo.

Hint :

Decoupling DAC kondova, izmena OPA i kondova oko  njega (eventualno lampe), Qwak clock.

Kozmetičke izmene tipa činčevi i napojni kabl. (ja ne bih stavljao IEC, samo kabl).

Dampiranje mehanizma i kućišta

Link to comment
Share on other sites

Nema ga zadnje vreme na forumu...

Tom Sony-ju je u međuvremenu ugrađen i oscilator visoke preciznosti sa sopstvenim napajanjem i to ga je još unapredilo. To je po meni CDP koji ima jako dopadljiv karakter, ima CDP-a koji malo stabilnije drže složenu zvučnu sliku i koji su "brži" i "odsečniji", ali ovaj CDP, ovako unapređen ima jako fin, harmonijski bogat zvuk. On je još uvek u mojoj kolekciji zbog toga što jednostavno lepo svira, mada ga nisam već neko vreme koristio, mogao bi ga priključiti da mali zavrti CD-e...

Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2023 at 10:25 AM, Iron man said:

To je idealan CD za upgrade.

Dovoljno skrivenog kvaliteta a relativno jeftin i skroman pa svako unapredjenje daje velike rezultate.

Bilo je ovde više tema o modifikaciji CD plajera  ali su se nekako pogubili prilikom rasta i menjanja foruma. (Ne znam gde da potražiš projekte Philips Cd920, Marantz CD 40, zatim apgrejdove  koje je radio ZoranBG... da li to može da se iskopa u dubinama foruma. Tu je sve detaljno objašnjeno)

Nenapisa odakle si pa da se pronadje ili javi neko voljan da ti to odradi. Ali sam mišljenja da to može samo u sopstvenoj režiji da bude isplativo.

Hint :

Decoupling DAC kondova, izmena OPA i kondova oko  njega (eventualno lampe), Qwak clock.

Kozmetičke izmene tipa činčevi i napojni kabl. (ja ne bih stavljao IEC, samo kabl).

Dampiranje mehanizma i kućišta

Razumeo sam(Decoupling DAC kondova, izmena OPA i kondova oko  njega (eventualno lampe), Qwak clock) , ali nisam neko ko bi sam to mogao da odradi. Iz Beograda sam pa možda se neko stručan javi barem da zamenim činčeve i napojni kabl( to ne bi trebalo da je neki zahtevniji posao). Imam spremljenu drvenu ploču i gumu za dampiranje tako da bi to mogao da se usudim da odradim :)

Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2023 at 7:28 PM, somilenko said:

Nema ga zadnje vreme na forumu...

Tom Sony-ju je u međuvremenu ugrađen i oscilator visoke preciznosti sa sopstvenim napajanjem i to ga je još unapredilo. To je po meni CDP koji ima jako dopadljiv karakter, ima CDP-a koji malo stabilnije drže složenu zvučnu sliku i koji su "brži" i "odsečniji", ali ovaj CDP, ovako unapređen ima jako fin, harmonijski bogat zvuk. On je još uvek u mojoj kolekciji zbog toga što jednostavno lepo svira, mada ga nisam već neko vreme koristio, mogao bi ga priključiti da mali zavrti CD-e...

Da li bi odgovaralo da se umesto postojećih OPA zamene sa ovima OP275GP DIP-8 IC ?

Prodaju se na ebay, made in Taiwan.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...